Şimdi Ara

Oyun Muhabbeti: Zombi Salgını Olsa Ne Yapardık? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız şöyle birşey var. Filmlerde ve oyunlarda olan zombi salgınlarının hiçbirinde zombi teorisi bilinmiyor ve olaylar önceden anlaşılamıyor. Ama şimdi zombi temasında olan tonla film ve oyun var. Böyle birşey olursa çok aşırı yayılamaz bence. Hatta çok erken davranırlarsa başlamadan bitirebilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baktım dışarda millet birbirini yiyor. önce evde kalırım bakarım ne var ne yok sonra gerekli erzakları alırım vücudumu silahla doldururum bıçak mıçak artık ne varsa çanta alırım yiyecek koyarım sonra çıkarım dışarı yüksek yerlere giderim eğer ceviz ağacı falan bulursam veya güçlü kalın bir ağaç çıkarım tepesine orda dururum olaylara bakarım ne yapacağıma karar veririm sonra askeriyeye giderim önceliğim o olur zaten ilçede yaşıyorum küçük olduğu için daha kolaydır işte giderim küçük silahlar alırım büyüğüne omuz dayanmaz öğrenirim falan filan. böyle diyorum ama belkide hiç olmaz ateş etmek öyle fareyle tıklamak gibi değil bakalım hayırlısı belki cop muydu jop job muydu onun gibi silahlar bulurum her neyse devam ederim araba falan bulabilirsem güzel olur sonrası allah kerim ama eğer zombiler koşmazsa tamam koşarsada işin rengi değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semeaih -- 14 Eylül 2014; 16:51:11 >

• Bize, böyle konularla gelin. gerçekten zevkli bir program olmuş...

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın biri yazmış bana da mantıklı geldi.Bir ülkede başlasa salgın abd direk kendi ülkesinin bütün girişlerini kapatır.Sonra gider atom bombası atar sorunu kökten çözer.Salgın olmasına izin vereceğini pek sanmam.ha abd de başlarsa bu sefer küba'ya kaçar devlet adamları orayı ele geçirir dünyayı bomba yağmuruna tutar.Küba açıklarına bütün gemileri getirir güvenliği sağlar sonra bütün dünya'ya yayılır.Ebula salgının en son aşısımı ne bulunmuştu.Ama bence hali hazırda virüs üretilip test ediliyor ileride doğal yollarla değilde yapay yoldan bir salgın olup misal ispyanyol giribi(abd üretti bana göre) yine böyle bir şey olabilir.Bence olacakta şimdiden bu kadar çok dizi film ve oyunla bunun alt yapısını kuruyorlar.Kusura bakmayın ama rahatı g.tüne batan bizden yok sanım sıkıldı bir salgın olsun da diyecek kıvama geldiysek yakında salgın olursa şaşırmam.

• Konu çok güzel ne zaman böyle bir sohbet yaparsınız diye merak ediyodum ama Talha'sız bu muhabbet olmadı ya tekrar Talha abiyle çekseniz yeridir:)

Ben yurt dışında olsam Tyayhan Merdivenleri gibi yerde yaşardım insanlar zor çıkıyo zombi hayatta çıkamaz veya Odessa merdivenlerinin olduğu yerde yaşardım otururdum bi leğene kaya kaya inerdim çıkarkende artık zombiler kayarken beni takip ediceğinden rahatça çıkardım herhalde :D

Ama en mantıklısı yatta yaşamak olabilirdi çalardım marinada bir sürü var hem uyurken güvende hem balık tutulabilir.Birde hayatta kalmak için adamın biri motosiklet yapmıştı ondan alırsam malzeme bulmak için karaya çıktığımda onla gezerdim.Böyle yaşayarak tekrar insanoğlunu oluştururdum.

• Bende Beril Abla gibiyim.İşte köpeğimi kurtarayım,sevdiklerimi kurtarayım vs. derken bende 1 hafta yaşamam.:) Ben "ada"yı tercih ederdim.İzmir'den adaya gelmek biraz zaman alır ama geliriz.Neyse İstanbul'da olduğumu farz edersek "ada" derdim.İşte zombiler yüzemiyorlar diye,adada bildiğim kadarıyla ev de var.Girer birinde mis gibi yaşarım.Hayatta kalmak için elimde bir sürü şey de var.Ama ailem zombiye dönüşmüşse ordan çıkmak beni yerler bi' güzel bende onlardan olur birlikte insan avlarız.Öyle bişi olmamışsa-ailem zombi olmuşsa ben olmamışsam- üzülerek arkamda bırakırım ailemi ya da üzülerek öldürürüm.Sonra da ölene kadar ailem gitti ailemi vurdum diye ağlarım. :)))

• Olay anlaşılınca silah ve yemekleri yanıma doldururum :D ailemle beraber köye kaçarız hem orda zombiler az ve silahlar çok olur köy olduğu için inek felanda var sütlerinden yararlanırız en azından biraz idare edebiliriz :D Gerçi inekler içinde saman felan gerekli ama neyse öyle bişey olmadığına göre sorun yok B|
  • O değilde Beril abla o saçın ne öyle *-* Mükemmel *-*
  • arkadaşlar mantar konusu mantıklı geliyorda... öldükten sonra parmagını bile kıpırtadabilmen için bir kan dolaşımın olması lazım... atmayan bir kalple kan dolaşımıda olamaz yani öldükten sonra dirilemezsin.. zombi olarak..bende inanmıyorum böyle şeylere.. biraz daha oyunlara yönelik konuşsak daha güzel olur.. kafam güzelken dinlerim anca bu muabbeti.. dalga geçmek için söylemıyorum kafam güzelken iyi gider bu muabbette... konu pek sarmadı bence :D

• En ilginç veya güzel oyun sonlarını yapın bence. Spoiler dolu bi program okur ama bence çok keyifli okur :)
  • Ben olsam ilk basta Clementine havasına bağlarım :)
    gidip birtane cekiç balta vede muhakkak bir silah bulurum ardından süper marketin icine girip alabildiğimce cips kek ve cikolata almaya calısırım cünkü onların dayanma süresi daha uzun ardından birde çakmak bulmak lazım , hem ateş yakmak için hemde ortalıgı azda olsa görebilmek için , makas vede sağlam bir ipte yararlı olacaktır diye düşünüyorum sonucta insanlarda olacak , Ve su tabiki susuz olmaz ama ben su yerine azitli icecekleri almayı tercih ederdim , çünkü insanın ağzı kuruyunca ilk seceneği kola yada gazoz gibi icecekler oluyor ve en önemlisi kazak , vede uzunkollu üstler sonucta kollar ve bacaklar 'ı korumak lazım ^^
  • Kafayı pek yormaya gerek yok bu millet bağışıklığı vardır zombiye geçen sene köylerde domuzlar artınca sırtlan salmışlar bizim köylüler köpek tekmeyi ağzına yapıştırmış.Yani bizimkiler zombiye bir tekme bir tokat dalıp bacağını kolunu kırar dilendirirler.
  • herkez en kötü senaryoya hazırlamış kendini ya ordu zombi salgını başladığı anda müdahale edip öldürse hepsini zaten yavaş yürüyen yaratık bunlar :D dünya normale dönse gökan abi gibileri araba ve yiyecek çalmaktan içeri atsalar herkez mutlu olur :D
  • abi mantıklı düşünürsek kimse ölmek istemez ama zombi salgını kolay kolay temizlenmez bence kendini öldür daha iyi nereye kadar yaşayacaksın ki zombi senden fazla yaşar :)
  • İnsanın piskolojisi bozulur bu ne :D sanki zombi salgını başladı onun haberi gibi olmuş :D karakola git silah al zırh al mermi al çık bakkala git konserve yada başka yemek ne varsa taşıya bilicen kadar al çık limana git sağlam bi gemi bul deopsu dolu fazladan benzini olan bi tane çal denize açıl kuzey kutpuna doğru git artık orda balık falan ama napıcan güvendesin yinede soğuktan zombi gelemez gelsede donar zaten buzlu suya düşer falan tek sorun orda ayılar ama bizde gemideyiz rahatız yani soğuk olucak tek sorun o :D salgın başladığında en güvenli yer bence denizin ortası ada dil tekne hiç beli olmaz adada bile başlıya bilir.

• AYDOS ORMANINDA YAŞIYORUM :D
    Ya o dağın arkası Sultanbeyli, çok tavsiye etmem Alkan'a ama sultanbeyli tarafında ormanın içinde Aydos kalesi'nin kalıntıları var belki sığınak olarak işe yarar. Ayrıca Ormanda yiyecek hiçbirşey yok ve daha kötüsü mahalleye yakın bölgeerde lunapark falan var. Ayrıca Uğurmumcu'nun yanında siirt mahallesi var komple gecekondu, normal zamanda zaten hırsızlık şu bu sorun (bir arkadaşın tap için boğazını bıçakla çizmişlerdi) zombi salgınında zıvanadan çıkar olay. Uğurmumcu'nun şansı çok fazla (her site ve köşebaşında bir klan) sokak köpeği ve kedisi olması. Hem uzun vadede yiyecek olabilirler (bakınız II.DS'de Leningrad), hem de zombilere ve diğer insanlara karşı koruma sağlarlar. Normal zamanlarda bile gece belli bir saatten sonra rahat yürümek için tanıdığım sokak köpeklerine güveniyorum açıkçası baya "baba" kurt ve çoban köpeklerimiz var. Ayrıca kedilerin de pek çoğu insancıl ve kuş vs tutabiliyorlar. Uğurmumcu İstanbulun çoğu yerine nazaran çok fazla parka sahip ve pek çoğunda meşepalamudu (gerçi yenmeyecek kadar acı ama aç kalırsan yersin) , ve japon kirazı var.

• Ben de U.Mumcu da oturuyorum dostum biz şimdiden klanımızı kurduk bile ahaha :D
    quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

AYDOS ORMANINDA YAŞIYORUM :D<br>Ya o dağın arkası Sultanbeyli, çok tavsiye etmem Alkan'a ama sultanbeyli tarafında ormanın içinde Aydos kalesi'nin kalıntıları var belki sığınak olarak işe yarar. Ayrıca Ormanda yiyecek hiçbirşey yok ve daha kötüsü mahalleye yakın bölgeerde lunapark falan var. Ayrıca Uğurmumcu'nun yanında siirt mahallesi var komple gecekondu, normal zamanda zaten hırsızlık şu bu sorun (bir arkadaşın tap için boğazını bıçakla çizmişlerdi) zombi salgınında zıvanadan çıkar olay. Uğurmumcu'nun şansı çok fazla (her site ve köşebaşında bir klan) sokak köpeği ve kedisi olması. Hem uzun vadede yiyecek olabilirler (bakınız II.DS'de Leningrad), hem de zombilere ve diğer insanlara karşı koruma sağlarlar. Normal zamanlarda bile gece belli bir saatten sonra rahat yürümek için tanıdığım sokak köpeklerine güveniyorum açıkçası baya "baba" kurt ve çoban köpeklerimiz var. Ayrıca kedilerin de pek çoğu insancıl ve kuş vs tutabiliyorlar. Uğurmumcu İstanbulun çoğu yerine nazaran çok fazla parka sahip ve pek çoğunda meşepalamudu (gerçi yenmeyecek kadar acı ama aç kalırsan yersin) , ve japon kirazı var.

• 1. zombi diye bisey yoktur ve bunun olabilmesi cok mantıksız bunun için önlem almaya bile gerek yok buna en yakın hastalığı kuduz diyebiliriz bunun tedavisi zaten var hadi diyelim zombi oldu devlet anında kokunu kurutur bi ebola salgını oluyoda herkes karantinaya alınıyor anında güvenlik önlemi alıyorlar

2 diyeilimki zombiler oldu ve yayılmaya başladı binlerce polis kuvveti jandarma var gelişmiş silahlar füzelerimiz var kokunu deyil iliklerini bile kuruturlar

3. zombiler yayıldı ve cok fazlalar kaçmak yerine fikir uretmek bana gore daha mantıklı oncelikle bu madenle olenler için 40 gun yasama saglıyacak konteynerlar dusunulmustu ben onlardan bitane bulurum yanıma madkap yiyecek ispirel gibi aletler bide yiyecek stoklar bunlrın için girerim ispirilller ufak hava delikleri acar etrafı izlerim yanıada silah alırım yani düşüncem bu

4. zombi olma olasılığının imkanı yok böl saçma seyler ancak filmlerd olur insan kuduz olduğunda bile brini ısırmıyor 6 milyar insanın olduğu bir dünyada zombi gibi akılsız bir yaratıkla bas edemicek bir tane bile insan olduğunu düşünmüyorum

• tunahan video boyunca 45 saniye konuşuyor.
    yorum sizin:)

• Bizim ülkede zombiye tecavüz ederler kesin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.