Şimdi Ara

oyunlar çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar sürekli her oyunda oyunun belli bir noktasında oyundan cıkıp hata raporu gönder gönderme ekranı geliyor ben driverler yada windowstan diyorum ama cok garip önerileri olanlar varmı
    donanım özetle
    asus striker extreme board , NVIDIA GeForce 8800 GTX ekran kartı E6600 Duo2 işlemci , 2x1 GB Corsair dominator 2X1024 PC-6400 800 Mhz .. ram etc
    windows xp de düşünün rise of nation da bile oyundan atıyor

• Sizin tespitiniz muhtemelen doğrudur! İsterseniz ekran kartının sürücüsünü tekrar yüklemeyi deneyin..! Bu arada bu sorunla ne zaman karşılaşmaya başladınız..? Bilgisayarınıza en son yüklediğiniz program sistemde hataya neden olmuş olabilir..!
  • farklı bir bakış açısı olması ve mesaj sayımı çoğaltıp çavuş olmak adına :) şunu ekliycem
    her tür hata illaki software olmak zorunda değil çok fefa benzer hatalarla karşılaştım bazan driverlar çözdü bazanda fanların tozlanmadan kaynaklı yavaşlaması hatta tamamen durması söz konusu oluyor. doğal olarak belli bir süre çalıştıktan sonra aşırı ısınmadan dolayı oyunlardan çıkma restart atma sorunları çıkıyor
    kısaca fanları bir kontrol edin derim
  • Oyundan çıkması yada reset artması söz konusu değil..! Hata mesajı ile karşılaşıyormuş arkadaş..!

Not:Sana cvp hakkı veriyorum ki, post kasıp çavuş olabilesin
  • sağolun binbaşım
    peki sorun sadece oyunalrda ise directx sorunu olabilirmi ?
    bir dx diag yapınız sürüm / d3d ayarları gibi ayarlara bakınız
  • evet directx de deneyecem ancak bu sorun hardware kaynaklı olamaz sistem yeni temiz kurulum ya driver yada biostan falan bir ayar hatası var diyecem ama default da hersey
  • nv4_disp.dll Dosyası dijital imzalanmamış, yani Microsoft WHQL (Windows Hardware Quality Labs) tarafından sınanmamış. Donanım üreticisinden WHQL logolu bir sürücü alabilirsiniz.

şeklinde bir hata var dxdiag da
  • suanda o hatada görünmüyor driveri güncelledim ancak halen daha sorun sürmekte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.