Şimdi Ara

oyun oynarken kilitlendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben daha yeni amd 2500+ aldım. Tabi hemen overclocka giriştim. Bilgisayar geldiğinde 1400 mhz de ve 1.6 voltta çalışıyordu. Bunu 2200 (200*11) mhz ve 1750 volt yaptım. Gayet güzel açıldı ve çalıştı fakat "far cry" oyununu çalıştırdığımda bir süre sonra mutlaka kilitleniyor. işlemci ısısı oyunu açmadan önce 40 derece civarında. işlemci fanının yanında kasamdada 2 tane fan var. Niye böyle oluyor anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• Ekran kartın ne?
  • voltajı yükselt.1.7v gibi
  • ekran karti 128 mb geforce mx (bugün 128mb geforce fx5200 olacak birşey değişir mi bilmiyorum).
    Ayrıca voltaj zaten 1.750v ta ve bilgisayarımı aldığımda 1.6 volttu. Daha fazla yükseltmöekte istemiyorum.
  • Aga kusura bakma ama o ekran kartıyla kitlenmesi gayet doğal. Eğer imkanın varsa fx 5200 filan alma. Asus Radeon 9550GE/TD filan al.
  • @Blitz yapma kardeş bizdede o ekran kartı var
  • o ekran kartıyla kitlenir tabi gayet normal...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kLAs

@Blitz yapma kardeş bizdede o ekran kartı var

Gönül ister her oyun her kartla canavar gibi çalışsın ama @kLas kardeş olmuyo işte
  • ekran kartı ile ne ilgisi var yani ekran kartı kötü olursa takıla takıla da olsa oynar ama kilitlenmesi ya işlemci yada ram sorunu tabi başkra problemlerde olabilir ama ekran kartından kilitlenmez tabi default değerlerinde çalılıyosa
  • bide islemciyi o/c yapmadan yani 1.8ghz da dene bi yine kitlenekmi
  • Takılma ekran kartıylada ilgili bir sorundur, ayrıca bi ati kullanıcısı olarak senin daha iyi bilmen gerekir. Kart aşırı ısındığı zaman düzgün çalışamaz bir iki takıla takıla gider ama sonunda apışıp kalır. Bu sorun çoğu atide de böyle

Ben imzamdaki sistem default ayardayken bile bu sorunla karşılaştım. Far Cry'da (1024*768 high) saatlerce uğraş dur bölümü geçicem diye sonunda bölümü geç diğer bölüm load etmeye başlasın tam load bitsin sen bekle hevesle bölüm gelicek diye ama nerdeeee ööle bak dur ekrana

quote:

Orjinalden alıntı: omalko

ekran karti 128 mb geforce mx.

Ki arkadaş bu sorunu GeForce MX 440la yaşıyor.

• ...
  • neysee ilerde alırım da şimdi yetiyo kolay gele
  • o/c siz denedinmi oyunu?
  • bütün değerleri normale getir 2,5 değerlerini yap ekran kartındanda olmaz ne alkası var geforce mx diye kitlenmesiim gerekiyo
    gf 590 olsa kitlenmezmi yani aradaki fark görüntü hızlı olmasıdır ben öyle düşünüyorum normal değerlerde dene düzelri sanırım oltları bilmiyosan fazla kurcalama işlemcini yakabilrisinn
  • Bence ekran kartı sorunu değil, oc den kaynaklanıyor, default ayarlarla sorun çıkmaz diye düşünüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zivro

voltajı yükselt.1.7v gibi

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: s333

o/c siz denedinmi oyunu?

+1
  • oyundan bence..fifa 2004 ler kitlenmiyor...
  • 200*11 yap 1.6 V de bırak sorun çıkmaz diye düşünüyorum.. Gerek yok bence 1.750 ye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.