Şimdi Ara

Otobüs muavinliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şehirlerarası arası otobüste 2 ay sonra muavin olarak çalışmak istiyorum. 17 yaşındayım bu işte çalışanlar herhangi bir firmada olanlar yardımcı olabilir mi
    İstanbul da yaşıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• gecen ve gündüzün ve bayramın seyranın olmaz..

• ne yardımı lazım anlamadım

• Yardıma gerek yokki, kafana yatan bir firmanın sitesine girip başvuru yapman gerekiyor, oradanda çalışmak isteğin pozisyonu seçip görüşme yapabilirsin.
    Not: Genç birey olduğun için işe girmen kolay olur diye düşünüyorum, hareketli ve dinamikli insanları firmalar severler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4552_ -- 13 Nisan 2024; 20:18:28 >
  • MotosikletPilotu kullanıcısına yanıt

Bir forumdaşın tanıdığı varsa işe almasında referans olsun diyor işte (torpil değil referans)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arda4552_ kullanıcısına yanıt
    Bu şoförlere güvenemiyorum eşcinsel falan çıkar diye çünkü şoförlerde arabada kaldığı için

• mertr546 M kullanıcısına yanıt
    Elektro şok al reis, cebinde kalsın nefsi müdafaa uygularsin.

• izayoi kullanıcısına yanıt

bu iş için torpile referensa gerek yokki. sürekli ihtiyaç var zaten muavine. tek yapması gereken firmaların yazıhanesine uğramak

• mertr546 M kullanıcısına yanıt

Bu olayları ben de duymuştum hocam dıkat et

• 1 sene 9 ay Tokat Topçamda çalıştım alıştıktan sonra sorun olmaz..

yorulursun amas söyliyim..

bu arada otobüslerin içlerinde en iyisi en konforlusu man fortunadır..

• kardeşim zor meslek başka meslek bak bence kendine.Değmez bence.

• Kassady kullanıcısına yanıt

Otobüste insanlar olur zaten hocam öyle ortam olmaz bunlara mahal verilmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izayoi kullanıcısına yanıt
    Ama yolculardan sonda şoförlerin kaldığı yer var galiba otobüsün aşağısında orda uyuyorlar

• Toyota SUPRA kullanıcısına yanıt
    Abi mesela İstanbul-Ankara yapıyorsun geri ne zaman dönüyorsun ve şoförlerle beraber otobüste mi kalıyorsun onların uyuduğu yer vardı aşağıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertr546 -- 14 Nisan 2024; 16:50:20 >
  • Ben 2023 şubattan yaz sezonuna kadar çalıştım anlatayım . İlk önce esenlere gidiyorsun . Kamilkoç , pamukkale veya varanın bürolarına girip muavinlik yapmak istediğini söylüyorsun onlar seni şefle anında görüştürür .Kamilkoç km başına para ödüyor en kurumsalı ve otobüslerde sıcak içecek servisi yok . pamukkale saat başına para ödüyor varan ise asgari ücret + sefer başına direkt nakit 200 300 tl para veriyordu en son .Diğerleri aylık olarak hesabına yatar ay başında

en az 6 7 gün çalışır 1 gün izin yaparsın diğer gün tekrar dönersin .Şöyle mesela sabah 8 de otobüsü bandırmadan alıyordum ankaraya gidiyordum .akşam 8 de geri dönüş aynı otobüsle oluyor çanakkaleye 5 6 gibi geliyorsun . sabah 9 10 a kadar otogarın içinde firmalara ait ranzaların olduğu odalar var oraya gidip yatıyorsun eğer otogar büyük değilse yok o zaman otobüste koltuklarda konaklamak zorunda kalıyorsun . böyle en az mesafeye kadar değişir 2 3 tur attıktan sonra iniyorsun diğer muavin biniyor böyle devam ediyor .

duş temiz çorap gömlek problem oluyor özellikle yoğun sezonlarda böyle pimpirikli insanlar pek yapamaz. ama iş olarak bir bok yapmıyorsun. ankara çanakkale arası 3 servis ikramı istanbul erdek arası 2 ikram yapıyorsun gerisi bavul al koy ver . İnsanlarla uğraşmaya alışkın olman lazım çünkü eski otobüslere de denk geliyorsun ve priz uydu vs bişeyler calısmıyor kemerler bozuk oluyor idare etmen lazım . araç bozuluyor vesaire vesaire . şirket arabalarında sorun olmuyor hemen çözülüyor herşey ama şahıs arabalarında hem şöförler aptal insanlar olabiliyor yaşlı hemde böyle seni kölesi gibi görebiliyor . sen kaptana değil müşterilere hizmet etmek için varsın .

eskisi gibi dışını temizlemiyorlar koltuktaki çöpleri alıp otobüsü süpürüp iniyorlar muavinler eğer kaptan babacan ise sana sigara yemek ısmarlarsa devamlı da çalışırsan camları siler paspasta yaparsın 10 dk sürüyor zaten.

birde devamlı sakal traşı olman lazım ne alaka hiçbir zaman anlayamadım .sakalın çok çabuk uzuyorsa vazgeç.

onun dışında host koltuğuna geçip hep uyuyorum .ankara çanakkale muğla dalaman söke manisa izmir aliağa vs vs gezmediğim yer kalmadı batıda ama düzgün adam işi değil . devamlı ayakkabılar ayağında falan sorun oluyor . insan işi deği daha doğrusu

uzun yola gidiyorsan tesislerde herşey ücretsiz ankara rotasında veya antalya çok tesis vardır içecek yemek tatlı falan beleş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Açil Halojenür -- 14 Nisan 2024; 19:24:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.