Şimdi Ara

oyunlar ekran kartımı görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • laptop kullanıyorum radeon 7450 m ekran kartı var driver güncel ama oyunlara girince intelin ekran kartını görüyor radeon görünmüyor var mı bunun bir çözümü ?

• tüm driverları sil inteli once diğerini sonra yukle. Olmazsa laptopun sitesinden indirdiğin driverları kur.
  • sildim inteli kurarken bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor hatası veriyor
  • denedin mi yazmamışsın ama belki ayarlarından kaynaklı olabilir. masaüstü kısa yolu olan bir oyuna sağ tıkla, grafik işlemciyle çalıştır sekmesine gel, açılan yeni sekmede birinde ekran kartın yazar diğerinde entegre grafik yazar. varsayılan entegre ise altta olan ''var sayılan grafik işlemciyi değiştir''den ayarla.
  • TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    denedim skyrimin kendi ayarlarında kullanacağı ekran kartı yazıyor halen intel görünmekte bu arada sağ tıklayınca grafik işlemciyle çalıştır diye bir seçenek bulunmuyor oyunları steam üzerinden oynuyorum.
  • nvida experience kurulu mu yada ondan önce ekran kartın nvidia mı ?
  • yukarda belirttim amd radeon ekran kartım nvidia değil
  • AMD de bu sorunlar var driverler çok kötü.Bende de r7 m265 var ve çoğu oyunda intel görüyor.Ne deneysem olmadı.
  • usmcsas kullanıcısına yanıt
    bende geçen fark ettim işte çözüm arıyordum hep nvidia ile ilgili olanlar var dedim amdyi sorayım bi sen düzeltemedin mi peki
  • DeHumanizer02 D kullanıcısına yanıt
    Malasef hocam ama oyunlarla ilgili şöyle düzeltme yapayım.Oyunlar genelde bu bilgileri oyun açılmadan önce pc den aldığı için bizim de masaüstünde Intel grafik kartimiz çalışıyor. Eğer AMD yazılımından oyun için harici ekran kartını seçerseniz o oyunu çalıştırdığında aktif oluyor AMD kart. Kısaca oyuna girince i bilgi Intel gibi gözükse de AMD çalışıyor. Bunu da gpuz programından kontrol ettim. Eğer sizde bu programı kurarsaniz oyunu açtığınızda hangi kart aktif olarak çalışıyor görürsünüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd için güç yonetiminden gecisli ekran karti seçeneğinden veya onun gibi birşeydi. Oradan güç seceneginden alt menulerde yüksek performans için gpu ayarını aktif edin.
    Veya nvidia amd fark etmez biosdan "switchable graphic" seçeneğini değiştirebilirsiniz. Biosa göre değişebilir ama biosdan yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.