Şimdi Ara

ÖTV den muafım hangi arabayı almalıyım? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
3.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugatti tam fransiz denemez. Kurucusu italyan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda , bmw , mercedes

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

Bugatti tam fransiz denemez. Kurucusu italyan.

Wokswagen grubunun aracı diye biliyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

v40 cross country 70 bine gelliyor size. en donanımlısından arkadaşım aldi ötvsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: solwied

Volvo S60 D2 Premium Powershift

Çok güzel araba dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: ererdur

Kardeşim o arabayı sen kullanamazsın yanlız. Esinde H sınıfı ehliyet alarak kullanabilir sadece.Senin ve başkalarının kullanabilmesi için raporunun %90 ve üzeri olması gerekli.Araç alacak olursanda yeni nıssan 1.6 dizel otomatik xtrail öneririm...

Teşekkürler

• flatron58 kullanıcısına yanıt
    Şu an öyle, ilk kurulduğu zamanı söylüyoruz.
  • Şu değer meselesi olmasaydı;

ÖTV den muafım hangi arabayı almalıyım?

Yatak ser yat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefalci -- 25 Haziran 2014; 18:39:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ererdur

Kardeşim o arabayı sen kullanamazsın yanlız. Esinde H sınıfı ehliyet alarak kullanabilir sadece.Senin ve başkalarının kullanabilmesi için raporunun %90 ve üzeri olması gerekli.Araç alacak olursanda yeni nıssan 1.6 dizel otomatik xtrail öneririm...

Yanlış biliyorsun benim % 52 ortopedik engellim var. Ruhsatta Benim haricimde 3. Dereceye kadar yakın akrabalar kullanabilir yazıyor. %90 engelli olan birisi zaten aracı kullanamaz. Sadece refakatçisi kullanır. Kısaca eşinin arabasını rahatça kullanır.

• Öz... kullanıcısına yanıt
    Oyle diyorsan öyle olsun ama değil bilesin 2011 den bu yana öyle değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Aaa tuvneranin + almış mesajına denk geldim.

Nerde abi - manyağı yapmışlar adamı :D
  • suti0 S kullanıcısına yanıt
    %90 altı engelli olduğu için aracı sadece eşin sürmek zorunda ve şine göre aparat takılmak zorunda.
    eğer sen sürürde yakalnırsan güzel bir ceza ödersin 5 bin tl gibi
    ayrıca eşinin aracını bağlarlar
    bir yakınımızın benzer şekilde aracını kullanırken trafiğe yakalanmış araya bir sürü adam koyarak zar zor kurtulmuşturk tam bilmiyorum ama böyle yakalnınca eşin bir daha aynı haktan yararlanamıyor diye biliyorum
    zaten bu engelli mevzusu iyice kendi piyasasını oluşturmuş geçen mahallede tanıdığım biri kıçında donu yok yaşlı babasına %90 rapor aldırdı bin tane hastane dolaşıp passat cc ye biniyor ahlaki ve vicdani değil
    lafım size değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayazgecem

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Aaa tuvneranin + almış mesajına denk geldim.

Nerde abi - manyağı yapmışlar adamı :D

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=93696405

Bu mesaj + almıştı ben yazarken ama yine - olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

%90 altı engelli olduğu için aracı sadece eşin sürmek zorunda ve şine göre aparat takılmak zorunda.
    eğer sen sürürde yakalnırsan güzel bir ceza ödersin 5 bin tl gibi
    ayrıca eşinin aracını bağlarlar
    bir yakınımızın benzer şekilde aracını kullanırken trafiğe yakalanmış araya bir sürü adam koyarak zar zor kurtulmuşturk tam bilmiyorum ama böyle yakalnınca eşin bir daha aynı haktan yararlanamıyor diye biliyorum
    zaten bu engelli mevzusu iyice kendi piyasasını oluşturmuş geçen mahallede tanıdığım biri kıçında donu yok yaşlı babasına %90 rapor aldırdı bin tane hastane dolaşıp passat cc ye biniyor ahlaki ve vicdani değil
    lafım size değil

Cevap için teşekkürler ancak bir noktayı kaçırdınız tertibata ihtiyacımız yok. Sadece otomatik vites gerekli

• suti0 S kullanıcısına yanıt
    İyide kardeşim tertibatsız sadece otomatik engelli raporlu araç alamazsın alırsanda ötvsiz alamazsın yani eşinin raporunda şu yazmaz, bunu hiç bir doktora yazdıramazsın "otomatik araç kullanır" böyle bir şey yok. Ne yazar biliyor musun engelin durumuna göre el tertibatlı araç kullanır yazar, ya da soldan gaz tertibatlı kullanır yazar. Ötv indiriminden yararlanman için tertibat şart tertibat yoksa sırf otomatik diye ötvsiz alamazsın dedim ya bu konuyla bir akrabama araç almaya çalışırken çok haşir neşir oldum. O tertibat takılmadan o aracı ötvsiz alamıyorsun kanunun saçmalığı bu işte
  • root_echo kullanıcısına yanıt
    Bence ahlaki ve vicdani bu tanıma uymuyor.Şöyle yaparsa sizin tanımınıza bire bir uyar.! Babasını hastahane hastahane dolaştırıp,%90 rapor alıp o raporla ötv indirimli araç alıp o aracın devri 5.yıl sonra yapılacak olup para karşılığı başkasına vermek,bundan gelir elde etmek,işte asıl ahlaksızlık ve vicdansızlık budur.(Örneği var ondan bunu söyleme gereği duydum)
  • novinovi kullanıcısına yanıt
    kardeş piyasada bir sürü annesi babası üzerinden aslında hak etmediği halde bir şekilde %90 ve üzeri rapor alıp kimseye söylemeden araç kullanıp satan var. Diğer tarafta %90 altı engelli olup kendisi için araç alıp binmek isteyenlere ise bin türlü rezillik çıkarıyorlarsa sevgi koyayım öyle yasaya. vicdansızlıktır her şekilde. EBru "güm"deşim kocasından hesap soramayan devlet üç beş tane engelli ötvsiz araç almasın diye doktorundan, maliyesinde kadar bin türlü pislik çıkarıyorlar.
  • root_echo kullanıcısına yanıt
    Deveye sormuşlar senin boynun neden eğri.? Devede demişki nerem doğruki boynum doğru olsun.Yani bizim devletimiz maalesef neyi doğru yapıyorki bu doğru yapılsın.
  • 5 sene satamayacağın için kesinlikle dizel tercih ederdim.buda volvo s60dizel powershift olurdu.%40 sol ayak engelli olarak ben bu hakkımı passat 1,4 tsi dsg den yana kullandım.2 sene önce.ama şimdiki kafamla kesinlikle bu hatayı tekrar yapmaz dizel tercihim olurdu.bu sene 10 bin yaparsın seneye 30 bin olur belli olmaz yani.
    h sınıfı ehliyet,en az %40 özür oranı ve sol ayak engel hali yeterli.rapor için bikaç tavsiyem olacak.raporda maliyenin anlayacağı dilde sağ ayağın pedala basmaya engel hali olmadığı'özürün sol ayakta olduğu otomatik vites kullanır ibaresi olduğuna çok dikkat edin.yoksa bayaa uğraştırıyorlar.
    ayriyeten alacağınız arabanın sürücü engeli yoktur.araba otomatik olduğu ve tertibat olmadığı için herkes kullanabilir.tecrübe ile sabittir....
  • Bizde c4 aldık paramız yoktu full kredi ile aldık 38.500 şu bu ile 40 kağıt tuttu paramız olsaydı bmw 5 serisi alacajtık 1.6i olan hatta aldıktan sonra ev almasaydık babam 1 yılda borcu kapatık yeni e serisi alacaktık ama ev aldık artık 4 sene sonraya kaldı e serisi bence alabildiğin en iyi aracı al

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.