Şimdi Ara

Oyun için Vodem/Jet/VINN ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, il dışında üniversite okumaktayım yurtta kalıyorum malum yurt interneti leş. CS:GO Dota 2 veya LoL oynayabilmek için bu 3ünden hangisini önerirsiniz? Önerdiğiniz bir tarife var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wifili olan modemleri tavsiye ederim. Bende yurtta kalıyorum türk telekomun verdiği wifili modemi tavsiye ederim 10gb 35tl. Ping 30u geçmiyor cs go tarzı oyunlarda bu da akıcılık sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoftRock -- 6 Şubat 2017; 18:50:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoftRock

Wifili olan modemleri tavsiye ederim. Bende yurtta kalıyorum türk telekomun verdiği wifili modemi tavsiye ederim 10gb 35tl. Ping 30u geçmiyor cs go tarzı oyunlarda bu da akıcılık sağlıyor.

Hocam bir saatlik oyunda ortalama ne kadar kota harcıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: aygunn

quote:

Wifili olan modemleri tavsiye ederim. Bende yurtta kalıyorum türk telekomun verdiği wifili modemi tavsiye ederim 10gb 35tl. Ping 30u geçmiyor cs go tarzı oyunlarda bu da akıcılık sağlıyor.

counter benzeri bir oyun oynuyorum online saatte 30mb civarı yiyor hocam. Metin2'de 20 mb civarı bir internet kullanımı yapıyordu 1 saatte.
  • quote:

quote:

quote:

counter benzeri bir oyun oynuyorum online saatte 30mb civarı yiyor hocam. Metin2'de 20 mb civarı bir internet kullanımı yapıyordu 1 saatte.

CS GO'da daha fazla yer diye düşünüyorum. Deneme şansınız var mı hocam?

• quote:

bu dediğiniz wifi lı modemde hat çektirmiyosunuz değil mi? Bana o tip bir şey lazımda.

• DECRYPTER kullanıcısına yanıt
    Hayır 4.5G uyumlu

• quote:

Hayır 4.5G uyumlu

güzelmiş düşünebilirim bundan teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DECRYPTER

quote:

Hayır 4.5G uyumlu

güzelmiş düşünebilirim bundan teşekkürler.

Rica ederim :)

• Cihaz olarak ben Turkcell'in 300 mbps hızındaki Vınn Wi-Fi modemini taviye ederim, şu linkten görebilirsinhttp://www.turkcell.com.tr/cihazlar/vinn-ailesi?place=menu

Cihazı peşin olarak alıp istersen Turk Telekom hat takabilirsin.

Ben bir de şöyle bir şey yaptım; General Mobile GM5 Plus DuAL Sim telefon aldım. Hatlardan birine konuşma hattımı diğerine ise data hattımı taktım. Bazen kabloyla bazen hotspot açarak internet bağlantısı yapıyorum. Çünkü bahsettiğim cihazda internet bağlantısı 300 mbps hızında..

General Mobile GM5 Plus DuAL Sim cihazı şu linkten bakabilirsin
    http://www.hepsiburada.com/general-mobile-gm5-plus-dual-sim-p-TELCEPGM5PD-GD
    https://www.generalmobile.com/tr/urunler/GM5Plus

Bahsettiğim telefonu 8-9 aydır kullanıyorum, ısınma problemi hiç yaşamadım. Kilitlenme dersen iPhone ve iPad'ler bile kilitleniyor, çözüm kapatıp açmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 8 Şubat 2017; 10:10:45 >

• 300-500mbpsnin pek bi önemi yok 3g ile 4g arasında ping farkı yok mu yok o zaman 3g devam (lolde zenfone max ile denedim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyagı

300-500mbpsnin pek bi önemi yok 3g ile 4g arasında ping farkı yok mu yok o zaman 3g devam (lolde zenfone max ile denedim)

Lolde bir 1 saatlik oyun ne kadar kota yiyor acaba?

• aygunn kullanıcısına yanıt
    max 20-30mb arası değişiyor online oyunlar o kadar fazla kullanmıyor 10dklık 144p bir video 6-8mb kadar harcıyor bunuda ekleyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyagı

max 20-30mb arası değişiyor online oyunlar o kadar fazla kullanmıyor 10dklık 144p bir video 6-8mb kadar harcıyor bunuda ekleyim

480p de youtubeda 10 dklik bir video kaç mbtir

• aygunn kullanıcısına yanıt
    50mb
  • Telefonun wifi hotspot'u ilede kullanabilirsin.

10 dk lik 480p 80-100 mb arasi gider tubemateden 20 dklik 360 mblik videolar 130-160 arasi gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Cihaz olarak ben Turkcell'in 300 mbps hızındaki Vınn Wi-Fi modemini taviye ederim, şu linkten görebilirsinhttp://www.turkcell.com.tr/cihazlar/vinn-ailesi?place=menu

Cihazı peşin olarak alıp istersen Turk Telekom hat takabilirsin.

Ben bir de şöyle bir şey yaptım; General Mobile GM5 Plus DuAL Sim telefon aldım. Hatlardan birine konuşma hattımı diğerine ise data hattımı taktım. Bazen kabloyla bazen hotspot açarak internet bağlantısı yapıyorum. Çünkü bahsettiğim cihazda internet bağlantısı 300 mbps hızında..

General Mobile GM5 Plus DuAL Sim cihazı şu linkten bakabilirsin
    http://www.hepsiburada.com/general-mobile-gm5-plus-dual-sim-p-TELCEPGM5PD-GD
    https://www.generalmobile.com/tr/urunler/GM5Plus

Bahsettiğim telefonu 8-9 aydır kullanıyorum, ısınma problemi hiç yaşamadım. Kilitlenme dersen iPhone ve iPad'ler bile kilitleniyor, çözüm kapatıp açmak.

hocam ben zaten telefona paket yapıp tethengle oynamayı düşünüyorum.

siz oyun için hangi paketi kullanıyosunuz?

• DECRYPTER kullanıcısına yanıt
    Ben oyun oyNAMıyorum, sadece youtube videoları ve film seyrediyorum.
  • Telefon wifisi acinca lol 1 saatte 100mb civari kota yiyor. 20-30 mb imkansiz diger oyunlari bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.