Şimdi Ara

Özgür Balık isimli dolandırıcı şahıs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
8.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Özgür Balık isimli şahıs glocalzone isimli programda sözde kendisini Amerika'dan gelecekmiş gibi bildirip hesabına kapora istiyor. Konum istediğiniz zaman konum atamıyor, adres veremiyor. Arkadaşım bu şahısa 100 tl kapora göndermiş, daha sonra bu şahıs 900 tllik ürünün ödemesinin yarısını istemektedir.

Şahıs ABD dönüşü İstanbul'a gelecekmiş gibi bildirip daha sonra kendisini Ankara'da ikamet etmekte olduğunu belirtip ödemenin yarısını istemekte ve size güvendiği için bedelin yarısını alıp, ödemenin diğer yarısını ürünü teslim aldıktan sonra alabileceğini söylemektedir. Doğal olarak kabul görmeyince sizi engelliyor ve başına gelebileceklerden bihaber kendisini 100 tl ile karda görüyor Kendisi, şirket avukatı vasıtasıyla savcılığa şikayet edilmiş olup iban ve telefon numarası aracılığıyla bulunamayacağını sanacak kadar uyanık bir arkadaşımız

NOT : 100 TL için 100.000 kere pişman olacaksın zaten ama sonunda içeriyi tadacaksın dolandırıcı arkadaş, rezil olmanda yanında çerez olacak

EDİT : Bebiş iletişime geçiyor.

Bebişimizin yeni bir fotoğrafı. 100 liramı gönderecekmişte, konuyu sileymişim, ben hiç genç olmamış mıyım Mevzu 100 TLyi geçti artık. Bendeki kin devede yok Sabredip sana cezanı en ağır şekilde çektireceğim. Glocal firmasının avukatı aracılığıyla işlemler devam ediyor. Şu illetten sonra sırası gelecek inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecceanduana -- 28 Nisan 2020; 13:38:15 >

• Bu Özgür Balık ismi forumda Sorunlu Alışverişlerde geçti diye hatırlıyorum.
    Bende Facebook üzerinde 100 lira dolandırıldım.Bunlar meslek haline getirmiş bunu yoksa normal insan 100 lira için ismini karalamaz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar 100 TL için köpek gibi yerde yuvarlanır takla atar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Bu Özgür Balık ismi forumda Sorunlu Alışverişlerde geçti diye hatırlıyorum.
    Bende Facebook üzerinde 100 lira dolandırıldım.Bunlar meslek haline getirmiş bunu yoksa normal insan 100 lira için ismini karalamaz...
    Nasıl dolandırılıyorsunuz arkadaş, anlamıyorum ki? Özellikle Facebook'ta birine güvenip alışveriş yapmak büyük risk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu tipe güvenip selam verilmez.

Valla işin peşini bırakmayın süründürün böylelerini.
  • Glocolzone'a da bilgilendirmede bulunmuştum, az önce glocalzone'dan aradılar. Bu şahıs daha önce de böyle bir girişimde bulunmuş ve adli işleme istinaden özürler vs aldığı paranın iadesi derken yine aynı işlere girişmeye devam etmiş böylelikle. şimdi bir işlemde glocalzone başlatıp bu sürece destek verecekler. kendilerine tekrar buradan teşekkür ediyorum.
  • "Kendisi, şirket avukatı vasıtasıyla savcılığa şikayet edilmiş olup"

sende başkası savcılığa şikayette buluna biliyo muydu?
  • Hocam glocalzoneda neyin kaporasini veriyorsunuz?istediginiz urun ondaymis da baskasina vermesin diye mi kapora?pes dogrusu.adamlar sistem yapmis urunu istiyorsun fiyati buluyirsun sonra adam magazaya gidiyor urun var mi yok mu bakiyor varsa var diyor ve odemeyi yapmanizi istiyor glocalzone a odemeyi yapiyorsuniz para uygulamada kaliyor.gezgin urunu siz odedikten aliyor ve size teslim edince uygulamadan onaylayip paranin gezgine gecmesini sagliyorsunuz.uzgunum ama burada hatali kisi arkadasiniz.neyin kaporasini veriyor yani?zaten komisyonunu aliyor bu adam.arkadasiniz gonderirse bu adam da dolandirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrainDrain -- 27 Ocak 2020; 18:42:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Hattori-

"Kendisi, şirket avukatı vasıtasıyla savcılığa şikayet edilmiş olup"

sende başkası savcılığa şikayette buluna biliyo muydu?
    Şirket avukata niye para ödüyor?

• akbey617 kullanıcısına yanıt
    Oluyor arkadaşım sen hiç dolandırılmadın mı?
    Yapay zeka bile kandırılıyor İnsanız sonuçta.

Büyük konuşma dolandırıldığın zaman nasıl dolandırıldım diye sende şaşırıyorsun.
  • ismi bile fake bence

Kayip balik Memo

• quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

ismi bile fake bence

Kayip balik Memo
    Yok banka dekontu var nemonun isim doğru

• Glocalzone sitesi ne işe yarıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Oluyor arkadaşım sen hiç dolandırılmadın mı?
    Yapay zeka bile kandırılıyor İnsanız sonuçta.
    Hiç dolandırılmadım, tabii başıma gelmez demiyorum ama Facebook gibi bir mecradan kati surette alışveriş yapmam.

• Seviyorum böyle fişek konuları :)

• quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

Büyük konuşma dolandırıldığın zaman nasıl dolandırıldım diye sende şaşırıyorsun.
    Yanlış anlaşıldı sanırım. Herkes dolandırılabilir elbette fakat tanımadığın birine para gönderip dolandırılmamayı beklemek, aslanın ağzına kafanı sokup ağzını kapatmamasını ummaya benziyor.

Haklısınız bazen insanın nutku tutuluyor.
  • LaOtzi kullanıcısına yanıt
    Nutuk tutulması bir olay karşısında şaşırmak anlamına gelir,
    Kullanmanız gereken "basireti bağlanıyor".
  • Antor kullanıcısına yanıt
    Nutku tutulunca dolandırılıyor anlamında demedim. Dolandırıldıktan sonra nutku tutuluyor anlamında dedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.