Şimdi Ara

Oyun endüstrisi yöneticileri PS Vita'nın başarısızlığa uğrayacağını düşünüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
6.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende psp kullanan birisi olarak dah once kullanmıstım yani suanki telefon teknolojisini gordugum zaman cebinde tasıyorsun hem telefon hem oyun suanki telefoın oyunları cok kaliteli psp ya kaybedicek yada kazanıcak arada ince bir cizgi var gibi gozukuyor cunku gunumuz telefonları cok iyi psp vitaya bile yetisebilir
  • ps vitanın kazanacağı tek yön kendine has hardcore oyunlar olacak. adamlar koymadıkları özellik kalmamış. herşeyi tıkmışlar içine.

off daha türkiyeye gelecekde, yazılımı kırılacak da, kopya oyunlar için siteler kurulacak da upload edilecekde oyun inecek te oynayacaz :D:D
  • Telefonlar sadece casual oyun içindir. Hardcore 3D oyunlarda sanal analog ile oyun oynanmıyor. Ayrıca full şarjda iphone 4 3D oyunu sadece 1,30 saat çalıştırıyor. HTC lerin durumu daha vahim. Tuş ve şarj sorunu çözülmedikçe telefonlar hardcore oyun bazında asla konsollara yetişemez.

Hatırladığım kadarıyla 3ds çıkmadan öncede satış rekorları kıracak deniliyordu.Son indirimde biraz ivme yakaladı, öngördükleri rakama henüz ulaşamadılar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 16 Ağustos 2011; 22:05:10 >
  • beni alsalar ipe koysalar ipi alsalar bana koysalar yine de oyun için android ve ios cihazlara yönelmem. evet psp aksiyon vb oyunlar yönünden çok başarılı değildi ama benim asıl tav olmamı sağlayan rpg'leri ve patapon, loco roco gibi klasikleriydi. ayrıca ps1 oyunlarını oynatması da cabasıydı ki kaçırdığım bir sürü klasik vardı.. ben psvita'nın psp'den daha başarılı olacağını düşünüyorum, handheld oyuncularını telefon oyunları tatmin etmez burası bir gerçek ve handheld oyuncularının iphone gibi platformlara sırf oyun için yöneleceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 16 Ağustos 2011; 22:15:06 >
  • Seymour tüketicilerin artık bu tip konsolları istemediğine inanıyor. iPhone ve Android cihazlarla tatmin edici bir oyun tecrübesi yaşayan kullanıcılar PS Vita için ellerini ceplerine götürmek istemiyorlar.

Hangi kullanıcılarmış onlar. basit android veya iphone oyunlarıyla psp oyunlarını karşılaştırıcak zihniyet harbi sorunlu bir zihniyetmiş. bu kafayla giderlerse yakında pc oyunlarıylada android oyunlarını karşılaştırmayada başlarlar. Kıskançlıktan başka bişey değil bence harika bir alet özelliklerinin çoğu zaten açıklandı fiyatıda gayet ucuz kesinlikle psp den fazla satar. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

Hangi kullanıcılarmış onlar. basit android veya iphone oyunlarıyla psp oyunlarını karşılaştırıcak zihniyet harbi sorunlu bir zihniyetmiş. bu kafayla giderlerse yakında pc oyunlarıylada android oyunlarını karşılaştırmayada başlarlar. Kıskançlıktan başka bişey değil bence harika bir alet özelliklerinin çoğu zaten açıklandı fiyatıda gayet ucuz kesinlikle psp den fazla satar. Kolay gelsin.

öncelikle merhabalar çok değerli kardeşim escapethelife , olayı çok güzel yorumlamışsın fakat fiyatıda gayet ucuz kısmına pek katılamıycam , senin babada para çok olabilir birşey diyemem ama bizim gibi ortaçaplı aileler için o 300 dolar çok yüksek bi fiyat artı bu fiyat amerika fiyatı . nintendo 3ds amerikada 249 dolardan satılırken , bizim memlekette soyguncu elektronik mağazaların , şimdi onların ismini vermeyeyim reklama girmesin siz az buçuk tahmin ediyosunuzdur , işte o mağazaların kaç tlden sattığını söylemeye gerek yok , amerikada 249 dolarla piyasa çıkan nintendo3ds bizim memlekette 800 tl yani çıktığı dönemde doların 1.5 tl olduğunu baz alırsak yaklaşık 550 dolar civarı , kısaca bize normal fiyatının iki mislinden fazlasına bu aleti bi güzel haşırt the blackboard yaptılar , şimdi ben hal böyleyken amerikada 300 dolarla piyasaya çıkacak olan psvitanın Türkiyede hangi fiyattan giriş yapacağını düşünmek bile istemiyorum . onun için fiyat gayet ucuz demeyelim , gayet kalın diyelim bu benim şahsı görüşüm ben olayı kendi alım gücüme göre yorumladım ha sizin babanız armatördür veya kereste tüccarıdır ona bişey diyemem ama ben orta sınıf bi ailenin ferdiyim bana ağır gelir bizim memlekette de oyun konsolları piyasaya ilk çıktığında fiyatlarının ne olduğunu biliyoruz 1997 yılında ilk ps1 i eski parayla 55 milyona almıştım o dönem 100 dolar 12 milyon lira civarıydı , yani neredeyse 500 dolara bir ps1 aldım , yine arkasından ps2 yi ilk çıktığında şimdiki parayla 400 liraya aldım sonra ps3 ü yine astronomik rakamlara almadıkmı ? aldık .. bende aldım 1000 tlden fazla para verdim , bu sadece oyun konsolu piyasasında değil cep telefonu piyasasındada geçerli 2004 yılında ilk çıktığında siemens sx1 cep telefonuna 1100 tl vermedik mi ? verdik.. onuda yaptık .. keza aynı olayları 99 yılında dreamcast alırken onun öncesinde sega saturne eski parayla 500 milyon basarkende yaşadım , habire yağladılar .. büyük elektronik mağazalarının satış politikası budur baba, yine onlara nazaran daha küçük olanlarda onlardan aşağa kalmaz onlarda tuttuğunu öperler , bizim memlekette böyle gelmiş böyle gider , biz hiç bir zaman ilk çıkan bi oyun konsolunu, amerikalılar gibi cüzi fiyatlarla alamayız . biz üçüncü sınıf dünya ülkesiyiz , bizde vergilendirme olayı bu işi yapanların o anki ruh hallerine , psikolojilerine göre şekilleniyor . dünyanın hiç bir yerinde buna surinam , kamboçya , guetamala , uganda da dahil , bizim memleketteki gibi vergilendirme sistemi yok , her zaman en yüksek fiyatı biz veriyoruz , elin massailisi , aborjini , kabile reisi bile bizden daha ucuza alıyor ve halen daha bu memlekette , nintendo 3ds nin satış fiyatı düşmüş olmasına rağmen 800 tlye satan elektronik mağazalar var . isim vermeye gerek yok . bunlar nintendo 3ds nin satış fiyatının düştüğünden bi haber olamazlar illaki duymuşlardır ama nasıl olsa bunları alacak enayi çıkar , nasıl olsa keriz buluruz , memlekette kerizmi yok diye düşünüyolar ama yanılıyorlar maymun gözünü açtı , artık 90 lı yıllardaki gibi millet saftirik değil , millet araştırıyor artık , alamanyadan memleketine gelirken cep radyosu getirip köy kıraathanesinde millete fink atan , caka satan gurbetçiler kalmadı artık... artık internet denen şey var arkadaş , milleti keriz yerine koymayın artık .. bıktırdınız yemin ediyorum . bu büyük elektronik mağazaların ceolarının yatacak yerleri yok , bunlarda hak hukuk diye bişey yok , en yüksek fiyattan nasıl satarım , millete nasıl yağlama yaparım düşüncesindeler , bunların kalpleri taşlaşmış ve halen daha indirim ayağına zaten olması gereken fiyata çekip milleti kerizliyolar , mesela bi örnek vereyim hafta sonu bilmemne computer da nintendo wii 200 tl .... arkadaş zaten olması gereken fiyat o , millette zavallım indirim yaptı sanıp kuyruğa giriyor , arkadaşlar hiç bir firma zararına mal satmaz , onu sadece yahudiler yapar , nintendo wii yi 200 tl ye veya pspgoyu 470 tl den 350 tl ye çekiyosa o satış fiyatından dahi kar sağlıyordur bu kadar basit , millet artık akıllansın , kimse almasın ellerinde patlasın.. ve bunlar nasıl olsa enayi çok alacak birileri elbet çıkar diye düşündükçe hep yüksek fiyatlardan yağlamaya devam ederler , herkese iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skullmonkeys -- 16 Ağustos 2011; 23:42:22 >

• sıkıntı şu ki seneye tegra 3 çıkacak ve 4 .ekirdekli bir sistem olacak. belki fps olmasa bile ben çok sağlam oyunların yapılacağını düşünüyorum. tegra 3 ceplere gelmez düşünesindeyim sırf tabletler için olabilir. cepler daha tegra 2 nin bile nimetlerinden faydalanamadılar. ama nvidia eline aldığı oyun yapımcılarını zorlamaya başlarda aslında o zaman ps vitaya sıkı rakip gelir...
  • Mobil piyasadaki gelişmeleri göz önüne alırsak açıkcası bende ps vita' nın başarısız olacağı düşüncesindeyim. Gerek Qualcomm' un krait ile ilgili demoları olsun, gerekse n-vidia tegra zone adı altında çıkan oyunlar olsun bence gayet tatmin edici. Psp nin çıktığı dönemlerde adam akıllı oyunun oynanabildiği akıllı cihazlar piyasada yoktu. Ancak şuan mobil pazardaki akıllılara baktığımızda psp seviyesinde oyunlar mevcut ve hıç durmaksızın güçlerini her sene ikiye katlıyor bu cihazlar. Geliştiriciler açısından baktığımızda ise ios ve androidli cihazlara oyun geliştirmek çok karlı bir iş. Hardcore oyunculuğa gelince, eğer sıkı bir oyuncuysam benim psp vita ile işim olmazdı. Yeni nesil bir ev konsolu tercih ederim bunun yerine. 5" ekranında sadece oyun oynayabileceğim bir cihaz yerine aynı ekran boylarına yakın bir akıllı cihaz benim tercihim olurdu.
  • Ben artık cidden bu smartphoneların oyun konsollarını piyasadan sileceğini düşünen arkadaşlardan da arada böyle fırlayan oyun geliştiricilerinden de bıktım. Madem gelecek smartphone'da konsolları bırakın abi ne kasıyorsunuz. Geçin çatır çatır iOS oyunu yapın, nasıl olsa oyunlar küçük geliştirmek kolay, satın alacak milyonlarca casual oyuncu -evet casual oyuncu, çünkü bu küçük oyuncukları ancak eğlenceli, küçük oyunlar oynamak isteyen casual oyuncular oynar- var. Kâr etmek için gayet uygun. Ama emin olun bize daha geniş oyunlar verecek birçok firma var onlar bize yeter.
    Şimdi sorun, sıkıntı nerede ona bakalım?
    Sıkıntı sistem özelliklerinde değil, sıkıntı şurada: Oyun konsolları oyun oynamak için yapılmıştır ve asıl görevleri oyun oynatmaktır dolayısıyla geliştiricilerine parayı oyunlardan kazandırır. Bu yüzden piyasaya arkalarına birçok oyun stüdyosunun desteğini alarak çıkarlar. Çıkan oyunların satış fiyatları ise smartphone'daki oyunlara göre daha yüksektir. Dolayısıyla daha kapsamlı oyunlar görebiliyoruz. Ayrıca konsollar kendi aralarında yarışırken birbirlerine koz olarak exclusive oyunlarını kullanırlar. Şu an mobil tarafta Sony'nin de kaliteli exclusiveleri Nintendo'nun da kaliteli exclusiveleri var. Ama mobil platformda exclusive diye birşey göremiyoruz ve göremeyiz de. Çünkü Apple'ın veya diğer Android telefon üreticilerinin exclusive oyunlar için bütçe ayıracaklarını düşünmüyorum.
    İkinci olarak konsollar genelde ilk çıktığında maliyetine hatta zararına satılır. Çünkü konsol geliştiricileri asıl gelirlerini oyun lisanslarından kazanırlar. Ama telefonlarda öncelikli amaç kar etmektir ve bu gayet doğaldır. Her sene donanımları geçen seneyi katlar. Çünkü gelirlerini telefon satarak sağlarlar, yani bunu yapmak zorundalar. Ama konsollar en az 5 sene götürür. 5 sene sonra bile hala donanımınıza uygun uzun soluklu oyunlar bulabilirsiniz.
    Bir diğer husus ise kontroller. Tamam dokunmatik kontroller güzel, eğlenceli. Ama her zaman bir d-pad veya analog'a ihtiyaç vardır. Peki neden? Çünkü bunlar hardcore oyunculuk için artık vazgeçilmez hale gelmiştir. Sen ne bir dövüş oyununu, ne bir yarış oyununu rahat ne de bir aksiyon oyununu fiziksel controller kadar rahat ve hızlı oynayamazsın. Dokunmatik ancak yan bir kontrol opsiyonu olarak bulunabilir, ve şu an çağımızda mobil konsollar artık bu opsiyonu sunuyorlar.
    Ne zaman bir Quantic Dream fenomenini cep telefonlarında görürüz, bir Metal Gear Solid efsanesi telefonlarda devam eder, bir Zelda smartphonelarımıza konuk olur işte o zaman anlarız, oyun endüstrisi değişmiştir smartphone'a geçmek gerekir.

• Kontrol yönünden bu kadar rahat bir el konsolunun başarısız olmasına ancak ahmaklar ve çocuklar inanır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

Kontrol yönünden bu kadar rahat bir el konsolunun başarısız olmasına ancak ahmaklar ve çocuklar inanır..

Güzel kardeşim herkes şahsi görüşünü belirtiyor burda, biraz ağır oldu senin bu tanımın. Birbirimizi kırmaya gerek yok.
  • Ben de uzmanlara katılıyorum. Akıllı telefon ve tablet cihazlar sundukları oyun deneyimi ile mobil oyun cihazlarına ciddi rakip oluyorlar. Genel (casual) oyunculara bu yeni cihazlar oyun için yetiyor. Diğer taraftan hardcore oyuncular için ise yetmediği açık. Hardcore oyuncu için Ipad2 bile PSP'nin yerini tutamaz. Sorun ise zaten hemen hemen herkeste bir akıllı telefon veya tablet elinde var veya olacak. Ayrıca hiç ciddi lisans parası vermeden oyunları internetten ucuza kolaylıkla indirecek. Şimdi kaç kişi gidip ekstra para verip bir mobil oyun konsolu alacak ve oyunlarına sürekli yüksek ücret ödeyecek. Tabii ki mobil oyun cihazları için ekstra para verecek hardcore oyuncular var ama artık bu cihazların daha küçük bir kitleye hitap ettiği açık. Bu yüzden daha az satacaklar. Düşecek satışlar Sony, Nintendo ve oyun geliştiricilerini tatmin eder mi? Ben de uzmanlar gibi düşünüyorum oldukça zor.
    Bu arada telefon geliştircileri özellikle Apple, oyunculara yönelik bir aksesuar geliştirip, analog kontrolleri telefonlarına getirirse o zaman bu bütün mobil oyun konsollarının kesin ölümü olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

Lylle hall ve matthew seymour simdi yavasca elinizdeki mikrofonu yere birakin ve oradan uzaklasin

+1 :D
  • Yeni nesil telefonlarda çift çekirdek var, Tegra 3 geliyor, 4 çekirdek var, filan diyen arkadaşlar, konu güç değil, konu oyuna uygunluk, kontrol...
  • Açıkçası Sony de durumun farkında. İos ve Android cihazların taşınabilir oyun konsollarının pazarından çaldığını görüyor. Bu nedenle cihaz oldukça geliştirilmiş ve başarılı olması için ne gerekiyorsa yapılmış.

3G'den tutun da ön ve arka kameraya kadar her şey eklenip "mobil oyun konsolu"ndan "mobil medya cihazı"na doğru bir evrim geçirtilmiş sanki.

Ama tarayıcı ve diğer uygulamaların başarımı ne düzeyde onu bilemiyoruz.

Bir de arka touchpad'in nasıl kullanıldığını gösteren ayrıntılı bir videoya rastlamadım, izleyenler varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Ben cihazın belli bir satış rakamı tutturacağına ve 3DS gibi bir hayal kırıklığı olmayacağına inanınıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventalpsal

Yeni nesil telefonlarda çift çekirdek var, Tegra 3 geliyor, 4 çekirdek var, filan diyen arkadaşlar, konu güç değil, konu oyuna uygunluk, kontrol...

haklısın. ayrıca akıllı telefonlar çok matahmış gibi her sene yenileniyor ve sistem olarak güçlendiriliyor, her yeni çıkacak oyun için yeni sistemler isteyecek pc'ler gibi. her yıl akıllı telefona 1-2 bin tl para bayınmaya meraklı varsa versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 17 Ağustos 2011; 13:31:42 >
  • başarılı olur
  • şuna bir telefon özelliği konsa 20 milyon satar ama nerdeee....

bencede psp vita hayal kırıklığı olacak devir artık değişti insanlar ya artık tam olarak (hardcore) ev konsollarında oyun oynuyorlar(ps3-xbox 360) yada artık android yada ios telefonlarıyla ilgileniyorlar taşınabilirlik olarak...insanlar artık tek bir alet taşımak istiyor...2. bir cihaza gerek yok yani vitaya... ha yukarıda dediğim gibi telefon özelliğini koysalarmış ki koyulmayacak birşey değil işte o zaman patlama yaratırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedenmizah

quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

öncelikle merhabalar çok değerli kardeşim escapethelife , olayı çok güzel yorumlamışsın fakat fiyatıda gayet ucuz kısmına pek katılamıycam , senin babada para çok olabilir birşey diyemem ama bizim gibi ortaçaplı aileler için o 300 dolar çok yüksek bi fiyat artı bu fiyat amerika fiyatı . nintendo 3ds amerikada 249 dolardan satılırken , bizim memlekette soyguncu elektronik mağazaların , şimdi onların ismini vermeyeyim reklama girmesin siz az buçuk tahmin ediyosunuzdur , işte o mağazaların kaç tlden sattığını söylemeye gerek yok , amerikada 249 dolarla piyasa çıkan nintendo3ds bizim memlekette 800 tl yani çıktığı dönemde doların 1.5 tl olduğunu baz alırsak yaklaşık 550 dolar civarı , kısaca bize normal fiyatının iki mislinden fazlasına bu aleti bi güzel haşırt the blackboard yaptılar , şimdi ben hal böyleyken amerikada 300 dolarla piyasaya çıkacak olan psvitanın Türkiyede hangi fiyattan giriş yapacağını düşünmek bile istemiyorum . onun için fiyat gayet ucuz demeyelim , gayet kalın diyelim bu benim şahsı görüşüm ben olayı kendi alım gücüme göre yorumladım ha sizin babanız armatördür veya kereste tüccarıdır ona bişey diyemem ama ben orta sınıf bi ailenin ferdiyim bana ağır gelir bizim memlekette de oyun konsolları piyasaya ilk çıktığında fiyatlarının ne olduğunu biliyoruz 1997 yılında ilk ps1 i eski parayla 55 milyona almıştım o dönem 100 dolar 12 milyon lira civarıydı , yani neredeyse 500 dolara bir ps1 aldım , yine arkasından ps2 yi ilk çıktığında şimdiki parayla 400 liraya aldım sonra ps3 ü yine astronomik rakamlara almadıkmı ? aldık .. bende aldım 1000 tlden fazla para verdim , bu sadece oyun konsolu piyasasında değil cep telefonu piyasasındada geçerli 2004 yılında ilk çıktığında siemens sx1 cep telefonuna 1100 tl vermedik mi ? verdik.. onuda yaptık .. keza aynı olayları 99 yılında dreamcast alırken onun öncesinde sega saturne eski parayla 500 milyon basarkende yaşadım , habire yağladılar .. büyük elektronik mağazalarının satış politikası budur baba, yine onlara nazaran daha küçük olanlarda onlardan aşağa kalmaz onlarda tuttuğunu öperler , bizim memlekette böyle gelmiş böyle gider , biz hiç bir zaman ilk çıkan bi oyun konsolunu, amerikalılar gibi cüzi fiyatlarla alamayız . biz üçüncü sınıf dünya ülkesiyiz , bizde vergilendirme olayı bu işi yapanların o anki ruh hallerine , psikolojilerine göre şekilleniyor . dünyanın hiç bir yerinde buna surinam , kamboçya , guetamala , uganda da dahil , bizim memleketteki gibi vergilendirme sistemi yok , her zaman en yüksek fiyatı biz veriyoruz , elin massailisi , aborjini , kabile reisi bile bizden daha ucuza alıyor ve halen daha bu memlekette , nintendo 3ds nin satış fiyatı düşmüş olmasına rağmen 800 tlye satan elektronik mağazalar var . isim vermeye gerek yok . bunlar nintendo 3ds nin satış fiyatının düştüğünden bi haber olamazlar illaki duymuşlardır ama nasıl olsa bunları alacak enayi çıkar , nasıl olsa keriz buluruz , memlekette kerizmi yok diye düşünüyolar ama yanılıyorlar maymun gözünü açtı , artık 90 lı yıllardaki gibi millet saftirik değil , millet araştırıyor artık , alamanyadan memleketine gelirken cep radyosu getirip köy kıraathanesinde millete fink atan , caka satan gurbetçiler kalmadı artık... artık internet denen şey var arkadaş , milleti keriz yerine koymayın artık .. bıktırdınız yemin ediyorum . bu büyük elektronik mağazaların ceolarının yatacak yerleri yok , bunlarda hak hukuk diye bişey yok , en yüksek fiyattan nasıl satarım , millete nasıl yağlama yaparım düşüncesindeler , bunların kalpleri taşlaşmış ve halen daha indirim ayağına zaten olması gereken fiyata çekip milleti kerizliyolar , mesela bi örnek vereyim hafta sonu bilmemne computer da nintendo wii 200 tl .... arkadaş zaten olması gereken fiyat o , millette zavallım indirim yaptı sanıp kuyruğa giriyor , arkadaşlar hiç bir firma zararına mal satmaz , onu sadece yahudiler yapar , nintendo wii yi 200 tl ye veya pspgoyu 470 tl den 350 tl ye çekiyosa o satış fiyatından dahi kar sağlıyordur bu kadar basit , millet artık akıllansın , kimse almasın ellerinde patlasın.. ve bunlar nasıl olsa enayi çok alacak birileri elbet çıkar diye düşündükçe hep yüksek fiyatlardan yağlamaya devam ederler , herkese iyi akşamlar

Kendi paramı kendim kazanıyorum kardeşim. Benim bahsettiğim olay android veya iphone da oynanan oyunların psp oyunlarıyla karşılaştırılabilir olmasına laf ettim. Ki psvitanın grafikleri belli aşağı yukarı bunuda android de oynanan minik oyunlarla kıyaslayan adamların ben görme yeteneğinden şüpe ederim. Para hesabına gelirsek 300 dolar 3g li psvita için gayet uygun. psp nin ilk çıktığında kaç para olduğunu hatırlıyomusun (: aradan kaç sene geçmesine rağmen psp nin fiyatına (şuanki fiyatı) yakın çıkıyor psvita fiyatı. iphone 4 ün 2.5 milyarlık fiyatına laf etmiyosun gelmiş şurda yeni teknoloji bi aletin 300 dolardan satılmasına mı isyan ediyosun (: bence senin istediğin 50 milyon verelim hop süpersonik konsol alalım. Herşeyin bir bedeli vardır canım kardeşim adamlar hayrına üretmiyo bu cihazları. İster hoşuna gider ister hoşuna gitmez orası benim bilemiyceğim bi iş değil. Beğenen insan alır. Verilebilecek bir para. Sonynin yaptığı olay bence çok mantıklı teknolojik aletlerin fiyatlarını düşürmeye çalışıyolar, her şirketin yaptığı gibi yeni çıkıcak bi aleti 1 milyar üzerine de satışa çıkarabilirdi. Ayrıca yurtdışında normal fiyatlarla satılan ürünlerin türkiyede bilmem kaç milyarlara satılmasının suçlusu ben değilim yanlış kişiye sitem ediyosun (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escapethelife -- 17 Ağustos 2011; 17:48:01 >

• ben katılmıyorum aşırı hızlı olacak ve bence ps2 emulatoru yapılır. düşünün psp bile ps1 oyınlarını çalıştırıyosa rahat rahat ps2 yapılır. dokunmatik sorunu ortadan kalktığı için ds emulatorude yapılır yani adam ps vita ile hem ds hem ps2 hemde aletin kendi oyunlarını oynayabilir. 3ds 249 bu 299 die bi karşılaştırma olmamalı 3ds nin tek özelliği göz bozan 3d si vita ise tamamen yeni bir çığır açacak.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.