Şimdi Ara

!!! Oyunlardan Resim / Video Çekin - Fraps 3.0.3 (21.11.2009) !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
15.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayar oyunlarıysa videosu yakalanacak
    s10suza dek(4ever'ın TR çevirisi) Game Cam kullanılacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: LionTech16

Fraps 2.9.4 versiyonu için tıklayınız...

tşk lerk kardeş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: schumacher01

quote:

Fraps 2.9.4 versiyonu için tıklayınız...

tşk lerk kardeş.

Güle Güle kullanın.
  • bu yeni sürümde de video boyutu sorunu varmı? hani videoyu çektik böyle devasa 2dklık video 5-10 GB -mübalağa var- gibi bir yer tutuo sonra bunu virtualdub ile sıkıştırmakla uğraşıyoruz.yine bu alışkanlığımızı yeni sürümde de sürdürecek miyiz?
  • Güzel konu olmuş.
    Fraps her daim kullanılır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

bu yeni sürümde de video boyutu sorunu varmı? hani videoyu çektik böyle devasa 2dklık video 5-10 GB -mübalağa var- gibi bir yer tutuo sonra bunu virtualdub ile sıkıştırmakla uğraşıyoruz.yine bu alışkanlığımızı yeni sürümde de sürdürecek miyiz?

Vidyoyu çekerken Half Size yapın. Sorun olmaz. Ben birkaç deneme yaptım. Çok abartmıyor boyutları. Ana konudaki link güncel değil. Birkaç mesaj yukarıya 2.9.4 sürümünü koydum.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

bu yeni sürümde de video boyutu sorunu varmı? hani videoyu çektik böyle devasa 2dklık video 5-10 GB -mübalağa var- gibi bir yer tutuo sonra bunu virtualdub ile sıkıştırmakla uğraşıyoruz.yine bu alışkanlığımızı yeni sürümde de sürdürecek miyiz?

Vidyoyu çekerken Half Size yapın. Sorun olmaz. Ben birkaç deneme yaptım. Çok abartmıyor boyutları. Ana konudaki link güncel değil. Birkaç mesaj yukarıya 2.9.4 sürümünü koydum.

hocam bayağı yer kaplıo dklık videolar GB lık yer kaplıo bence çok.half size yapsanız da virtualdub ile sıkıştırmanız lazım.psx emulatöründe video kaydetmek için kullanmıştım. sıkıştırmak için virtualdub'ı kullandım uzun bir süre sonra videoyu bir açtım görüntü kalitesini düşürmüş sıkıştırırken.çözünürlük olarak demiyorum ama. görüntüde lekeler noktalar oluşuyordu hani eski türk fimllerinde olur ya ona biraz benziyordu. Game Cam'le video sıkıştırdığımı hatırlamıyorum. neyse meraktan sorduğum kulanacağım yok kulalnmam için öce pc'yi yenilemem lazım.

son sürümü görmüştüm zaten senin verdiğini sordum.

• Fraps da ses seçeneğinde (Eğer varsa) What U hear seçili olsun. Diğer seçeneklerde ben de sesi kaydedememiştim. Fraps, oyun kaydı sırasında video ya sıkıştırma uygulamaz böylelikle işlemciye daha az yük bindirerek daha akıcı görüntü ve ses kaydı yapma imkanı bulur. Bu duruma paralel olarak da haliyle oluşacak video dosyası epey büyük olacaktır. Eğer yeni versiyonda sıkıştırma işlemi de konulmuşsa, ki sanmıyorum. İşlemci gücü epey yüksek bir konfigürasyona ihtiyaç duyacaktır. Haliyle videoyu sonradan sıkıştırmak, fraps için daha mantıklı bir çözüm olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ANUBIS

Fraps da ses seçeneğinde (Eğer varsa) What U hear seçili olsun. Diğer seçeneklerde ben de sesi kaydedememiştim. Fraps, oyun kaydı sırasında video ya sıkıştırma uygulamaz böylelikle işlemciye daha az yük bindirerek daha akıcı görüntü ve ses kaydı yapma imkanı bulur. Bu duruma paralel olarak da haliyle oluşacak video dosyası epey büyük olacaktır. Eğer yeni versiyonda sıkıştırma işlemi de konulmuşsa, ki sanmıyorum. İşlemci gücü epey yüksek bir konfigürasyona ihtiyaç duyacaktır. Haliyle videoyu sonradan sıkıştırmak, fraps için daha mantıklı bir çözüm olmuş.

program çok güzel ancak bilgisayarımı çok kasıyor.ben game cam kullandım bu kadar kasmıyordu.ayrıca fraps'ın çektiği video ile game cam'in çektiği video boyutu arasında dağlar kadar fark vardı.hem sıkıştırmıyo hem kasıo ne biçim iş!

• quote:

Fraps da ses seçeneğinde (Eğer varsa) What U hear seçili olsun. Diğer seçeneklerde ben de sesi kaydedememiştim. Fraps, oyun kaydı sırasında video ya sıkıştırma uygulamaz böylelikle işlemciye daha az yük bindirerek daha akıcı görüntü ve ses kaydı yapma imkanı bulur. Bu duruma paralel olarak da haliyle oluşacak video dosyası epey büyük olacaktır. Eğer yeni versiyonda sıkıştırma işlemi de konulmuşsa, ki sanmıyorum. İşlemci gücü epey yüksek bir konfigürasyona ihtiyaç duyacaktır. Haliyle videoyu sonradan sıkıştırmak, fraps için daha mantıklı bir çözüm olmuş.

Gerçi programı sağı solunu kurcaladım bir türlü yapamadım neyse eve gidip bakayım
  • Sağolasın..
  • Arkadaşlar fraps neden sessiz video kaydı yapıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çağdaş

Arkadaşlar fraps neden sessiz video kaydı yapıyor?

Bendeki ayar resimdeki şekilde ve ses kaydı yapıyor.

!!! Oyunlardan Resim / Video Çekin - Fraps 3.0.3 (21.11.2009) !!!
  • Bende durum bu

!!! Oyunlardan Resim / Video Çekin - Fraps 3.0.3 (21.11.2009) !!!
  • http://www.tacticalgamer.com/battlefield-2-technical-support-faqs/72278-fraps-sound-input.html

Şunu buldum ama pek anlamadım yardımcı olabilecek var mı?
  • @Çağdaş

Ses kartının onboard olabileceği aklıma gelmemişti doğrusu. Şunu bir deniyelim. Sağ altta ses simgesi tıklayıp aç. Açılan pencerede seçenekler sekmesinden özelliklere bas. Yine açılan pencerede Çalma ve kaydetme kutucuklarından kaydetmeyi işaretleyince alttaki pencerede Stereo Mix veya What u hear gibi bir seçenek varsa ve işaretli değilse işaretleyip tamam de. Şimdi ilk ekrana dönmüş olacağız. Açmış olduğumuz bu özelliğin kaydırma çubuğunun altındaki kutu işaretliyse, işareti kaldırıp ses seviyesini yükseltin. Pencereyi kapatıp fraps i çalıştırın. Sizde şu anda default yazan yerin değişmiş olması gerekiyor.

Bir diğer çözüm olabilecek yöntem de ses kartınızın yazılımı içerisinde bir ayar (yukardakine benzer) olabilir. Realtek'in, Avrack (mavi yengece benzer simgesi var) diye bir ara birimi vardı yanlış hatırlamıyorsam.

İnşallah bu 2 seçenekten biri mevcuttur da boşuna yazmış olmayız.

Bu arada (sisteminize göre) Fps yi 30 değilde 25 de ve half size ile kayıt yaparsanız daha akıcı görüntü elde edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANUBIS -- 30 Ağustos 2008; 4:28:16 >

• Malesef ses özelliklerinde, Stereo mix veya What u hear yok :(
  • Maalesef aklıma gelen çözüm yolları bunlardan ibaret. Belki tümleşik ses kartına sahip olupda fraps ile ses kaydı yapabilmiş bir arkadaş yardımcı olur. İsterseniz Gamecam ve Camtasia Studio yazılımlarını da deneyin. Eğer bu yazılımlardan da ses alamazsanız, tümleşik ses kartınız böyle bir işlemi yapacak özelliğe sahip değil demektir. Benim gibi 2.el bir SB Live 5.1 bulabilirseniz ucuz yollu kaliteli bir çözüm olacaktır. Herhangi bir ses kartı da olur diyemiyorum yanlış yönlendirmek istemem. Olurda almaya karar verirseniz mutlaka sürücülerini isteyin aksi takdirde tam uyumlu sürücü bulunması çok zor.

Saygılar.
  • Süper program çok saol...
  • quote:

Maalesef aklıma gelen çözüm yolları bunlardan ibaret. Belki tümleşik ses kartına sahip olupda fraps ile ses kaydı yapabilmiş bir arkadaş yardımcı olur. İsterseniz Gamecam ve Camtasia Studio yazılımlarını da deneyin. Eğer bu yazılımlardan da ses alamazsanız, tümleşik ses kartınız böyle bir işlemi yapacak özelliğe sahip değil demektir. Benim gibi 2.el bir SB Live 5.1 bulabilirseniz ucuz yollu kaliteli bir çözüm olacaktır. Herhangi bir ses kartı da olur diyemiyorum yanlış yönlendirmek istemem. Olurda almaya karar verirseniz mutlaka sürücülerini isteyin aksi takdirde tam uyumlu sürücü bulunması çok zor.

Saygılar.

Ne kadar kurcalasamda olmadı, ses kartı aldım bozuk çıktı, durum düzelsin hemen oyun ve video incelemelerine başlayacağım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.