Şimdi Ara

Oyunlar Donup Kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar önce bilgisayar sistem bileşenlerimi yazıyım:
    -i5 8500
    -Sapphire RX590 NITRO
    -16 gb 2666mhz ram
    -Asus Tuf H310M-Plus Gaming anakart

Sorunum şu bazı oyunlarda hiç bir problem yaşamıyorum örnek olarak LOL,GTA5,CSGO.Northgard,Witcher 3,Fifa 20 Bu oyunları en yüksek grafik kalitesinde rahatlıkla oynıyabiliyorum

Ama PUBG,Green Hell,Watch Dogs 2,Anthem gibi bazı oyunlarda oyun bir süre sonra bilgisayar bir anda donuyo sadece ekran değil discord filanda altta donuyo 4-5 saniye sonra ekran siyah olup hemen ardından ekran geri geliyo ve oyundan atıyo bazı oyunlarda hata veriyo bazıalrında hiç vermiyo bile

Öncelikle ısıyı sürekli kontrol ediyorum ekran kartı maks 80 i işlemcide maks 75'i filan görmekte ısısal bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama yinede hatta işlemcinin macununu değiştridim yeni fan aldım filan çözüm olmadı
    Driver ların hepsini güncelledim bir şey değişmedi
    Son çare dedim virüsten kaynaklı herhalde pc ye format attım buda çözüm olmadı

İnternette araştırdığımda benimkiyle tam benzerliği olmayan sorunlar gördüm,en sonundada konu açmaya karar verdim lütfen yardım edin

• Psu'nuz kaç watt? Memtest86 ile ramlerinizi test edip sonuçları paylaşır mısınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    Hocam PSU 700W ama PC nin en eski parçası herhalde vardır yaklaşık 10-12 yılı

Dediğiniz testi yaptım 1 hata verdi görselini ekliycem
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1260294/35eae078-8101-432b-8115-c9c48d94b494.jpeg[/simage

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eklediğiniz görsel açılmıyor, psunuzun çıkışlarını ölçtürün, üzerinde yazan watt ve amper değerlerini verdiğinden emin olun, mümkünse başka bir ram ile deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.