Şimdi Ara

Oyun fiyatları nedeniyle PlayStation Türkiye’ye soruşturma! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
3.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok az bir oyuncu toplulugunun bu kampanyadan haberi vardi ve destek verdi , turkiyedeki oyuncularin cogunun haberi olsa ve destek verse sorusturma bile acilmadan sony yola gelirdi

• bu fanlar daha önce neredeymiş !
    işlemci fanı olarak mı işlevleri varmış :D

• yiyorsa soruşturmada da desin kime göre pahalı neye göre pahalı diye
  • ben xbax one s aldim windows markette oyun fiyatlari biraz daha iyi tavsiye ederim

• Haydi be, umarım bir şeyler değişir ben de destek olmuştum kampanyaya.

• Pek çok oyun ve oyun satıcısı oyun içerikleri şuan dolar kurunun çok çok üzerinde satış yapıyor. Ben wot oynuyorum wargaming te tl dolar kutu 7 TL

• bu soruyu memlekette sormamız gereken çok sayıda kişi ve kurum var.Onlara da bi sorsunlar bakalım.

• asgari ücrete göre 200 lira bile yüksek bana sorsanız. tabi tavan fiyat olarak bakacaksak düşünülebilir...

• devrimdoga kullanıcısına yanıt
    60 dolarlık oyunları 30 dolardan almış olacaz işte bence makul.
  • abi tam yerinde bir karar , inşallah bu girişimimizden bir sonuç alırızda herkez sevinir.

• Adamların bir suçu yok, dolar yüksek. Sanki hersey ucuz bitek Sony'in fiyatları yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 19 Kasım 2018; 15:3:58 >
  • Önce arabaları yurt dışında ne kadar daha çok ucuza aldığınızı düşünmek ister misiniz? Ya da ille eğlence sektörü diyeceksen, BluRay'leri?

50 euro'luk oyunu, ikinci dereceden ihtiyacın olan birşey düşünmekten önce, ihtiyaç unsuru çok daha yüksek olan bir tüketim nesnesini, ve ona verdiğin fahiş paranın ne kadar daha katı olduğunu düşün.

Sen üretmediğin sürece, tabi ki ülkende pahalıya alacaksın.
    Ya da arabaya gelen görülmemiş büyüklükteki vergi, ne otomotiv sektörü oluşturmak için ne de yerli araba satışını desteklemek için olmadığında, nereye gidiyor bu paralar demeyeceksin.. Neden 100TL daha ucuzmuş Avrupa'da oyunlar.. pöh

• karakaya_o kullanıcısına yanıt
    Kaç rpm'de dönen Ps4 fanısın. Hızlı dönmüşsün fan olarak ama konu çok sıcak soğutamazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun emeği geçenlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Oyunlar genelde 60 yabancı birim paradan çıkıyor. Sen türkiye gibi bir ülkeye gelip 60 yabancı birim parasıyla belkide daha fazlasıyla oyun satmaya kalkarsan bu ülkeden seni kovarlar. Bence oyun fiyatlarını düşürmeyeceklerse defolsunlar gitsinler bu ülkeden. Steam kuru 1.8 den sayıyor bu sony türkiye de kuru 6-7 den sayıyor. Steam gibi 2 den saymazsın anlarımda 500 liraya oyun satmak nedir lan? Asgari ücretin 3’te 1’ine oyun satıyorlar. 200 liranın üstünde oyun satışı bence yasaklanmalı.

Kesinlikle katılıyorum avrupa, abd ve birçok ülkede 60 birim para oluyor yeni çıkan oyunlar genelde ama bize gelince iş 300 tl 400 tl yedirebildiğine. Bizde de makul rakam mesela rdr 2 için max. 90-100 olsun. Herşey kur değil. Ben şahsen 100 tl nin üzerinde oyun genelde almıyorum. Sadece god of war alırken (kutulu almıştım) elimdeki oyunun üzerine 100 tl verip öyle almıştım o da zaten istisnaydı adı üzerinde god of war. Bence parası olan birinin bile boykot etmesi lazım ne hallere geldik herkes ayrı telden çalıyor. Bu iş bence kontrolden çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: junana

quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Oyunlar genelde 60 yabancı birim paradan çıkıyor. Sen türkiye gibi bir ülkeye gelip 60 yabancı birim parasıyla belkide daha fazlasıyla oyun satmaya kalkarsan bu ülkeden seni kovarlar. Bence oyun fiyatlarını düşürmeyeceklerse defolsunlar gitsinler bu ülkeden. Steam kuru 1.8 den sayıyor bu sony türkiye de kuru 6-7 den sayıyor. Steam gibi 2 den saymazsın anlarımda 500 liraya oyun satmak nedir lan? Asgari ücretin 3’te 1’ine oyun satıyorlar. 200 liranın üstünde oyun satışı bence yasaklanmalı.

Kesinlikle katılıyorum avrupa, abd ve birçok ülkede 60 birim para oluyor yeni çıkan oyunlar genelde ama bize gelince iş 300 tl 400 tl yedirebildiğine. Bizde de makul rakam mesela rdr 2 için max. 90-100 olsun. Herşey kur değil. Ben şahsen 100 tl nin üzerinde oyun genelde almıyorum. Sadece god of war alırken (kutulu almıştım) elimdeki oyunun üzerine 100 tl verip öyle almıştım o da zaten istisnaydı adı üzerinde god of war. Bence parası olan birinin bile boykot etmesi lazım ne hallere geldik herkes ayrı telden çalıyor. Bu iş bence kontrolden çıktı.

Alıntıları Göster
    türk lirası degersiz oldugu için bu sorunları sıkıntıları çekiyoruz yoksa ürününü fiyatı degişmiyor her ülkede aynı örnek yabancı ülkede adam 60 evro verip oyun alıyor bizde 60 evro verip alıcaz herkez gibi ama evro tl karşısında 6 7 kat degerli japon yeni desen 4.5 kat degerli oldugu için bize pahalı geliyor bunda devletin suçu yok bu iş türk lirasının degersiz olmasından kaynaklanıyor türkiyeye gelene kadar fiyatda bariz abartı degişiklik yok bizim paramız degersiz sadece anlatabildimmi.. buda böyle gelip gidecek düzelme olacagını sanmıyorum 1 tl 1 evro olursada kimse türkiyeye fason ürün sipariş vermez..türkiyeden bir şey almak cazip olmaktan çıkar bunu çekecegiz anlaşılan yada türkiye bu sektörlerde kendini gösterip kendi teknolojisini oyununu pc parçalarını yapmak zorunda biz kendi ürettigimizi faiş fiyata satarken halkımıza iyi oldugumuz üretim konularında textil gıda gibi vs ucuz olması lazım iken ama degil bizim esnafımızın vatadaşımıza yaptıgını elim gavuru yapmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVisör -- 19 Kasım 2018; 20:48:52 >

• Fiyatların alım gücüne göre olması lazım Rusya da ki gibi.

• SuperVisör kullanıcısına yanıt
    Sony nin her ülkede 60 eurodan oyun sattığını nereden çıkardın? Telefonmu bu her ülkeye aynı fiyattan gitsin. Steam nasıl bize 2 liradan oyun satıyor? Sony, türkiye pazarını istiyorsa paşa paşa fiyatları düşürecek yoksa çekilsin ülkeden. Konsolcu değilim ama konsol oyunlarını alıpta çok pahalı diyenler oldukça bu fiyatlar inmez. Almasın kimse bakalım ne olacak. En kötü ne olabilir kuru 10 dan mı sayacaklar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.