Şimdi Ara

oyunlarda restart sorunu yaşıyorum sorun power mı ?(sorun çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    e6600
    2gb ram ddr 400(177mhzde dual çalışıyorlar)
    hd3850 agp
    200gb sata
    1Tb sata

power supplyım 370 watt.+12v1:14 amper,+12v2:15amper.ikisinin toplamında 250 watt yazıyor yani 20 amper civarı yapıyor.ati 12v den 30 amper öneriyor.oyunlarda restart sorunu yaşıyorum.tek başlarına ekran kartı,cpu ve ram testleri sorunsuz.ama hepsini beraber çalıştırdığım zaman sistem restart atıyor.halbuki sıcaklıklar da normal.power mı yetmiyor ekran kartı mı arızalı,yoksa sorun başka mı?Ben araştırdığımda 350 wattla bu ekran kartını kullananlar vardı.öncelikle powerı değiştireyim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarven -- 16 Mayıs 2009; 10:01:31 >

• bence başka bişeyden ... Sapphire Hd 3850 'i 300watt FSP ta kullandım hiç sıkıntı olmadı...
  • power mı sorunlu acaba.marka highpower.
  • sistemi farklı donanımlarla denerseniz sorunu yakalarsınız diye düünüyorum....
  • Powerdan olacağını sanmam, ekran kartının ısısını kontrol ettiniz mi sıcaklıklar ne durumda ?
  • core duo e6600 bi işlemci ve agp bir anakart ve agp bir 3850 gerçekten garip bi sistem yani kartı denesen başka yerde zor anakarta başka kart taksan agp kart nerden bulucan o değerde sanırım o anakart üzerine işlemci ve ekran kartı upgrade ettiniz

soruna gelirsek psu dan olduğunu sanmıyorum high power iyi markadır o değerde o makinaya yeter sorun enzamandır var? havalar ısındı kartın ısılarını kontrol ettinmi
  • İşlemcinin sıcaklığı ne durumda, bilgisayarın restart atmasında sadece psu gücü etken değildir. İşlmci sıcaklığı da normalin üstüne çıkarsa restart atar. Biosdan veya everest isimli programla cpu sıcaklığına bakın
  • tüm sıcaklıklar normal.psu servise verildi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarven

tüm sıcaklıklar normal.psu servise verildi.

islemciniz ve sisteminiz overclock yapilmismi yoksa normal ayarlarindami calisiyor.
    Oynadiginiz oyunu hangi cözünürlükte oynuyorsunuz
    özellikle oynadiginiz hangi oyunda bu sorunu yasiyorsunuz
    Oyun oynadiginiz esnada psu nun sicakligini elinizle kontrol ettiginizde elinizi yakacak kadar sicak oluyormu.
    oyunu dvd rom üzerindenmi yoksa c....klami oynuyorsunuz.
    Eger overclock yapilmamis bir sistem ile oynuyorsaniz islemciniz yeni nesil bir islemci oldugu icin cok isinsa bile kendini korumaya alir ve bu yüzden sisteminiz kapanmaz. Eger tam tersi bir durum söz konusu ise bu yüzden kaynaklanabilir.
    Ram voltajlariniz gereginden fazla ve az isede ve cok isiniyorsa dahi buda sistemin restart atmasina sebeb olabilir.
    anakartiniz saymis oldugunuz bilesenleri ne kadar kaldirabiliyor acaba bunuda bilmek lazim. İsterseniz anakart üretici firmanin sitesinden anakartiniz icin önerdigi support islemci ekran karti ve ramlarin ne oldugunu kontrol etmenizde yarar var.
    İsletim sisteminizdeki sistem dosyalari ile ilgili yada sürücülerle ilgili bir problemde olabilir.
    Anakartiniz daha fazla isinabiliyor yada güc kaynagi yetmiyor olabilir.
    Ekran kartinizi normal hizlarindami calistiriyorsunuz.

Önce bu sorularin cevabini bulursaniz sorunu kökten cözersiniz.

• arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim.

-sistemde overclock yok.Bütün sıcaklıklar normal.
    -sorun her çözünürlükte
    -denenen oyunlar undercover,gta4,flatout ultimate carnage
    -tekbaşına prime95 testi ve furmark testleri sorunsuz.ama ikisi birden çalıştırılınca restart atıyor.
    -psu çok ısınmıyor.
    -oyunları harddiskten oynuyorum.
    -ramler normal çalışıyor
    -anakarta ram ve ekran kartı uygun(çipset intel)
    -yeni windows xpde de çipset driveri yüklenip ve yüklenmeden de denendi,değişik ekran kartı driverlarında da denendi.sonuç aynı.
    -teorikte psu bu sisteme yeterli.servistekiler de bunu destekledi.psuyu getirin dediler.sonucu bugün yarın yazarım.
  • Umarım halederler.
  • psu arızalıymış.400 wattla birebir değişim yapıldı.Şu an herşey sorunsuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.