Şimdi Ara

Oyun oynarken ekranda meydana gelen bozulmalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

League of Legends oynarken oyun sırasında belli bi süre geçtikten sonra bu şekilde çizgiler oluşuyor, bir süre daha devam ettikten sonra sistem donuyor ve bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum.

Assasins Creed Odysey'de de oyun açılmadan kapanıyor. Sıkıntı tek bir oyun üzerinden değil.

Resimlerde sarı çizgiler ve sarı dairelerle ekranda olan bozulmaları belirttim.

Bu sorun nereden kaynaklıdır ? Donanımsal mı yoksa yazılımsal bi sıkıntı mı var ?

Ekran kartını garantiye göndermem gerekir mi ? ( Asus Rog Strix RTX 2070 )

Topladığım bilgisayar 3 aylık , sistemi topladığım mağaza kapattığı için onlarla iletişime geçemiyorum.

Oyun oynarken ekranda meydana gelen bozulmalarOyun oynarken ekranda meydana gelen bozulmalar

• Görüntüde bozulmalar oluyorsa sorun büyük ihtimal ekran kartı veya ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor. Ekran kartınızın sürücüsü güncel mi ? Sıcaklık değerlerine hiç baktınız mı ?
  • Sıcaklık değerleri genelde 33-34 derece civarında seyrediyor.

Sürücülerden kaynaklı bir sıkıntı olması da muhtemel, böyle bir hata varsa en temiz şekilde nasıl sürücü kurulumu yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fanfinofonfon

Sıcaklık değerleri genelde 33-34 derece civarında seyrediyor.

Sürücülerden kaynaklı bir sıkıntı olması da muhtemel, böyle bir hata varsa en temiz şekilde nasıl sürücü kurulumu yapmalıyım ?
    Display Driver Uninstaller isimli bir program var. Onu buradan indirip eski sürücüyü tamamen kaldırın. Daha sonra Nvidia'nın sitesinden en son sürücüyü indirip kurun.

• Söylediğiniz işlemi uyguladım hatta güvenli modda uyguladım , oyun kapanmıyor fakat hala çizgiler meydana gelmekte. Yani tam bir çözüm elde edemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fanfinofonfon

Söylediğiniz işlemi uyguladım hatta güvenli modda uyguladım , oyun kapanmıyor fakat hala çizgiler meydana gelmekte. Yani tam bir çözüm elde edemedim.
    O zaman ekran kartında arıza var muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sorun ekran kartı gibi duruyor superposition benchmark programı ile test edin eğer görüntü komple gidiyorsa ya da bozulmalar çoğalıyorsa ekran kartı arızalı,sorunu çözmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.