Şimdi Ara

OVERCLOK YAPILMICAK MONİTÖRLÜ PC TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar overclok yapılmıcak, monitörlü toplayabileceğim en performanslı sistem için tavsiyede bulunabilir misiniz?

Kullanım amacı hertürlü büro işleri, görüntü izleme, video convert, ara sıra render, o nedenle işlemci güçlü olsun istiyorum.

Bnm aklımdakiler bunlar.

AOC 21.5" i2269Vw GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR

İntel İ5 4690

Asus B85-PLUS

Power Color R7 260X GDDR5 2GB 128Bit

GSkill 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Sandisk 128GB Standart Sata 3.0 SSD

CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA

Logitech MK120 DESKTOP

Asus DVD Sata Yazıcı

Bu sistem vatanda 2500TL yapıyor.

• Monitörü ips alma ve ssd yi çıkarıp ekran kartını yükselt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: procy27

Monitörü ips alma ve ssd yi çıkarıp ekran kartını yükselt.

Bilgisayarda oyun oynanmıcak, o nedenle ekran kartını düşük tuttum, uzun süreli ekrana bakılacağı için ıps monitör tercih ettim, bu ekran kartında çift hdmi çıkışı var sanırım ? çünkü aynı anda hem monitör hem de 42inc led tv ye bağlı olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theistman

quote:

Orijinalden alıntı: procy27

Monitörü ips alma ve ssd yi çıkarıp ekran kartını yükselt.

Bilgisayarda oyun oynanmıcak, o nedenle ekran kartını düşük tuttum, uzun süreli ekrana bakılacağı için ıps monitör tercih ettim, bu ekran kartında çift hdmi çıkışı var sanırım ? çünkü aynı anda hem monitör hem de 42inc led tv ye bağlı olacak ?

Dikkatimden kaçmış pardon. Ofis için iyi bir sitem olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theistman kullanıcısına yanıt
    ekran kartını sapphire yap

ssdyi samsung evo yap intel anakartlarıyla güzel uyuşuyor.

gerisi güzel ama ofis için fazla harcıyorsun gibi

baya kişisel bir ofis herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

ekran kartını sapphire yap

ssdyi samsung evo yap intel anakartlarıyla güzel uyuşuyor.

gerisi güzel ama ofis için fazla harcıyorsun gibi

baya kişisel bir ofis herhalde.

Evet hocam aslında aynı pc den 3 tane olacak, ekran kartında bnm için önemli olan çift hdmi olması hem monitör hemde led tv bağlanacağı için, yüksek çözünürlüklü görüntü falan izlerken iyi iş çıkarsa yeter aslında.

Aslında amd de olabilir

8350+giga ud3p çok tutuluyor forumda diğerleri aynı kalacak şekilde 250-300 tl falan fark ediyor sanırım.

Vatanda satılan hazır masa üstü pclerde işletim sistemi dahil olduğundan avantajlı olabilyor aslında, işimiz gereği orijinal işletim sistemi kullanmak durumunda kalabiliriz. 300-400 TL civarında sanırım w7 64bitler.

• quote:

Evet hocam aslında aynı pc den 3 tane olacak, ekran kartında bnm için önemli olan çift hdmi olması hem monitör hemde led tv bağlanacağı için, yüksek çözünürlüklü görüntü falan izlerken iyi iş çıkarsa yeter aslında.

Aslında amd de olabilir

8350+giga ud3p çok tutuluyor forumda diğerleri aynı kalacak şekilde 250-300 tl falan fark ediyor sanırım.

Vatanda satılan hazır masa üstü pclerde işletim sistemi dahil olduğundan avantajlı olabilyor aslında, işimiz gereği orijinal işletim sistemi kullanmak durumunda kalabiliriz. 300-400 TL civarında sanırım w7 64bitler.

yok ya ısınmaydı çok güç çekmesiydi felan onlarla uğraşamazsın sen intel = sorunsuzluk, serin ve stabil çalışma. boşuna saldırmasınlar bana şimdi bu böyledir kardeşim her işyerinde intel kullanılması tesadüf değildir.

ssdyi sonra al o zaman.

monitörüde 23" olanını al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Temmuz 2014; 16:22:25 >

• quote:

Aslında amd de olabilir

İşlemci: AMD FX X8 8320

Anakart: Gigabyte 970A-UD3P

RAM: G-Skill 8 (2x4) GB RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V

Ekran Kartı: Sapphire R7 260X GDDR5 2 GB 128 Bit DX 11.2

Hard Disk: WD Blue 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

SSD: Samsung 120 GB 840 EVO SATA 3.0 (540 MB O. / 410 MB Y.)

DVD: ASUS DRW-24B5ST 24X DL SATA Siyah (Kutusuz)

Kasa: Corsair Carbide 300R MidT ATX Siyah (PSU Yok)

PSU: Xigmatek Centauro Serisi 80+ Bronze 700 Watt Modüler

TOPLAM: 2150 lira.. %30 indirimli mağaza fiyatları ile.. Vatan'dan toplandı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Aslında amd de olabilir

İşlemci: AMD FX X8 8320

Anakart: Gigabyte 970A-UD3P

RAM: G-Skill 8 (2x4) GB RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V

Ekran Kartı: Sapphire R7 260X GDDR5 2 GB 128 Bit DX 11.2

Hard Disk: WD Blue 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

SSD: Samsung 120 GB 840 EVO SATA 3.0 (540 MB O. / 410 MB Y.)

DVD: ASUS DRW-24B5ST 24X DL SATA Siyah (Kutusuz)

Kasa: Corsair Carbide 300R MidT ATX Siyah (PSU Yok)

PSU: Xigmatek Centauro Serisi 80+ Bronze 700 Watt Modüler

TOPLAM: 2150 lira.. %30 indirimli mağaza fiyatları ile.. Vatan'dan toplandı..

Evet bu sistemde fena değil, kasa+psu fiayatı fark ettiriyor bnm fiyatta ıps hd monitörde mevcut, sizindekin de ise kasa+psu daha iyi

ben anakartı msı z97 cipsetli kartla değiştirdim 244 tl oc yapılmıca için en azından yeni nesil hemde fiyatı daha iyi b85 den

• quote:

Evet bu sistemde fena değil, kasa+psu fiayatı fark ettiriyor bnm fiyatta ıps hd monitörde mevcut, sizindekin de ise kasa+psu daha iyi

ben anakartı msı z97 cipsetli kartla değiştirdim 244 tl oc yapılmıca için en azından yeni nesil hemde fiyatı daha iyi b85 den

O.C. yapmayacaksan, kasayı Corsair Carbide 200R 550 Watt, hatta Xigmatek Asgard 382 600 Watt modeli bile yapabilirsin kardeşim.. fiyat epey düşecektir.. :) Artan parayla da monitör alırsın.. toplam fiyat yine 2500 liradan az olacaktır..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.