Şimdi Ara

OTOMATİK CİVİC

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR OTOMATİK CİVİCLER NİÇİN 4 VİTES? BU ZAMANDA ARTIK 6 İLERİ ŞANZIMANLI OTOMATİKLER ÇIKARKEN HONDANIN OTOMATİKLERİ NİÇİN 4 İLERİ? BU ARABA HİÇ 5 İNCİ VİTES
    E İHTİYAÇ DUYMAZMI? Bİ BİLENVARMI?

• Hem otomatik isteyipte hemde 4 ileriden fazlasını ne yapacaksın , beklentin nedir??

7 ileri otomatik vites honda jazz ...
  • Ben teknoloji açısından sordum niçin 4 vites diye...Ayrıca sanki 5 nci vites istiyor gibi geliyor araç..150 den sonra bağırıyor..
  • bi kere 150 den sonra bagırması cok normal ,madem ole 5 vitesli istion sat arabanı manuelini al...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi life19 -- 22 Kasım 2006; 22:15:24 >
  • 150 ye günde kaç kez çıkıyorsun ki
  • yeni civic ler 5 ieri otomatik vitesli
  • 2000 kasalar 5 vites değilmi
    kitapcıkda 5 yazıyor.
    ayrıca kendimde sayarken 5 kere vites atıyor ??? yoksa benmi kafayı yiyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuzu -- 22 Kasım 2006; 23:38:51 >
  • Bendede 2005 i var D3 1,2,3 vitesleri D ise 1,2,3,4 kullanıyor. 5. vitesi istediği doğru hem 140 150 gibi 5'e atsa tüketimi çok daha az olur otoban kullanımda.
  • Tüketimi çok düşüreceği kesin. Honda Jazz larda 7 ileri şanzıman benzin sarfiyatını belirgin ölçüde azaltıyor normal otomatiklere göre.
  • arkadasda 1.4 is otamatik var 150 den sonra bagırmıyo rahat bi şekilde 170 yaptık o kendisi yapmıstı 200
  • bi kere otm arabalar bayanlar için üretilmeye baslandı...
    erkek arabası otomatik olmaz,olursada bole yarı yolda bırakır adamı...
  • evet sen yanlis sayiyorsun arkadasim..yeni cikan(2007) civic ler haricindekiler 4 ileri otomatik vites. 5 ileri otm ile farki yakit tuketiminde ortaya cikiyor. eski otm civicler fazla yakar onedenle.

quote:

Orjinalden alıntı: utkuzu

2000 kasalar 5 vites değilmi
    kitapcıkda 5 yazıyor.
    ayrıca kendimde sayarken 5 kere vites atıyor ??? yoksa benmi kafayı yiyorum :D
  • otm arabaların bayanlar için çıkarıldıgına dair hondanın açıklamasımı var? Ona göre Ülkeye yayın yapalım yoksa erkeklere ayıp olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: life19

bi kere otm arabalar bayanlar için üretilmeye baslandı...

Erkeksen Çık Karşımıza O Zaman Düz Vitez Arabanla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nbctech -- 24 Kasım 2006; 0:03:53 >
  • Benzin tüketimini sadece şanzımana bağlamayın , tüketimi etkiler doğru ama sadece şanzıman değil...

Bütün 5 ileri otomatikler 4 ileri otomatiklerden az yakar diyemeyiz...
  • quote:

bi kere otm arabalar bayanlar için üretilmeye baslandı...

Bir zamanlar ben de bu tarz düşüncelere sahiptim ve aracı da hanım rahat kullansın diye otomatik aldım. Şimdi ise (büyük konuşmayayım ama) bir daha manuel araba almam diyorum. Tamam, iyi yol bulunca manuelin keyfini ben de seviyorum ama 1 gün keyif sürecem diye 29 gün eziyet çekmek de hiç akıl karı değil. Geçenlerde 3-4 gün üstüste şirket arabası ile işten eve gidip geldim; yemin ederim benim olsa aynen satar otomatik alırdım. Bu ne rezilliktir kardeşim, sol ayağım kopma noktasına geldi resmen. Ben arabayı rahatlık ve konfor için aldım, mazoşistlik için değil. Km.de fazladan yaktığı 3-5 kuruş da helal olsun valla...

• manual vitesin zevki başka ama kısa süreli zevk bunlar
    akşam trafiğinde sol ayağının rahatta olması kadar güzel birşey yok.
  • nbctech arkadasım yer ve zaman sole ,bu arada bayan olayı sadece bi espriydi ciddiye almanıza gerek yok,
    hersey uygunsa dostluk içinde yarısırız...
  • Bende senin gibi derdim otomatik vites bayan işi vites-direksiyon ikilisini bir arada kullanamayn bayanlar için üretildi bu arabalar derdim ama arabanın rahatlığını anlayınca bir daha kolay kolay düz vites araba kullanmam. Hele hele sıkışık trafikte tam bir işkence.
  • quote:

nbctech arkadasım yer ve zaman sole ,bu arada bayan olayı sadece bi espriydi ciddiye almanıza gerek yok,
    hersey uygunsa dostluk içinde yarısırız...

Dostum bende şaka yapıorum zaten benim yerim taksimde yazeks honda her zaman beklerim. Görüşmek ümidi ile.Sadece seni değil Tüm Arakadaşları beklerim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.