Şimdi Ara

ÖZEL HASTANELERİN HASTA SEÇMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu başlığım şikayet için açtım evet çok rahatsızım bu başlığı burada açtığımdan dolayı. Annanem 71 yaşında kalp pili olan şeker diyabet ve orta seviyede böbrek rahatsızlığı var. Daha dün bir devlet hastanesinden taburcu ettik. Gece fenalaştı ve nefes darlığı vardı. Daha iyi imkanlarda ilgilenilmesi için en iyi olduğunu düşündüğüm ama yanıldığım...Yukarıda isimleri yer alan Liv Hospital Medicana Hastanesi Memorial Hastaneleri Ankaranın meşhur ünlü hastanelerini aradık. Bilgi almak için aradık ve hasta durumu hakkında bilgi verdik. Kroner yoğun bakım ihtiyacı var hastamızın fakat hepsinin yerinin dolu olduğu bize söyleniyor. Hastamızın rahatsızlıklarını duyduktan sonra başlıyorlar biryerlere aktarmaya ve bir türlü kabul ettiremedik hastamızı. Ambulansta hastamız şu anda devlet hastanesinin yolunu tutmuş durumda. Ben öfkemden kuduruyorum. Bu hastaneler hasta seçiyorlar. Mümkünse gelen müşteriler sağlıklı olsunlar biz onları öyle tedavi edip gidelim mantığında olduklarına inanacağım neredeyse. Bu hastaneler ankaranın en büyük özel hastaneleri ama neden böyle yapıyorlar. Niye insan seçiyorsunuz!! Suç işliyorsunuz!! İnsanlar bunu okuyup en azından bazıları beni anlar umarım. Paramızla bile hastamızı hastaneye almadılar. birtanesinin yoktur anlarımda hepsinin dolu olduğuna kimse beni inandıramaz. Herkes duysun bu hastaneler adam seçiyorlar. Bu da kanunen zaten bir suç. Acile bile alıp tedavi etmeden başka yere yollayan medicana hastanesi hiç bir müdahale yapmamıştır. Beni duyun anlayın. Tüm hastalara allah şifa versin. Yakınlarına başsağlı versin. bu tarz hastanelerde insan seçmesinler dileğim. Amacım bu hastaneleri kötülemek değil ama yapılan bu uygulama hiç hoş değil. Birtek bize yapılan bişey de değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickalican -- 28 Temmuz 2017; 10:33:9 >

• Dediğinizin kesin olup olmadığını tam olarak bilemeyiz, ancak o tür olaylar gerçekten oluyor mudur? Oluyordur.

Sağlık sektörü bence hiç iyi değil ülkemizde, her hastaneye gittiğimde tekrardan şahit oluyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemde sağlık hak hukuk adalet güvenlik.. ne doğru ki hiç şaşırmıyorum. Keşke param olsaaaaa da gitsem yav..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akanzi Kopanzi

Dediğinizin kesin olup olmadığını tam olarak bilemeyiz, ancak o tür olaylar gerçekten oluyor mudur? Oluyordur.

Sağlık sektörü bence hiç iyi değil ülkemizde, her hastaneye gittiğimde tekrardan şahit oluyorum.

Akanzi inanki dediklerim gerçek. Zaten yaklaşık 15 gündür hastaneler acil ve yoğun bakım servislerinde haşır neşir oldum. Zaten kolay kolay giden birisi değilim devlet hastanesinde iyi ilgilenilmiyor diye özel hastane araştırdık ama birtanesinde bile yer bulamadık. ben bilemiyorum ya inanmak istemiyorum bütün hastanelerin dolu olduğuna. Sebebini bilmiyorum. Hasta insan çok var bu ülkede yetişemiyor hastanelerde ve birazda hastane çalışanlarının keyfi davranışlarından kaynaklanıyor güvenliğinden hemşiresi doktoruna kadar zaman zaman keyfi davrandıklarına şahit oldum. İşlerinin hiç kolay olmadığını ve zor şartlarda çalıştıklarını biliyorum. Ama hiç birşey insan sağlığından daha önemli değil. Mesela atatürk hastanesinde acilde herkes kendi yakınının ihtiyaclarını gidermek zorunda hemşireler hasta bakıcılar vesaire yapmıyor sonda boşaltımı felan. Benim zoruma gitmez annemin ihityaçlarını gidermek ki ben yaptımda bunu orada ama aklıma yatmıyor bazı şeyler hasta yakınını kullandıklarını düşündüm. Her alanda keyfi davranışlar oluyor. ama hastanedeki doktorun hasta bakıcının böyle bir fırsatının olmaması lazım. Dışkapı hastanesinde bir hemşirenin hasta yakınına beğenmiyorsan özel hastaneye git dediğine de şahit oldum. İlgilenmiyorlar devlet hastanesinde. özel hastane olunca daha dikkatli ve alakalı oluyorlar gerçekten bizde o yüzden aradık özel hastane ama bulamadık tekrardan devlet hastanesi aciline giriş yapmak zorunda kaldık. Allah kimsenin yolunu hastaye düşürmesin hastaneye gidelenlere'de acil şifalar versin. Hastaneler olmasa olmaz bunun farkındayım. Çalışanlar zor şartlar altında çalışıyorlar bununda farkındayım ama madem o mesleği seçtiniz layıkıyla yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

Ülkemde sağlık hak hukuk adalet güvenlik.. ne doğru ki hiç şaşırmıyorum. Keşke param olsaaaaa da gitsem yav..

Bizim insanımız herşeyin en iyisini hakediyor ben buna inanıyorum. Ama bazen bakıyorum gerçekten kendisi iyiyi istemiyor kabul ediyor olduğu şekliyle. Bir haksızlık karşısında sesisini çıkaramıyor. Çünkü bilmiyor hakını savunmayı bu bize öğretilmiyor.

Umarım birgün bulursun ihtiyacın olan parayı gidip daha iyi şartlarda insanı harbiden insan olarak gören birey olarak davranılan daha iyi şartlar altında yaşayabileceğin bir yerde yaşarsın.

Sağlık alanında daha iyi reformlar yapılması hastalerin imkanlarının ve insan kaynağı yöteminin iyileştirilmesini diliyorum. Ayrıca hastanelerin hasta seçiyor gibi yaptıkları bu uygulamalar son bulsun özel veya kamudaki tüm hastanelerin bütün birimlerindeki (yoğun bakım vs) yatak sayıları, hasta kapesiteleri ortak bir alanda sağlık bakanlığınca verisinin tutulmaları belki bu verilerin halka açılması ve kanunen bunun yasal dayağının, yaptırımının oluşturulması bu gibi hastanelerin keyfi uygulamalarının önüne geçebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickalican

quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

Ülkemde sağlık hak hukuk adalet güvenlik.. ne doğru ki hiç şaşırmıyorum. Keşke param olsaaaaa da gitsem yav..

Bizim insanımız herşeyin en iyisini hakediyor ben buna inanıyorum. Ama bazen bakıyorum gerçekten kendisi iyiyi istemiyor kabul ediyor olduğu şekliyle. Bir haksızlık karşısında sesisini çıkaramıyor. Çünkü bilmiyor hakını savunmayı bu bize öğretilmiyor.

Umarım birgün bulursun ihtiyacın olan parayı gidip daha iyi şartlarda insanı harbiden insan olarak gören birey olarak davranılan daha iyi şartlar altında yaşayabileceğin bir yerde yaşarsın.

Sağlık alanında daha iyi reformlar yapılması hastalerin imkanlarının ve insan kaynağı yöteminin iyileştirilmesini diliyorum. Ayrıca hastanelerin hasta seçiyor gibi yaptıkları bu uygulamalar son bulsun özel veya kamudaki tüm hastanelerin bütün birimlerindeki (yoğun bakım vs) yatak sayıları, hasta kapesiteleri ortak bir alanda sağlık bakanlığınca verisinin tutulmaları belki bu verilerin halka açılması ve kanunen bunun yasal dayağının, yaptırımının oluşturulması bu gibi hastanelerin keyfi uygulamalarının önüne geçebilir.

Sağol umarım bulurum. Her insan insan muamelesi görmeyi hakediyor. Devleti Özeli bu çalışan insanlarda aldıkları maaşla üstlerinden gördükleri muameleyle sinirleniyorlar , herkes sesinin çıktığına höhö yapıyor ülkede.

• Sağlık konusunda çoğu ülkeden iyi durumdayız. Buna Avrupa da dahil.

Bahsettiğin hastanelere gitmeniz için aramanıza gerek yok. Acil olarak giriş yaptığınızda kabul etmek zorundalar.

Biz kuzenimizi memorial a yatırmıştık. karaciğer nakli için. Adamlar haftalarca misafir ettiler. Bir dediğimizi iki yapmadılar. yardımcı oldular, yönlendirdiler, ilgilendiler.

Senin bahsettiğinden kötü bir durum olmasına rağmen. Bütün bunların sonunda para bile istemediler ek olarak.

Bu biraz da gittiğiniz hastanedeki adamla ilgili. Tamamiyle kişisel bir durum. İstanbul da bu dedikleriniz yaşamanız oldukça zor.

Tavsiyem sağlık bakanlığına konu ile ilgili şikayette bulunup soruşturma başlattırmanız. Ses kayıtları duruyordur ne de olsa. Ayrıca yoğun bakımda boş yatakları da özel durumlar için mutlaka olur.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    öncelikle sizede geçmiş olsun. yorumun ve tavsiyelerin için teşekkürler.bizim hastamızda biraz yaşlı ve bir çok sorunu olduğu için karışmak istemediler. TOBB Hastanesinde bir doktor kabul etti ve 10 gün tedavi gördü. durumu daha iyi oldu kan değerleri vucudundaki ödem felan kontrol altına alındı. Kalp pilinde 3 kablodan birisi çalışmıyor ve onu düzeltmek istemiyorlar çünkü hasta yaşlı ve riskli şuanda pil onun işini görüyor dediler. Durduk yere kimse müdahale etmek istemez dedi doktor tavsiye etti zaten bizim gibi aynı durumda bir çok insan olduğunu gördüm. Ama senin adına ve senin gibi şanslı olanlar içinde mutlu oldum. Senin dediğin hastaneler özel hastaneler için geçerli ama devlet hastanelerinde insanlarla yeterince ilgilenildiğini kesinlikle düşünmüyorum genel anlamda. Umarım daha iyi olur herşey sağlık sektöründe. Benim annanem yanlış tedavi gördü devlet hastanesinde şuanda yürüyemiyor. üzgünüm.

• Git dolu diye kağıt iste. Kimseyi zan altında bırakma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Sağlık konusunda çoğu ülkeden iyi durumdayız. Buna Avrupa da dahil.

Bahsettiğin hastanelere gitmeniz için aramanıza gerek yok. Acil olarak giriş yaptığınızda kabul etmek zorundalar.

Biz kuzenimizi memorial a yatırmıştık. karaciğer nakli için. Adamlar haftalarca misafir ettiler. Bir dediğimizi iki yapmadılar. yardımcı oldular, yönlendirdiler, ilgilendiler.

Senin bahsettiğinden kötü bir durum olmasına rağmen. Bütün bunların sonunda para bile istemediler ek olarak.

Bu biraz da gittiğiniz hastanedeki adamla ilgili. Tamamiyle kişisel bir durum. İstanbul da bu dedikleriniz yaşamanız oldukça zor.

Tavsiyem sağlık bakanlığına konu ile ilgili şikayette bulunup soruşturma başlattırmanız. Ses kayıtları duruyordur ne de olsa. Ayrıca yoğun bakımda boş yatakları da özel durumlar için mutlaka olur.

Akrabalarımın çoğu doktor ya da başka kollarda sağlık sektörü çalışanıdır.
    Ben genetik bir hastalıktan dolayı, devamlı olarak hastanelerdeyim, ki bu mesajı bile Hacettepe Tıp Fakültesi'nin bahçesindeki Zeynel Cafe'den yazıyorum.
    Batı Avrupa'da ve Uzakdoğu'da da hastanelerde tedavi gördüm.

Sadece bu ay içerisinde, farklı hastanelerde kardiyoloji, romatoloji, endokrinoloji, gastroenteroloji, göz ve göğüs hastalıkları bölümlerine gittim. Bu nedenle, muhtemelen ben Türkiye'deki sağlık kuruluşları hakkında daha doğru bilgiye sahibimdir.

Yanılıyorsunuz; Türkiye'de sağlık artık tam olarak bir "Sektör" durumundadır ve eğer paranız ya da tanıdığınız yoksa, en fazla acil servisteki acemi doktorların verdiği alelacele kararların doğru olmasını dileyerek hayatta kalabilirsiniz.

• webbie kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Dediklerinde haklı olduğunu düşünüyorum. Malesef durumu yaşıyoruz görüyoruz. umarım sağlığına kavuşursun bir an önce.
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Ben de sağlık sektöründe çalışıyorum. Sağlıkçı değilim ama sektör olarak sağlık sektöründeyim.

Dediğiniz doğru. Ama bu biraz da sizin hangi hastaneye gittiğinizle alakalı bir durum. Şans meselesi açıkçası. Ama şunu biliyorum ve aynı tepkiyi yurtdışından gelen hastalar ve yine yurtdışındaki tanıdıklarımdan da duyuyorum. Sağlık sektöründe avrupa dan daha ilerdeyiz. Tanı ve teşhis koymada.

işin vicdan kısmı veya iş yapma kısmı o an karşılaştığınız adamın mantığına kalıyor biraz. Bu dünyanın her yerinde böyle olabiliyor maalesef.

Şahsen karnımdaki sancıyla acile gittiğimde karşıma beyin cerrahı çıkması, doğru teşhisle beni doğru profesöre yönlendirmesine de şahit oldum, mide bulantısıyla gelen adama yanlış tedavi yüzünden ameliyat kararı verene de.

Ama özellikle dediğiniz gibi " paranız " varsa ve özel hastaneye gidiyorsanız gayet iyi sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Sizin adınıza da üzüldüm. İnşallah acilen şifa bulur sorunlarınızdan kurtulursunuz.

Ülkenin her yerinde, her köşesinde iş bilmezlerin olmasına rağmen sağlık sektörü diğer kurumlardan daha iyi ve düzenli çalışmakta.

• nickalican N kullanıcısına yanıt
    Benim ameliyat olayım ssk da oldu. Acil e gittiğimde beyin cerrahına geldik, o da profesöre yönlendirdi.

Biraz şans işi.

Ama dediğiniz gibi yaşı belli bir noktanın üzerinde olan insanlara dokunmuyorlar. Tabiri caizse " çalışıyor zaten dokunursak elimizde kalır" muhabbeti dönüyor.

Bu şekilde ameliyata alınmayan yüzlerce insan var ki ben de bunun işin etik ve ahlaki kısmını bir kenara bırakırsak doğru olduğunu düşünüyorum.

Şu an hayatını devam ettiriyor ve ölüm riski çok yüksekse ameliyata almamak daha doğru bence de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.