Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merak edenler için Asus'un G-SYNC'li oyuncu monitörü ROG Swift PG278Q'nun ilk incelemesi yayınlanmış.

İnceleme:http://www.kitguru.net/peripherals/monitors/zardon/asus-rog-swift-pg278q-144hz-g-sync-monitor-w-gtx-780ti-rog-matrix/

Asus'un Youtube kanalından kısa bir tanıtım-test video'su:http://www.youtube.com/watch?v=ekXHvEK2bbI

• dby kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler. Bu kadar yüksek fiyatına rağmen monitörde 3D'nin olmaması tam bir hayal kırıklığı.
  • http://www.hepsiburada.com/liste/dell-p2314h-23-8ms-analogdvidisplayusb-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801317&categoryId=60000209

bu monitörü almayı düşünüyorum. 8 ms fps oyunları için çokmu sayılır. zaten oyun oynadığım serverler 40-50 ms ping oluyo. 8 ms daha çok farketmez diye düşünüyorum(eğer hesap böyle yapılıyosa tabi).
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Hesap öyle yapılmıyor ama Dell'in verileri gerçek süreler olduğu için, birçok sözde 2 ms monitöre bile kafa tutabiliyorlar. Alabilirsin.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hızlı cevap için. yarın alırım artık
  • Merhabalar, hızlıal.com dan inndirimle 350 TL'ye Asus 23" VS238NR modeli monitör aldım. Notebook'uma 2. ekran olarak kullanmak ve oyunları onun üzerinden oynamak için bu modeli tercih ettim. açıkçası aradığım kriterler (23" ve 1920x1080 Çözünürlük) içinde en uygun fiyatlı ürün bu diye onu tercih ettim. Asus marka olması ve 5 ms gecikme süresi de tercihimi etkileyen diğer sebeplerden oldu. Ancak ürünü aldıktan sonra (geldi artık değiştirme yada iade etmeyi vs düşünmüyorum) acaba daha çok araştırsamıydım diye suçluluk duymaya başladım. Bu fiyata aynı kriterler içinde daha iyi bir model bulabilirmiydim sizce?

Not: CS GO, ARMA 3, DayZ vb oyunlar oynuyorum. Notebook MSI GE60, Ekran kartı gt650m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Mentor -- 8 Temmuz 2014; 10:45:40 >
  • Aldığın için bize sadece "hayırlı olsun" demek düşer. Memnunsan eğer, evham yapmana gerek yok.
  • Hocam merhaba,

Ben ilk sayfa ve son 10 sayfayı aşağı yukarı okudum ve bir kaç model araştırdım beğendim. Yalnız sizden beğendiklerim hatta önerebileceğiniz farklı bir öneri de varsa almak isterim. Durumu şöyle özetlemek isterim;

Ben bir oda tasarlıyorum, odada final olarak monitör alacakken bir alacağımdan vazgeçtim ve ilk indirimde monitör alma şansına sahip oldum. Evde isem tüm günüm pc başında geçer, genelde nette takılsam da film ve oyun oynadığım da oluyor. Aslında 32'' TV alıp monitör yapmayı düşünüyordum ama o kadar büyük masrafa gerek olmadığını düşündüm ve 23'' yeterli oalcaktır dedim.

Oynadığım oyunlar DOTA, WOW, BF 3 tarzı oyunlardır. Şuanda kasam da eski olduğu için sadece dota oynuyorum hatta. Ancak kasayı da yenileyeceğim. (ekran kartım şuan için DVI+VGA çıkışlı)

Özellikle önerdikleriniz arasında bir arkadaşın göz hastalığına değinmesiyle bir öneriniz var, ekranın mat olmasıyla beraber fiyatı da çok uygun geldi (AOC 23" i2369v) ama HDMI çıkışı olmaması beni üzdü. Belki ileride TV ya da PS tarzı bağlantılar için de kullanabilme ihtimalini göz önünde bulunduruyorum.

Bütçem 400-600 TL arasıdır, yalnız aşırı oyun bağımlılığım olmadığı ve filmlerde ve günlük internet kullanımında rahat işimi görecek uygun ürün ya da bu fiyata değer diyebileceğiniz bir ürün varsa ve tavsiye ederseniz çok iyi olur.

Şuan için beğendiklerim ise bunlardır:

AOC 23" i2369v

http://www.hepsiburada.com/liste/viewsonic-vx2452mh-236-2ms-analogdvihdmihoparlor-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd800966&categoryId=3002879

http://www.akakce.com/monitor-led/en-ucuz-dell-s2340l-23-fiyati,1265060.html

http://www.akakce.com/monitor-led/en-ucuz-asus-vx239h-fiyati,1891213.html

http://www.akakce.com/monitor-led/en-ucuz-samsung-s24b350h-24-fiyati,760817.html

http://www.vatanbilgisayar.com/23-vx2370smh-genis-ekran-led-ips-monitor.html#yorumlar

http://www.akakce.com/monitor-led/en-ucuz-dell-s2340l-23-fiyati,1265060.html

MAT IPS ekran olmasına da özen gösteriyorum.

DVI to HDMI kablo PS bağlamak ya da TV bağlamak için alternatif çözüm üretirse sadece DVI bağlantı da uygun olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için :)

• JisriDuQuantum J kullanıcısına yanıt
    Okuyarak yazdığın için sağol. Tasarladığın odada eğer ışık zayıf olacaksa Dell S2340L, ışık güçlü olacaksa Asus VX239H almanı tavsiye ederim. Bu ikisi renk olarak diğerlerinden üstün.
  • Çok teşekkür ederim, daha önceleride takip ettiğim bir linkti, almak bu zamana nasip oluyor :)
    Odam muhtemelen mavi tonlarında olacağı ve ekrana güneş yansıması olmayacağı için koyu olacaktır diye tahmin ediyorum. bir de asus AH-IPS diyor, onu anlamadım da :)

Yalnız bir iki sorum daha olacaktı bilginize sığınarak :)

- Mat olan DELL mi oluyor?
    - Asus AH-IPS diyor onu tam algılayamadım ama sanırım siz zaten kalite bakımından değerlendirmişsiniz.

- Sanırım üründe DVI olmaması ve ekran kartımda da HDMI olmaması sorununu HDMI to DVI aparatıyla giderebilirim, değil mi? VGA bağlantıya göre etki eder mi o şekilde?

- ben alışverişi hepsiburada'dan yapmak istiyorum, ya da Vatan gibi elden teslim alabileceğim yerde fiyat benzer düzeye inerse elden test ettirerek alacağım. Şuandaki Fiyat 475 TL, sizce nasıl?

Son olarak da eğer arada çok fiyat farkı olmayacak ve farkettirecek başka ürün öneriniz varsa, onu da alabilirim. Bir 100tl kadar oynatma şansım da var yine, ama gerek yok derseniz ikisinden birini tercih ediyim. Kısmetse haftasonu indirimlerle birlikte en uygun şekilde alırım :)

Kusura bakmayın çok soru sorar haldeyim ama oldukça detaylı şeyler anlattığınızı görünce olabildiğince iyi olanı almaya çalışıyorum :)

Ben ve arkadasim farkli marka ama ayni panel lcd ler kullaniyoruz.AOC AH-IPS kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.Hatta sunu soyleyebilirim ki 60hz bir monitor alacaksaniz kesinlikle IPS veya VA panellere bakin derim.
    Panel meselesine girme kafanın karışmaması için.
    Parlak olan S2340L, mat olan VX239H.
    Evet, dönüştürücü ile kullanabilirsin. Eğer dönüştürücü kullanmak istemezsen ViewSonic VX2370SMH de alabilirsin.
    Madem olan fazla ışık almayacak. O zaman S2340L alıp dönüştücü ile kullanabilirsin bence.

Ekran kartın ney?
  • Merhaba Mürsel
    Daha önce mat ekran olarak VX239H önermiştin. Gidip gördüm, gerçekten renkleri güzel..Tek sorunum vesa bağlantısı yok. Büyük ihtimal gerekecek bana duvara takmak.
    VN248H hakkında düşüncelerin nedir?
    Konu başında önerdiğin 24" Dell monitörlerden hangileri mat ekran ips acaba bilgin var mı? Olmadı Dell monitörlerine de yönelebilirim çünkü.
  • Elimdeki ekran kartı Palit ATI radeon hd4650 512 mb 128 bit bir ekran kartı, kısa bir süre bu kartla idare etmem gerekiyor.
    Ardından alacağım ise Sapphire HD7850 DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit ya da benzeri bir ekran kartı olacaktır.
    Açıkçası önerilerin dizayn olarak da hoşuma gitti, bütçeme de uygun yalnız matlık ve parlaklık açısından az kafam karıştı diyebilirim :)
    Eğer haftasonu daha ucuza bir fiyat göremezsem siparişimi vermiş olacağım, ölü pixel testi yaptırma şansım var mıdır hepsiburada gibi sitelerde özel mesaj bırakıp?
  • KyLeGs kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    VN248H hakkında bilgim yok. Dell'lerin neredeyse tamamı IPS.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 8 Temmuz 2014; 18:09:38 >
    Şimdilik dönüştürücü ile kullan o zaman. Ekran kartını değiştirdiğinde çeviricisiz kullanırsın.
    Bunlarda ölü piksel çıkma ihtimali çok düşük. Test yaptırma imkânın var mı bilmiyorum.
    Hangisini alırsan al memnun kalırsın. S2340L'nin paneli loş ve karanlık ortamda daha güzel görünür. Şurdan alabilirsin.
  • Muhtemelen siparişi hepsiburada'dan geçeceğim, hdmi to DVI kablo ve ufak bir alışverişim daha olacak çünkü, hediye çeki de işime yarayacağı için daha ucuza elime geçmiş olur :)
    Çok teşekkür ederim, siparişi verdiğimde ve elime ulaştığında yorumumu da yaparım inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JisriDuQuantum -- 8 Temmuz 2014; 19:19:57 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Üstat valla şuan memnunum ama dediğim gibi aynı fiyata alabileceğim daha iyi bir ürün var mı merak ediyorum. Belki ilerde elden çıkartıp onu alabilirim.
  • Hocam şu sıralar sistem toplama arifesindeyim ve monitör işi acaip kafamı kurcalıyor en fazla 400-500 arası 23" veya 24" monitör bakıyorum aslında asus 23" VS238H-P monitör gayet uygundu benim için ama ne vatanda nede başka yerde bulamadım onun yerine asus 23" VS239HV ve AOC 23" i2369v arasında kaldım veya senin onu olma bunu al dedigin bir monitör var mı? Kullanım amacı 3d çizim ve oyun amaçlı
  • @Lookmania
    Dell S2340L

@Özgür Can
    İkinci elde satarsan zararın fazla olur. Kullanmaya devam et bu sebeple.
  • 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.