Şimdi Ara

ÖZEL ÜNİVERSİTELER BU FORMDA KONUSALIM! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
13
Favori
12.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 39Anil

quote:

Orijinalden alıntı: aysuco

arkadaşlar yeditepeyi düşünoyurm %50 burslu inglizcem 0 gitmeye korkuyorum çok zorluk yaşar mıyım ?

hangi bölüm

uluslararası ticaret ve işletmeciliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysuco

arkadaşlar yeditepeyi düşünoyurm %50 burslu inglizcem 0 gitmeye korkuyorum çok zorluk yaşar mıyım ?

zorluk tabii ki yaşarsın. okulun %90 ıingilizce biliyo olucak onlar için hazırlık en rahat seneyken senin için en zor sene olur muhtemelen. ama çalışırsan yaparsın dilini de en iyi şekilde öğrenirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 39Anil

Bahçeşehir
    özyeğin
    bilgi

şu 3 üniversite hakkında bilgi verebilecek var mi

bölüm?
  • istanbul ticaret nasıl
  • Koc makina yazip gidicegim insallah, hic bilginiz var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aydın
    Arel
    Gelişim
    Üsküdar
    %50 psikoloji sizce hangisi iyi? Bunlardaki sebep bursun hiçibr koşulda kesilmemesi yardım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbrbrgl

yeditepe hakkında bilgisi olan orada okuyanlar var mı??

Arkadaşın tanıdığı orada araban yoksa dışlanıyormuşsun.
  • fatih sultan mehmet vakfı üniversitesinde hukuk okumayı düşünüyorum tahmini nasıl bi sıralamayla alır sizce burssuzu ve bu okul hakkında ne düşünüyosunuz?
  • Arkadaşlar aklımda Uluslarası bölümler, ekonomi veya işletme-iktisat olarak şu üniversitelere girmek var %50 burslu olarak:
    1- İstanbul Bilgi Üni.
    2- Bahçeşehir Üni.
    3- Doğuş Üni.
    4- Yeditepe Üni
    5- Haliç Üni
    6- Özyeğin (bunun hk emin değilim)

Gerçekten merak ettiğim konular bu üniversitelerin burs kesilme durumlarını tam olarak öğrenmek ve yaz okulları için ayrı ücret ödeyip ödemediğimiz? Duyduğum kadarıyla Bilgi ve Doğuş Üni.de yaz okuluna para verilmiyormuş ve burs ne olursa olsun kesilmiyormuş.
    Maddi durum olarak sıkıntı çekebiliriz bu yüzden bize zorluk çıkarmak yerine kolaylık sağlayacak üniversitelere bakıyoruz, özel mesajdan ya da burdan yardım edebilen olursa çok çok sevinirim, sırf şu tercih olayı yüzünden huzur muzur kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre-34bjk

quote:

Orijinalden alıntı: brkbrbrgl

yeditepe hakkında bilgisi olan orada okuyanlar var mı??

Arkadaşın tanıdığı orada araban yoksa dışlanıyormuşsun.

ZATEN YAZMAYACAĞIM ORAYI artık
  • Bilgisayar Mühendisliği yazmayı düşünüyorum ancak şu özellerden hangilerinde gerçekten kaliteli bilgisayar müh. eğitimi veriliyordur bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Bahçeşehir
    Yeditepe
    Kadir Has
    Bilgi
    Özyeğin
  • yeditepe burssuz yada %50burslu yazıcaklar iki kere düşünsün okula her yıl en az 2000 lira zam geliyor burs kesmiyoruz ayağına zam yapıyolar benim sülalem raad diyorsanız buyrun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Okulu hakkında yazayım %50 burslu okuyorum DGS ile geçtim bu sene hazırlık okudum ve başarı ile geçtim. Hazırlık okulundaki eğitim gayet iyiydi bence yabancı hocamız çoktu pratikte yapılabiliyordu onlarla. Kısaca ben hazırlık okulunun eğitimini beğendim ama biraz lise havasında tabi gelenlerin hepsi sonuçta 18-19 yaşında.(22 yaşındayım)

Öğrencilerin büyük çoğunluğu dersten biraz kopuk ama okumak isteyen insanları okul destekliyor. Normalde kalanlar için yaz okulu var ve ücretli ama ben hocalarımdan rica ettim ve başarının ödülü olarak sende gel dediler ve bende tatil imkanımız olmadığı, ingilizcemi geliştirme amaçlı ve bilgilerimi biraz daha pekiştirmek amaçlı yaz okuluna bedavaya gidiyorum.

Fakülte hakkında bir bilgim yok inşallah oranında eğitimi iyidir. Ayriyeten ortam konusunda korkmayın okulun büyük çoğunluğu burslu okuyor zaten. Aşırı zengin tayfası çok az var.

bende bu sene hazırlık kampüsündeydim, arkadaşın dediklerine katılıyorum.
    ek olarak;
    kimi arkadaşlar %100 olduğu için beykent demiş ama bu devirde yabancı dil olmayana iş yok neredeyse, okuldaki bölümlerin çoğunun %100 ingilizce olması avantaj bence. hazırılık binasında yeteri kadar yabancı hocalar var, istediğiniz gibi pratik yapabiliyorsunuz ek olarak yabancı öğrencilerde vardı. bizim sınıfta 2 somalili 2 iranlı vardı.
    geçen sene Aydın üniversitesini seçerken çok tereddütte kaldım okulu gittim gezdim hocalarla muhabbet ettim beğendim ve yazdım. ayrıca hocanın birine bu soruyu yöneltmiştim okulu internette hep kötülüyorlar, kötü bir yer mi burası diye o da bana okulda gereksiz dersle alakalı olmayan insanların olduğunu, derse gelmeyince anlamadığını anlamayınca kaldığını kalınca da okulu karaladığını söyledi. bu sene ana kampüse 1. sınıfa geçtim bakalım nasıl bir yermiş iyice detayı görücem. burslu burssuz diye bir ayrım vs. yok. sormadıkça kimsenin kimseden haberi olmaz

kötü yan olarak gördüğüm ; okulun hazırlıkta kitapları kendilerinden almayı zorunlu kılması ve yüksek kitap fiyatları , geçme barajının 70 puan olması ,hazırlık final sınavı olarak toefl ibt sınavına zorunlu girilmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Beykent nasıl beyler?

Kubilayım şöyle diyim yerine gittim bakıp görmeye kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Başka bir arkadaşım tesadüf eseri bulabilmiş.

Geçerliliği olan bir üniversite değil.

%25 çok temiz gidebiliyorum Hukuk. sıralamam 30 bin. Ama Beykent yazmadım Kadir Has %25 yazdım.

en azından okuduğuma değsin. Baya araştırdım özelleri. Ve neredeyse tüm tercihlerim özel.

%25 burslu Kadir Has 54 bin almış. Benim 30 bin. Garanti olarak bakıyorum.

Sıralaman benzerse sonuna kadar tavsiye edebilirim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sércan -- 29 Temmuz 2012; 2:20:12 >
  • Koç %50 elektrik-elektronik
    Yıldız Teknik Elektronik Haberleşme

Sizce bu bölüm için %50 koç değer mi ?

sıralamam 17k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herosaint -- 27 Temmuz 2012; 17:04:33 >
  • dil1den tercih yapıcağım sıralamam 14bin istanbul da bilgi dışında hangi vakıf üniversitelerini önerirsiniz mütercim tercümanlık ve dil ve edebiyat bölümlerinden kafamda yeni yüzyıl - kültür - aydın - beykent gibi yerler var önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Beykent nasıl beyler?

Kubilayım şöyle diyim yerine gittim bakıp görmeye kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Başka bir arkadaşım tesadüf eseri bulabilmiş.

Geçerliliği olan bir üniversite değil.

%25 çok temiz gidebiliyorum Hukuk. sıralamam 30 bin. Ama Beykent yazmadım Kadir Has %25 yazdım.

en azından okuduğuma değsin. Baya araştırdım özelleri. Ve neredeyse tüm tercihlerim özel.

%25 burslu Kadir Has 54 bin almış. Benim 30 bin. Garanti olarak bakıyorum.

Sıralaman benzerse sonuna kadar tavsiye edebilirim.

Vay kardeşim senin de girdiğini bilmiyordum sınava.
    Beykent'i eledim zaten.Ben sözelciyim sıralamam 6078.
    Tam burslu girmem gerekiyor.
    Çok iyi diyebileceğim özel ünilerin (koç, bilgi, bahçeşehir, kadir has) tam bursluları bizim bölümde max 3700 gibi bitiyor maalesef.
    Araştırdım bu ünilerden sonra iyi denebilecek Kültür Üni var.İstediğim bölüm en son 12 binlerde almış.
    Okulu gittim gezdim, beğendim açıkçası.Ne bir Kadir Has kadar iyi ne de Beykent ve türevleri kadar kötü.Tam ortası.

Daha önce devlet üniversitesinde okudum bıraktım, gönlüm de özelde açıkçası.Girebileceğim en iyi üni de burası.
    Sanırım tercihim böyle olacak.

Kadir Has sene başında girmek istediğim üniversitelerdendi maalesef olmadı.
    Çok araştırmışım, gönlün rahatça gidebilirsin.Mükemmel bir üni.

İftara geliyor musun yarın? Detaylıca konuşuruz.

• atılım hakkında bilgisi olan %100 bursu kazanabiliyorumda
  • öncelikle merhaba. ben istanbul gelişim üniversitesi mimarlık tam burslu ya gidebiliyorum. ama üniversite de hakkında pek fazlla fikrim yok burs kesme olayları neddir nasıldır bilen varsa yardım ederse sevinirim ..şimdi den teşekkür ederimi..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.