Şimdi Ara

Oyunlardaki Anlık FPS Düşüşleri!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta pc'me format attım ancak formattan sonra daha önce yüklediğim oyunları yüklediğimde anlık fps düşüşleri ile karşı karşıya kaldım yaklaşık 3-4 gündür bunu çözmekle uğraşıyorum. Yerli yabancı okumadığım forum kalmadı bir sürü şey denedim ancak olmadı olmadı. Lütfen konuyu iyi bilen birisi yardım etsin. Yaptıklarım ve laptopumun özellikleri aşağıda. Oynadığım tüm oyunlarda ani fps kaybı yaşıyorum ve çekilmez bir hal aldı.

Sony Vaio
    Intel i7 2.6 ghz
    6 GB Ram
    Nvidia GT540M

Sorunu düzeltmek için neler yaptın?

1- Antivirüs programı (orjinal satınaldığım Norton360) kuruldu ve tam tarama yapıldı, düzelmedi.
    2- Oyun oynarken işlemleri açıp gereksiz çalışan ve msconfig'teki başlangıç için gereksiz programlar silindi. Denetim masasından gereksiz bellek harcayan programlar silindi, düzelmedi.
    3- Nvidia ekran kartının son sürümü olan G-Force 337.88 driveri yüklendi, güncel, sorun düzelmedi.
    4. Uyumluluk sorunu olabilir dediler, k lite codec pack bile yükledim, olmad yine düzelmedi.
    5- Laptop fanı tozlanmıştır dediler, bilen bir arkadaş ile söktük, fana baktık tertemiz yine de temizledik, düzelmedi.
    6- Güç dengesi tamamen performans'a yönelik olarak ayarlandı, düzelmedi.
    7- Nividia Control Panel'den -> 3D ayarlarının yönetilmesi kısmındaki herşey tek tek "kapalı" hale getirildi, düzelmedi.

Geriye bir tek sorunun kaynağı kaldı o da laptop un oyun oynarken ki çalışma ısısı. Program indirdim oyun oynarken PCU ve ekran kartı ısısı 80c 85c'lere çıkıyor. Tamam gidip laptop soğutucusu alırım işe yarar mı yaramaz mı?

Ayrıca diğer soru, formattan önce çatır çatır oynadığım oyunları tekrar eski halde oynamam için neden laptop soğutucusu almak zorundayım. PC'yi bu kadar kastıran ne olabilir ki laptop ısınıyor.

Bir de termal macun ile ilgili olabilir diyorlar, onun için yapabileceğim birşey yok. yetkili sony servisine vermem lazım. Termal macun olabilir mi?

Gerçekten birisi yardım etsin. Kaç gündür işi gücü bıraktım bu daha önce yaşamadığım sorunu çözmeye uğraşıyorum. Format sonrası nasıl bu kadar fark olabilir??

Not: 2 senelik laptop.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Financier35 -- 21 Haziran 2014; 15:01:32 >

• iyi bilen yok mu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.