Şimdi Ara

OS X Mavericks, ekim sonu yayınlanıyor (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
1
Favori
6.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Temiz kurulum bir şart değil ya da %1 den daha fazla da bir artısı olacağını sanmıyorum.(ki onu da gözle göremezsin.)
    Benim şahsi fikrim bir sorunla karşılaşmadıysan temiz kurulum yapmana gerek yok. Benim tek gözlemlediğim şu ana kadar açılırken ekran bir mavi oluyor sonra gri en son koyu gri olup açılıyor ama açılış ve kapanış hızında ben bir yavaşlama görmedim.(Bütün bilgilerim neredeyse External HDD de olduğundan da olabilir.) Umarım sorularına cevap verebilmiş, aklında ki soru işaretlerini az da olsa giderebilmişimdir.
  • barantr90 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı bir cevap vermişsiniz.Benim gözlemlediğim 2 sorun var birincisi önceden pc açılırken sadece elma logosu gözükür kısa sürede açılırdı.Şimdi azda olsa bir daire dönüyor sonra ekran rengi değişip açılıyor.2. de usb 3.0 da sandisk extreme flash belleğim var 170mb yazma hızı vardı onun performansında düşüş oldu artık işletim sistemindenmi yoksa bellektenmi kaynaklanıyor bilemiyorum.Sanırım temiz kurulum yapmıycam ama mavericks kurulum dosyasını indirdim bunu harici hdd me kayıt edip macbookdan silmek istiyorum bu dosya tam olarak nerede ?yardımcı olursanız sevinirim.
  • bLind kullanıcısına yanıt
    Rica ederim elimden geldigince aciklamaya, cevap vermeye calistim. Yanlis anlamadiysam indirmis oldugunuz OS X Mavericks i kaydetmek istiyorsunuz. Hali hazirda kurdugunuz icin su an indirdiginiz dosyayi goremezsiniz. Tekrardan App Stora'a gidip satin alinanlar sekmesi altinda OS X Mavericks i goreceksiniz tekrar indirip yukarida video da anlattigim gibi usb flash diskinize atabilirsiniz ya da hic kurmayip Uygulamalar klasorunde birakabilirsiniz. Ama sunu aklinizdan cikarmayin ki bir guncelleme geldiginde sizin elinizde eski surum olmus olacak ve format atmaniz halinde 10.9 u kurmus olacaksiniz.
  • a.f.y. kullanıcısına yanıt
    Tamamına imzamı atıyorum. Kurmak için bekleyenlere biraz sabretmelerini öneriyorum. Hala sorunlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T0L6@ -- 29 Ekim 2013; 0:21:17 >
  • appstore hesabı olmayan arkadaşlar malum yerden indirebilirler away from keyboard
  • barantr90 kullanıcısına yanıt
    Anladım zaten 2. kez indirmiştim şuan dediğiniz gibi uygulamalar klasöründe duruyor.Belki ilerde temiz kurulum gerekirse hazırda olsun diye düşünmüştüm.
  • @barantr90 video için teşekkürler demek için giriş yaptım. Keşke 4-5 saat önce farketmiş olsaydım şuan işimi bitirmiş yatağımda uyuyor olurdum. Yukarıda arkadaşların fotoğrafta paylaştığı hata mesajını bende aldım kendi çabalarımla ancak halledebildim. Çok faydalı bir video tekrar teşekkürler.
  • dr.A.G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. O paylasilan hatada sanirim Apple server lari ile alakaliymis cunku su aralar yasayanlar yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mavericks'i ilk cıktıgı gunden bu yana mid 2012 macbook air de kullanmaktayım. En ufak sorun yasamadıgım gibi pil ömrüne en az 1 saat ekledigini söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantr90

Rica ederim elimden geldigince aciklamaya, cevap vermeye calistim. Yanlis anlamadiysam indirmis oldugunuz OS X Mavericks i kaydetmek istiyorsunuz. Hali hazirda kurdugunuz icin su an indirdiginiz dosyayi goremezsiniz. Tekrardan App Stora'a gidip satin alinanlar sekmesi altinda OS X Mavericks i goreceksiniz tekrar indirip yukarida video da anlattigim gibi usb flash diskinize atabilirsiniz ya da hic kurmayip Uygulamalar klasorunde birakabilirsiniz. Ama sunu aklinizdan cikarmayin ki bir guncelleme geldiginde sizin elinizde eski surum olmus olacak ve format atmaniz halinde 10.9 u kurmus olacaksiniz.

Merhaba @barantr90

Emeğinize sağlık, size birkaç sorum olacak :)

1) USB'ye atılan Mavericks dosyası o anki versyon olacak (örneğin 10.9) ilerleyen zamanlarda güncellemeler çıktığında yine bu eski versyon ile format atıldığında sistemde güncellemeleri sorgulatıp üstüne günceleme yapılamıyormu ? Yada yapılsa da sakıncası mı olur?

2) Mavericks'i USB'ye yedeklemek yerine ileride ihtiyaç duyduğumuzda açılışta Alt tuşu ile menüden Recovery ile yeniden temiz bir kurulum yapamazmıyız? Hem bu daha basit ve garanti olmaz mı?

Açıklamalarınız için şimdikten teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: step-team

quote:

Merhaba @barantr90

1) USB'ye atılan Mavericks dosyası o anki versyon olacak (örneğin 10.9) ilerleyen zamanlarda güncellemeler çıktığında yine bu eski versyon ile format atıldığında sistemde güncellemeleri sorgulatıp üstüne günceleme yapılamıyormu ? Yada yapılsa da sakıncası mı olur?

2) Mavericks'i USB'ye yedeklemek yerine ileride ihtiyaç duyduğumuzda açılışta Alt tuşu ile menüden Recovery ile yeniden temiz bir kurulum yapamazmıyız? Hem bu daha basit ve garanti olmaz mı?

1- Aynen dedigin gibi olur ve guncellemelerde hic bir sorun olmaz. 10.9 un uzerine guncelleme yapabilirsin.
    2- USB yedeklemeden temiz kurulum yapiliyor mu onda cok bir bilgi sahibi degilim ama bildigim kadariyla yapilamiyor. Sadece recovery falan yapabiliyorsun. Ama dedigim gibi cok bir bilgi sahibi degilim yanlis yonlendirmek istemem.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: step-team

quote:

Merhaba @barantr90

1- Aynen dedigin gibi olur ve guncellemelerde hic bir sorun olmaz. 10.9 un uzerine guncelleme yapabilirsin.
    2- USB yedeklemeden temiz kurulum yapiliyor mu onda cok bir bilgi sahibi degilim ama bildigim kadariyla yapilamiyor. Sadece recovery falan yapabiliyorsun. Ama dedigim gibi cok bir bilgi sahibi degilim yanlis yonlendirmek istemem.

Teşekkür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.