Şimdi Ara

Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
136
Cevap
4
Favori
27.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kafana yatarsa önce bir Anadolu Üniversitesi'ni denersin. Hem devlet üniversitesi, hem de uçuş saati bakımından daha avantajlı, artı 4 senelik bir eğitim.

O olmazsa özel pilotaj okulları var.

Bir düşün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX
    3.50'nin üstünde ortalama alana burs vs. veriyorlarmış, bunu tutturmak ne kadar zordur acaba?

Çok zor ama yapan varmıdır vardır oda %4-5 dir.ort 88 olmasi demek bizi sinifta ort.si 80nin ustu olan çok az kişi var.
  • merhaba dostum sana bu konuda net bilgi vereyim

"en azından hazırda 150.000 USD" paranız yoksa hiç bulaşma sonra verdiğin para ile kalırsın.
  • Ya beyler herkes kafasından atıp tutmuş, yok hocalar bırakmak için çabalıyor yok bilmem eğitimi kötü vs vs.Ya arkadaşlar bir kere tıp okuyacak olan kişinin teknolojiden haberi olması lazım yani dünyaya geniş gözle bakılması lazım.Doğuda tıp okumak varken gitsin Başkent veya Yeditepe'de tıp okusun daha iyidir.En azından kendi hastanelerinde staj yapma imkanıda var.Bide dersi kavramasıda rahat olur.Sınıfları az ve bol donanımlı derslerle okur.Ama en önemlisi TUS'tur.Bir kere özelde okuduktan sonra üstüne TUS sınavınıda kazandımı tamamdır.Daha kimse bişi diyemez.Önemli olan kişinin kendisinde biter.Ama okulunda biraz olsada katkısı olacaktır.
  • ®Pączek iyi hatırlattın, hemen onu da araştırayım.

ogameci USD değil de Türk Lirası var, İstanbul Bilim Üniversitesi düşünüyorum yıllık 30bin * 6 =180 bin lira ediyor bu parayı gözden çıkardı babam, harçlığımıda ben artık bir yerden çalışarak filan çıkartırım yaparız bir şeyler.

Twinport yorum için sağol

Bir de bir şey daha soruyum ek masraflar çıkar mı bize, mesela kitap masrafı gibi?
  • quote:

®Pączek iyi hatırlattın, hemen onu da araştırayım.

ogameci USD değil de Türk Lirası var, İstanbul Bilim Üniversitesi düşünüyorum yıllık 30bin * 6 =180 bin lira ediyor bu parayı gözden çıkardı babam, harçlığımıda ben artık bir yerden çalışarak filan çıkartırım yaparız bir şeyler.

Bir de bir şey daha soruyum ek masraflar çıkar mı bize, mesela kitap masrafı gibi?

Tıp okurken çalışmak biraz zor olur ama yaz tatillerinde çalışıp biriktirirsin . En pahalı kitap sobotta anatomi atlası 230 tl , guyton fizyoloji 90 tl birde lippincott farma ile harper biyokimya olmazsa olmaz onlarda bir 100 tl tutar birde difiore histoloji atlasi var o 50tl di. 4-5 teteki kitaplari bilmiyorum daha gecmedim :) patoloji kitabi olarak tus hazirlik kitabi almistim , mikrobiyoloji genetik vs.de kitaba gerek yok biyofizik ve biyoistatistigi salla gitsin tip tarihi istersen okumasi eglenceli . bunlar ilk 3 sene kitaplari.

• quote:

Ufak tefek kitap masrafları olacaktır.Ama hesaplamada hata var.Sen 6 sene değil 7 sene okuyacaksın.İngilizce hazırlık var.Ama dediğin İstanbul Bilim Üniversitesinde varmı bilmiyorum.

• MINERVAL iyi fazla bir şey tutmuyormuş. Çok uçuk kaçık rakamlar karşıma çıkıcak diye korktum bir an.

winport dediğim yerde ingilizce hazırlık yok, yok diye seviniyorum vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twinport

Ya beyler herkes kafasından atıp tutmuş, yok hocalar bırakmak için çabalıyor yok bilmem eğitimi kötü vs vs.Ya arkadaşlar bir kere tıp okuyacak olan kişinin teknolojiden haberi olması lazım yani dünyaya geniş gözle bakılması lazım.Doğuda tıp okumak varken gitsin Başkent veya Yeditepe'de tıp okusun daha iyidir.En azından kendi hastanelerinde staj yapma imkanıda var.Bide dersi kavramasıda rahat olur.Sınıfları az ve bol donanımlı derslerle okur.Ama en önemlisi TUS'tur.Bir kere özelde okuduktan sonra üstüne TUS sınavınıda kazandımı tamamdır.Daha kimse bişi diyemez.Önemli olan kişinin kendisinde biter.Ama okulunda biraz olsada katkısı olacaktır.

Katılıyorum şahsen Çapa, Cerrahpaşa tutuyor olsaydı bile Acıbadem'i, Bilim'i düşünürdüm. Birinin arkasında ülkenin en büyük sağlık grubu var, aktardıkları kaynak belli vs.

Bir de özelde öğrenci başına düşen hoca sayısı, hoca kalitesi, gördüğünüz ilgi devletten bariz üstündür diye düşünüyorum. Kapitalist düzen sonuçta onlar da özel sektör

Tabi okuyan, mezun doktorlar da fikirlerini daha çok belirtirse biz doktor adayları daha çok faydalanırız.

• dostum bilen bilmeyen herkes konuşmuş, yok kira al dükkan al arkadaşımız geleceğini kurmaya çalışıor yapıcı olalım dogru karar vermesini sağlamalıyız,
  • Kuzenim özel üniversitede. %50 bursla girdi, aldığı puanla Anadolu' da güzel bölümlere girebilirdi. Şimdi yaz okuluna kalmış bir dünya yaz okulu parası... Ki seninki tıp olacak. Allah yardımcın olsun..
  • paranla doktor ol mezun olunca keyfini sür biz mühendislik okuduk ne itünun lafı geçiyor ne odtünün piyasa torpil olmuş devleti özeli böle baban okutabilecek gibiyse düşünmeden git mezun olunca adam gibi maaşın olur saygı gör
  • Dostum baskent universitesinde makine muhendisligi okuyorum, bizim okuldan mezun olan tipcilar acayip saglam oluyor ve ragbet goruyor geldikten sonra bunu ogrendim. cok paran yoksa bulasma ama, sadece okul parasi degil insanlarla takilmak vs icin de cok para lazim ha kucumsediklerinden degil ama ezik hissedersin kendini :D kizlar range rover'la gelirken ben tabanvay koyuyor yani ayak uydurulmuyor biyerden sonra. ama gele herkeste de cok para var diye dusunme ortalama gelirli ailelerin cocuklari da gayet bol.

ama ben sana devlet oneririm herturlu o puani aldiktan sonra, dis hekimligi falan oku illaki saglik sektoru diyorsan ama devlette. ozel olunca birak is imkani konusunu insan okurken kendisini kandiriyormus gibi oluyor, bizim okulun imkanlari laboratuvari hocasi vs gayet iyi olmasina ragmen bir hacettepe kampusune gidince ulan ben de universite mi okuyorum dedim yani.

kisacasi 50.000den geride degilsen ygs-lys'de ozele bulasma ki degilmissin goruldugu kadariyla :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyisiklari
    Kuzenim özel üniversitede. %50 bursla girdi, aldığı puanla Anadolu' da güzel bölümlere girebilirdi. Şimdi yaz okuluna kalmış bir dünya yaz okulu parası... Ki seninki tıp olacak. Allah yardımcın olsun..

Tıpta yaz okulu vs. yok kaldınmı sene tekrarı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

Dostum baskent universitesinde makine muhendisligi okuyorum, bizim okuldan mezun olan tipcilar acayip saglam oluyor ve ragbet goruyor geldikten sonra bunu ogrendim. cok paran yoksa bulasma ama, sadece okul parasi degil insanlarla takilmak vs icin de cok para lazim ha kucumsediklerinden degil ama ezik hissedersin kendini :D kizlar range rover'la gelirken ben tabanvay koyuyor yani ayak uydurulmuyor biyerden sonra. ama gele herkeste de cok para var diye dusunme ortalama gelirli ailelerin cocuklari da gayet bol.

ama ben sana devlet oneririm herturlu o puani aldiktan sonra, dis hekimligi falan oku illaki saglik sektoru diyorsan ama devlette. ozel olunca birak is imkani konusunu insan okurken kendisini kandiriyormus gibi oluyor, bizim okulun imkanlari laboratuvari hocasi vs gayet iyi olmasina ragmen bir hacettepe kampusune gidince ulan ben de universite mi okuyorum dedim yani.

kisacasi 50.000den geride degilsen ygs-lys'de ozele bulasma ki degilmissin goruldugu kadariyla :)

İlk 20 bindeyim ama hangi bölümü okuyabilirim ki? Şu anda bana diyetisyenlik görünüyor o da kendi işini kuramuyor özelde çalışmak zorunda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx
    Bulgaristanda oku daha iyi

Bulgaristanda okusa burada çalışmak için denkliği olmayacak sınavla vs. uğraşacak ayrıca bulgaristanda asistanlara maaş verilmiyor burada çok olmasada ayda eline 1500-2000 tl geçiyor aileden biraz destekle idare eder

Bu asistanlık öğrenciyken mi yoksa mezun olduktan sonra mı başlıyor?

Şunu yanıtlarsan çok iyi olur.
  • quote:

hazırda para varsa korkmana gerek yok dostum,

ek masraf senin için yaz okulları olur eğer derslerden kalırsan, ben ünide iken kredi başı 500 tl idi ortalama bir derste min 3 kredi oluyor 1500tl yapar.

kitapların fotokopisini vs bir şekilde bulursun.

hocalar yaz okuluna bırakmaya çalışıyor denmiş EVET hocasına göre bu doğru ama %2-3 tür bu tip insanlar.

kafana takılan soru varsa bana pm ilede sorabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx
    Bulgaristanda oku daha iyi

Bulgaristanda okusa burada çalışmak için denkliği olmayacak sınavla vs. uğraşacak ayrıca bulgaristanda asistanlara maaş verilmiyor burada çok olmasada ayda eline 1500-2000 tl geçiyor aileden biraz destekle idare eder

Bu asistanlık öğrenciyken mi yoksa mezun olduktan sonra mı başlıyor?

Şunu yanıtlarsan çok iyi olur.

Mezun olduktan sonra tusa giriyorsun kazanırsan asistan olursun sonra bolumune gore 4-5 sene sonra uzm.dr olursun ve mecburi hizmete gidersin diyelim tusu kazanamadim direk mecburi hizmete gidersin 2 yil galiba .

• Sağol ogameci.

MINERVAL acaba mezun olmadan 3. 4. yıldan sonra yazın bir yerlerde çalışabilirmiyim? Kliniklerde filan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 27 Haziran 2011; 19:23:27 >
  • iki arkadaşa katılıyorum,şunları yazmışlar:

-ygs/lys önemli değil,üniversitede ne yaptığın ve tus'taki başarın önemlidir.
    -tus'ta iyi bir yere girebilecek misin?giremezsen verdiğin emeğe ve paraya yazık.

bunları göz önünde bulundur bence.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.