Şimdi Ara

otomobilinizle yaşadığınız en saçma hatıra (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
29
Favori
14.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bozüyükten kalktık istanbula eniştem için araba almaya gittik arabayı aldık dönüşte ben kullanıyorum bende de felaket bir mercedes hastalığı var gelen geçen mercedeslere bakıyorum öyle bozüyüke gelmem içinde otobandan sakaryaya sapmam gerekiyor ben sapağı kaçırmışım bolu yoluna doğru ilerliyorum arabada ki konuşmalar:

ben: abi bu sağ taraftaki fabrikalar daha önce varmıydı yeni mi kurulmuş?
    enişte: valla ne bileyim lan (o sırada mail atmak ve mail cevaplamakla mesgul)
    ben: abi anasını satayım nereye geldik lan biz dikkat kar makinesi çıkabilir yazıyor mayıs ayındayız lan
    enişte: dalga geçme olm hadi yürü yürü
    ben: yok abi ne dalgası a***** bolu gişelerine geldik lan
    enişte: has****
    ben: nabıcaz lan sağdan soldan gelen yok ben bi ters yön yapam geri ateşleyem.
    enişte: tamam

arabayı satan adamdan zorla benzin parası diye 50TL daha indirim yaptırmıştık onun karından olduk derken;

enişte: olm aykut buralarda yavasla çok radar var bide radar yemeyelim.
    ben: tamam tamam sıkıntı yok ben bakıyorum radar görmedim.

virajı döndük sol şeritte dubalar sağda ekip otosu yolun ortasın polis ve bize sağa çek işareti yapıyor.
    ben ve enişte senkronize bir şekilde: hass***

• quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Birde yine unutanlığımın bir sonucu olan başka bir anımda ise araba ile 1 km uzaktaki markete gittim,alşverişi yaptım ve araba ile geldiğimi unutarak eve yürüyerek döndüm.
    Evdekiler kapıyı açıp elimde bir sürü poşet ile nefes nefese kaldığımı görünce ''neden araba ile gitmedin'' dediler.
    Markete geri dönüp arabayı aldım.

• bundan 3-4 yil once, arabayi park yerinden cikardim, evin onune cektim, cocuk ve hanimi bekliyorum,
    galiba kayinvalidelere gidecektik, tam hatirlamiyorum.
    Cocuk kucuk oldugundan hanim arka tarafa oturuyor o zamanlar.
    Neyse, geldiler ben radyo ile ugrasiyorum, arkaya bakmiyorum, kapi kapaninca hareket ettim.
    bu arada hanima bi seyler anlatiyorum, yaklasik 1-1.5 dakika devam ettim,
    o arada hem telefonum caldi hem de kizimdan olumcul soru geldi " Baba, annemi niye biraktik"
    Kafami bi cevirdim anne yok, telefona baktim anne ariyor.
    3-5 saniye gercekten ne oldugunu anlamadim, kafam allak bullak oldu.
    Hemen arabayi saga cektim ve telefona actim. Hanima ilk tepkim soyle olmustu "hareket halindeyken arabadan nasil atladin?"

Meger ki hanim cocugu bindirdikten sonra bagaja biseyler koymak icin arabanin arkasina yonelmis, ben de ikisi bindi diye gaza basmisim.
    Acaba ne zaman farkederim diye de telefon etmeyip bir sure beklemis.

Bu olayi herkese anlatti, aylarca alay konusu oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: abcdef_23

quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

Gulmekden araliksiz 1 saat karnima kramp giren bi hareket yapmistik arkadasla benim arabayi satmadan onceki gun. Silecekleri kaldirdik sonra seyir halinde silecekleri actim... Ahenkle dans ediyor silecekler ama modeli gormeniz lazim boyle komik bir goruntu olamaz. Muzik actik kafalari jim cary modeli salliyoruz... Uskudar sahilde 5-6 km kadar tur attik tum gozler ustumuzde nasil bakiyorlar ama millet yariliyor biz dahada yariliyoruz caniniz sklinca deneyin cidden cok gulduruyor...

Canınız sıkılıyorsa mutlaka ama mutlaka deneyin :D Hayatimizda bu kadar eğlenmedik ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

o arada hem telefonum caldi hem de kizimdan olumcul soru geldi " Baba, annemi niye biraktik"
    Hemen arabayi saga cektim ve telefona actim. Hanima ilk tepkim soyle olmustu "hareket halindeyken arabadan nasil atladin?"

Şu an şirkette herkes bana bakıyor oruçlu halde bu kadar enerjik nasıl gülebiliyorsun diye:)

Bu kısma bayıldım yahu
  • Benzinliğin kenarından aşşağıya inen bi yol yapmışlar ama tek şerit kısa bi yol o yolu kullanarak aşşağıya ineyim dedim
    bi baktım aşşağıdan yukarı doğru da bi bayan geliyor, yolun ortasında burun buruna geldik, o benden yol vermemi bekliyo ben ondan
    neyse bekliyoz 10sn birbirimize baktık o bakıyo ben bakıyom felan neyse kadın camı açtı "Ben rampa çıkıyorum senin bana yol vermen lazım" dedi
    bende camı açtım sana yol verirsem ben rampa çıkmış olacam dedim, karı o an fatal error verdi, ne demek istediğimi 5sn felan düşündü durdu bi
    jeton düşene kadar bekleyemedim tabi hay senin dedim geri geri çıktım rampayı yol vermiştim.
  • İki üç sene önce ara sokaktan demirtepeye doğru ana yola çıkıyordum önümde 79 model bir hacı murat vardı.Derken anayoldan durağa doğru yani bizim bulunduğumuz sokağın çıkışı ile kesişecek şekilde,yüksek bir hızla halk otobüsü yanaştı.Yanaşırkende deli gibi kornaya bastı bende o an refleks kafamı çevirip yola baktım.2 sn sürmedi başımı çevirmemle öndeki araba dokundurmuşum.elemanda paniklepat diye durmuş o an.

Hızım taş çatlasa 10-15 km.ne olcak ya dedim indik araçtan.benim arabanın plakalık dahi yamulmamış.Hacı muratın tampon ortadan ikiye bölünmüş (teneke krom) bükülen orta kısım kaportayıda ezmiş,ezilen kaportada bagaj kapağını yamultmuş ileri doğru gidince.ben tabiki şok 50 ile falan vursam allah muhafaza arabada tost olurlardı heralde...

Neyse dedik tutanak tuttuk gayet güzel bi şekilde el sıkışıp ayrıldık 10 dk sürmedi.Dedik vardır bundada bi kısmet.Ankaralılar bilir demirtepenin az ilerisidinden köprünün altından sıhhıye yolu gider ego'nun önünden geçip köprüye çıktım tam kurtuluş kavşağına geldim,aradan 10 dk geçmedi bile yani kırmızı yanıyor durdum güüüüüüüüüüm arkadan bir focuscu abimiz bana vurdu...

Ama öyle bi vurduki arabanın teybini kucağımda buldum.Sinirden ağlayacaktım neredeyse.Neyse baktık az tamponda çatlak, birazda tampon kaymış falan adam tutanak falan dedi dedim abi git tamam ne tutunak istiyorum ne başka birşey zaten tutanakta kalmadı arabada köprününüstünde şimdi birisi daha gelip vuracak ben eve gitmek istiyorum sadece dedim bastım gittim

• İlk aracım Fiat Tipo'da yaşadığım bir olay: 2. el araç almıştım. Aracı evin yanına park ettim gece 2'de alarm sinyal ötmeye başladı. Sokak mahalle uyandı, hırsız var sandık. Gittim uzaktan kumanda ile açıp kilitledim, sorun yok. Yattık 3'te tekrar alarm, sinyal mahalle uyandı, yine uzaktan kumanda ile kapıları açıp kapattım. Aracı aldım çay yoluna götürdüm, öterse ötsün dedim. Sabah ilk işim sanayiye gidip alarm hoparlörünü söktürmek oldu. Yine geceleri alarm devreye giriyor bu defa sadece sinyaller yanıyor, uykuya devam. Artık bu işi çözmek lazım dedim Bafra Desi Alarm'a gittim. Adam inceledi, kapıları açtı falan sonra bagaj kapağı açıp, kapayınca bir çubuk vardır ya kapıyı açınca tavan lambası yanar falan meğer o çubuk çok kısaymış rüzgarda araç, bagaj kapağı sallanınca kapak açıldı şeklinde araç algılıyor ve alarm devreye giriyor. Çubuğu çevirip biraz uzattı o kadar. Sorun çözüldü.

otomobilinizle yaşadığınız en saçma hatıra

• Arabayı bir sokağa parkedip markete gitmiştim. Marketten çıkıp sokağa girdiğimde arabayı parkettiğim yere doğru yürümeye başladım. Biraz ilerledikten sonra sağıma bakıyorum, soluma bakıyorum benim araç yok ortalıkta Acaba çektiler mi diye düşündüm ama ara sokakta kim çeker arabayı. 2-3 araba geriye doğru baktım meğersem fazla yürümüşüm benim araç geride kalmış Buda böyle saçma bi anım işte.
  • iyi güldüm ha
  • Yıkıldım gülmekten laaa
  • alanyaya tatile gitmiştim. alanya kaymakamlığının orda işim vardı her yer ücretli otopardı.bende para vermemek için daldım üst sokaklara bi ara sokağa arabamı park etdim. işimi gördüm araba bulmak için yola koyulduığumda arabayı nereye park etdiğimi bulamadım 1 saat aradım bulamadım ordan geçen bi zabıtadan yardım istedim onun motoryula anca bulabildik
  • Geçen yaz, Antalya'dan Adana otobanı üzerinden Elazığ'a doğru gidiyoruz.
    Kahramanmaraş'tayız. Otobanda Narlı kavşağına geldik.
    Tabelada Malatya-Elazığ yazıyor, ama babam asıl kavşak ileridedir diye girmek istemedi. Çünkü hem daha önceden o yolu kullanıp yanlışlıkla Maraş merkeze gitmiştik, hem de babam Narlı'yı ilçe zannetti, tabelada da Narlı yazmadığı için bu kavşak değil diye düşündü.
    "Yahu baba bu kavşaktan gireceğiz" diyorum,
    "Hani Narlı yazmıyor ki? Burası değil, ileriki kavşaktır ya" diye tutturuyor babam.
    Ben de daha fazla üstelemedim, inşallah yanlış yola girmeyiz dedim, ama hayal kırıklığına uğradım. 40-50 km daha gidip Gaziantep il merkezine girdik babamın sayesinde
    Başpınar Organize Sanayi kavşağından girdik, sağolsun polisler de yardımcı oldu, geri dönüp otobana çıktık. 40-50 km sonra Narlı kavşağına girebildik nihayet.
    Babamın sayesinde 90-100 km'yi boşuna gittik anlayacağınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Eski aracımın kapıları bazen kendiliğinden kitleniyordu.(2011 i30)
    Bu durumu unutarak anahtar kontağın üzerinde takılıyken dışarı çıktım ve kapıyı kapatmam ile ''çatırt'' şeklindeki kilit sesini duymam bir oldu.
    Aracın dört kapısı kilitlendi ve camları kapalıydı,tam yarım saat kapıları açmaya çalıştıktan sonra bagaj kapağına bakmak aklıma geldi.
    Neyse ki bagaj kapağı açıktı,oradan bizim ufaklığı aracın içine gönderip kapıları açtırdık.
    Aslında kapıları hemen açmadı içeri girdikten sonra camı az aralayıp para istedi,yoksa arabayı çalıştırıp gitmekle tehdit etti.(5 yaşında)

Birde yine unutanlığımın bir sonucu olan başka bir anımda ise araba ile 1 km uzaktaki markete gittim,alşverişi yaptım ve araba ile geldiğimi unutarak eve yürüyerek döndüm.
    Evdekiler kapıyı açıp elimde bir sürü poşet ile nefes nefese kaldığımı görünce ''neden araba ile gitmedin'' dediler.
    Markete geri dönüp arabayı aldım.

sizinki yine iyimiş üniversitedeki bi hocam kuruyemiş almaya gitmiş arabayla evinin 3 sokak ötesine. ve arabayı unutarak eve dönmüş ertesi gün arabayı evinin otoparkında bulamayınca polise haber vermiş daha sonra polis arabasıyla sokak sokak gezerken görmüş ve rezillik

• Önceki aracımda bir olay başıma gelmişti. Arabayı ilk aldım getirdim evin önüne park ettim. Bende arkadan birşey aldım kitlediğimi zannederek eve gittim.(Alarm takılı değildi).Daha sonra sabah geldim bi baktım kapılar açık. Cd calar üzerinde. Allahtan biride gelip yoklamamış. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rstknksl

quote:

Orijinalden alıntı: Öklid

hocam ben anlamadım paspas ile ne alakası var ki

Paspas ileriye kayıyor, sonra kıvrılarak pedalların altına sıkışıyor, pedala basamıyorsunuz

Benzer bir durum burada şirketteki acemi bir arkadaşın başına geldi. Adama araba verdik al sen bunu kullan diye. Sonra geri geldi " ya bana nasıl araba verdiniz, gaza basıyorum gitmiyor, frene basıyorum durmuyor" diye şikayet ediyor Kısa bir incelemenin ardından baktık ki paspas, katlanmış, pedalların altına girmiş

Heh tamam şu anda understood

• Önceki aracım Palio 1.2 idi , uzaktan kumandası yoktu. Yani anahtarı sokup kapılar açılıyor sonra aynı şekilde kilitleniyordu...
    Neyse ben işe servisle gidip geldiğim için, aracımı eşim kullanıyordu. Bir sabah rabanın anahtarını aradık taradık bulamadık. Çantaları döktük yok yok yok...
    Sonra aşağıya arabanın yanına gidince gördüm ki, anahtar kapının ağzında öle duruyor...1 gece öyle kalmış

Yani adamlar çalsa kaskodan 5 kuruş alamıycaz...
  • Allah ömrünüzü uzun etsin inşallah, uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. Gözlerim yaşardı resmen. Abi yanlız soru süper

quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

bundan 3-4 yil once, arabayi park yerinden cikardim, evin onune cektim, cocuk ve hanimi bekliyorum,
    galiba kayinvalidelere gidecektik, tam hatirlamiyorum.
    Cocuk kucuk oldugundan hanim arka tarafa oturuyor o zamanlar.
    Neyse, geldiler ben radyo ile ugrasiyorum, arkaya bakmiyorum, kapi kapaninca hareket ettim.
    bu arada hanima bi seyler anlatiyorum, yaklasik 1-1.5 dakika devam ettim,

Meger ki hanim cocugu bindirdikten sonra bagaja biseyler koymak icin arabanin arkasina yonelmis, ben de ikisi bindi diye gaza basmisim.
    Acaba ne zaman farkederim diye de telefon etmeyip bir sure beklemis.

Bu olayi herkese anlatti, aylarca alay konusu oldum.

• ilk aracım ilk gün gecen haziran ayı.
    aracı aldık evin önüne koyduk. bu sıradadireksiyon kitlenmiş anahtarı çeviremiyorum
    kuzen yardıma gelene kadar 30dk üzülmüştüm :D
  • Oturduğumuz ev site içerisinde ama sitenin hiç bir güvenliği yok.Hiç bir şekilde kapılar falan da yok.Ben Ankara'ya gitmiştim bir iş için 1 hafta boyunca araba dışarıda yattı.1 hafta sonra geldim.Alış-veriş için arabaya binicektim ki araba açık hiç bir şey çalmamışlarda o zaman çok güldürmüştü beni :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.