Şimdi Ara

Oyundaki LAG problemi. Ping yok ancak gecikme var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her patchden sonraki 2-3 günüm sancılı geçiyor beyler araştırdım netten spike lag imiş sorunum.

Taba basıyorum bazen basılı kalıyor bıraktığımda bile.
    ESC ye basıyorum tekrar bastığımda gitmesi gerekirken bazen kalıyor
    Enter a basıyorum yazı yazıyorum karakterler geç geliyor
    En önemlisi skill basıyorum 0.25-0.50 saniye gecikmeli geliyor bazen çıldırtıyor.

Ziggs oynuyorum w e ya bastığım gibi hedef gelmesi gerekirken gelmiyor. Normalken sıkıntı yok ama tf ye girdiğim anda bu sıkıntılar başgösteriyor enazından yukarıdakiler hariç skill atamıyorum.

Ne tür bi çözüm öneriniz var başından geçmiş ise ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 21 Şubat 2015; 22:28:14 >

• Tf de fps dusuyordur sabit 25 veya 30 fps de dene eğer hala devam ederse nette problem var demektir benim net sıkıntıydı modem değistim olmuştu su an gemideyim nasıl durum bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ping atamıyorum bende, geliyorum diye ping atacağıma rakip kayıp diye falan atıyorum. Totem koymada sıkıntı yaşıyorum, basıyorum basıyorum gitmiyor bazen. Sonra tekrar basıyorum alakasız yerlere gidiyor.
  • Modem reslemeyi denedinmi ?
    Daha önceden bendede aynı sorun vardı modem resleyince düzeldi
  • "Pink"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pink yoksa normal ward var qnq.
  • Pc ısınıyodur hele birde laptopsa harddiskine elveda de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tab a bastiginda gec gelmesinin sebebi pcn ike alakali. Hard diskini gozden gecir. Pc chromede klasorlerde gezergende donuyorsa format yada yeni hdd gerekebilir

Edit: hd tune ile tarat bad sector olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Assasin -- 21 Şubat 2015; 20:26:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • computermana götür o repair eder ! !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winterfox

Pink yoksa normal ward var qnq.

hadi canım ben beleş wardları kullanıyodum diğerlerinin varlığından bi haberim

Eski harddiskimde bad sector vardı bu sıkıntıları yaşamadım ki değiştirdim zaten harddiski 4-5 ay önce. Yine de taratırım bu gece harddiski kontrol amacı

fps ile alakası yok ekran kartı zorlanmıyor yüksek kalitede 80-120 arası fps alıyorum.

Modemle de pek alakası yoktur sanıyorum bilemiyorum windows 8.1 yüklediğimden beri başıma gelmeyen kalmadı sanırım modem uyumsuz 8.1 ile sürekli sınırlı bağlantı sorunum vardı onu da çözdüm bir şekilde artık olmuyor ama her patchden sonra bunun olması spike lag ihtimalini güçlendirdi çünkü diğer oyunlarda hiç bir şekilde bir sorun yaşamıyorum. Sadece lolde olması da bu spike lag ihtimalini daha çok güçlendiriyor.

Denetim masasından klavye tepkileri ile ilgili bi kaç ayar yapmıştım sorunsuz oynayan arkadaşlarımınkini referans alarak ama yine de düzelmedi.

quote:

Orijinalden alıntı: Tumble

computermana götür o repair eder ! !

computerman derken hocam ? Launcher daki onardan mı bahsediyorsunuz

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Assasin

Tab a bastiginda gec gelmesinin sebebi pcn ike alakali. Hard diskini gozden gecir. Pc chromede klasorlerde gezergende donuyorsa format yada yeni hdd gerekebilir

Edit: hd tune ile tarat bad sector olabilir

yokmuş hocam
     Oyundaki LAG problemi. Ping yok ancak gecikme var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 22 Şubat 2015; 11:23:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahsepya

Her patchden sonraki 2-3 günüm sancılı geçiyor beyler araştırdım netten spike lag imiş sorunum.

Taba basıyorum bazen basılı kalıyor bıraktığımda bile.
    ESC ye basıyorum tekrar bastığımda gitmesi gerekirken bazen kalıyor
    Enter a basıyorum yazı yazıyorum karakterler geç geliyor
    En önemlisi skill basıyorum 0.25-0.50 saniye gecikmeli geliyor bazen çıldırtıyor.

Ziggs oynuyorum w e ya bastığım gibi hedef gelmesi gerekirken gelmiyor. Normalken sıkıntı yok ama tf ye girdiğim anda bu sıkıntılar başgösteriyor enazından yukarıdakiler hariç skill atamıyorum.

Ne tür bi çözüm öneriniz var başından geçmiş ise ?

Aşağıdaki videodaki işlemleri yapabilirsin.Bendeki ping sıkıntısını giderdi.Ping testi ve modem kablo uçlarını kontrol etmeyi unutma.

https://www.youtube.com/watch?v=vbTVLi6HwOg

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.