Şimdi Ara

ORTALIK KIZIŞACAK GALİBA FORD mu? / OPEL mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
17.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • corsa mı / fiesta mı 1,4 motorlu dizel ve benzinliler

astra mı / focus mu 1,6 benzinli ve astra 1,3 dizel 1,6 focus dizel

combo mu / connect mi 1,7 combo dizel / 1,8 connect dizel

vectra mı / mondeo mu ikisininde benzinli modeli arasında bir seçim yapmaya çalışın zamanınız varsa

Bizde bilelim ki insanlarımız daha doğrusu gençlerimiz hangi arabaları tercih ediyor ve neden???

• kimsenin düşüncesi yok mu?
  • B segment:

Benzinli Fiesta ST, dizel Corsa CDTI Cosmo.

C Segment

Benzinli Focus ST, dizel Astra 1.9 CDTİ 150 hp

D Segment:

Benzinli Vectra GTS, Dizel Vectra CDTI 150 hp.

Ticari:

Connect.
  • opel corsa dizel 1300 motor (ama kaput içinde bir tane görünüyor) vergisi daha düşük yakıtı da daha düşük .....Alman arabası sonra.
  • HYUNDAİ GETZ 1,5CRDİ YOK MU KARŞILAŞTIRMA DA. TÜRKİYE'NİN YENİ GERÇEĞİ HYUNDAİ. EN ÇOK SATILAN OTOMOBİL. DONANIMI FAZLA, FİYATI DÜŞÜK... CLİO, VE GRANDE PUNTO GİBİ MARKALARIN BAZ MODELLERİ MOTOR VE KAPORTADAN OLUŞUYOR, CD ÇALAR YOK, AYNALARI ELLE AYARLIYOSUN VE YİNE DE HYUNDAİ GETZ İN FULL MODELİNDEN ÇOK DAHA PAHALI.. HYUNDAİ DERİM ABİ.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

corsa mı / fiesta mı 1,4 motorlu dizel ve benzinliler

astra mı / focus mu 1,6 benzinli ve astra 1,3 dizel 1,6 focus dizel

combo mu / connect mi 1,7 combo dizel / 1,8 connect dizel

vectra mı / mondeo mu ikisininde benzinli modeli arasında bir seçim yapmaya çalışın zamanınız varsa

Bizde bilelim ki insanlarımız daha doğrusu gençlerimiz hangi arabaları tercih ediyor ve neden???

B segment :Yeni corsa 1.3 cdti, Yeni corsa 1,4i twinport panaromic cosmo
    C segment:Astra 1,6 twinport cosmo , Focus 1,6 diesel ghia
    Ticari araç: Connect 1,8 diesel
    D segment: Vectra 2,8 Turbo GTS
  • BANA GÖRE :

CORSA 8 PUAN
    FİESTA 5 PUAN
    ------------------
    ASTRA DİZEL 6 PUAN
    FOCUS DİZEL 9 PUAN
    ASTRA BENZİN 7 PUAN
    FOCUS BENZİN 8 PUAN
    ------------------
    CONNECT 9 PUAN
    COMBO 7 PUAN
    ------------------
    VECTRA 10 PUAN
    MONDEO 5 PUAN

------------------------------
    TOPLAM OPEL : 38
    TOPLAM FORD : 36

BEN DİYORUM Kİ OPEL
  • yeni corsa
    focus benzinli
    focus dizel
    connect
    + vectra

normalde iki markada ilk tercihlerim olmaz.
  • quote:

HYUNDAİ GETZ 1,5CRDİ YOK MU KARŞILAŞTIRMA DA. TÜRKİYE'NİN YENİ GERÇEĞİ HYUNDAİ. EN ÇOK SATILAN OTOMOBİL. DONANIMI FAZLA, FİYATI DÜŞÜK... CLİO, VE GRANDE PUNTO GİBİ MARKALARIN BAZ MODELLERİ MOTOR VE KAPORTADAN OLUŞUYOR, CD ÇALAR YOK, AYNALARI ELLE AYARLIYOSUN VE YİNE DE HYUNDAİ GETZ İN FULL MODELİNDEN ÇOK DAHA PAHALI.. HYUNDAİ DERİM ABİ.

ya konu dışı ama o araç 3 silindşr ben alıcaktım korktum uzun vadede gürültüyle birlikte başka problemleri olurmu diye. ama dediklerin de doğru hyundai de piyasaya yerleşti resmen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ohreyn

quote:

HYUNDAİ GETZ 1,5CRDİ YOK MU KARŞILAŞTIRMA DA. TÜRKİYE'NİN YENİ GERÇEĞİ HYUNDAİ. EN ÇOK SATILAN OTOMOBİL. DONANIMI FAZLA, FİYATI DÜŞÜK... CLİO, VE GRANDE PUNTO GİBİ MARKALARIN BAZ MODELLERİ MOTOR VE KAPORTADAN OLUŞUYOR, CD ÇALAR YOK, AYNALARI ELLE AYARLIYOSUN VE YİNE DE HYUNDAİ GETZ İN FULL MODELİNDEN ÇOK DAHA PAHALI.. HYUNDAİ DERİM ABİ.

ya konu dışı ama o araç 3 silindşr ben alıcaktım korktum uzun vadede gürültüyle birlikte başka problemleri olurmu diye. ama dediklerin de doğru hyundai de piyasaya yerleşti resmen.

arkadaşım hyundaı kadar basit hyundai kadar güvensiz bi arabayı böyle bir karşılaştırma içine sokmak bile hata
    sırf arabanın aynaları otomatik diye bir arabayı almak yada tercih etmek bence bile bile intihar etmektir
    hyundai araçlarının hiç birisinin yol tutuş kabiliyetleri yeterli değil
    ve hatta ben bir tanesinin kazasına bile şahit olmuşumdur
    düz yolda savrulup şarampole yuvarlanması beni daha fazla uzaklaştırdı hyundai den
    eğer herhangi bir cevabı yada savunması olacak bir hyundai ci varsa söyleyebilir...
    anket karşılaştırmasına gelince

vectra birinci sıradadır
    focus yerine astra tercih edilebilir
    fakat connecti combo ile kıyas etmem
    sağlamlık ve ucuz yedek parça olarak connect birinci sıradadır ticari grupta

• Dizelde ve benzinlide corsa
    dizelde focus,benzinlide astra
    tabiki MONDEO....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ohreyn

quote:

arkadaşım hyundaı kadar basit hyundai kadar güvensiz bi arabayı böyle bir karşılaştırma içine sokmak bile hata
    sırf arabanın aynaları otomatik diye bir arabayı almak yada tercih etmek bence bile bile intihar etmektir
    hyundai araçlarının hiç birisinin yol tutuş kabiliyetleri yeterli değil
    ve hatta ben bir tanesinin kazasına bile şahit olmuşumdur
    düz yolda savrulup şarampole yuvarlanması beni daha fazla uzaklaştırdı hyundai den
    eğer herhangi bir cevabı yada savunması olacak bir hyundai ci varsa söyleyebilir...
    anket karşılaştırmasına gelince

vectra birinci sıradadır
    focus yerine astra tercih edilebilir
    fakat connecti combo ile kıyas etmem
    sağlamlık ve ucuz yedek parça olarak connect birinci sıradadır ticari grupta

elbetteki tartışılmaz ben sadece arkadaşın piyasa durumu hakkında söylediklerine katıldım o kadar.
    ama fikrim
    corsa
    focus
    vectra
    connect şeklinde
    yakıt önemli değil...

• fiestamı corsamı==fiesta===nedeni==daha saglam ve oturaklı

focusmu----astramı==astra ==nedeni==daha cekıcı dıs gorunume ve baya donanımlı arac panoramık cam tavanı yeter almam ıcın

mondeomu__vectramı===vectra mondeonun kırk fırın ekmek yemesı lazım vectrayala kıyaslanması ıcın

connect mi combomu====connect==combonun performansı ıyı ancak tipden kaybedıo arkasını gormesem corsa sannederım

hepsını son kasalarına gore cvpladım____kasalara gore deısır dusuncem

eski kasalara gore solesem

corsa gsi a hıc bı fiesta es bıle tutulamaz====fiestanın daha coooooook ugrasması lazım corsa gsi ıyle bas edebılmesı ıcın

eski focus eski astra===focushb eski astra pek hos deıl modlamadan bıseye benzemıyo pek

tabeke vectra cdx(2.5v6) ====hırcınlı yeter dıorum benzinler ona feda olsun yeterkı o performansı hep saglasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black/white -- 4 Aralık 2006; 23:27:55 >
  • "fiestamı corsamı==fiesta===nedeni==daha saglam ve oturaklı" demişsin yeni corsa fiestadan daha saglamdir karşılaştırmak dahi hata.
    "corsa gsi a hıc bı fiesta es bıle tutulamaz====fiestanın daha coooooook ugrasması lazım corsa gsi ıyle bas edebılmesı ıcın" Demişsin burayada ne yönden yazdın performans bakımındanmı? başka bir bakımdan olamaz zaten eski corsa yeni corsa ile karşılaştıralamayacak kadar pasif haliyle fiestayi hic karşılaşdırma yeni corsa ile tasarim olarakda saglamlik olarakda

quote:

Orjinalden alıntı: black/white

fiestamı corsamı==fiesta===nedeni==daha saglam ve oturaklı

focusmu----astramı==astra ==nedeni==daha cekıcı dıs gorunume ve baya donanımlı arac panoramık cam tavanı yeter almam ıcın

mondeomu__vectramı===vectra mondeonun kırk fırın ekmek yemesı lazım vectrayala kıyaslanması ıcın

connect mi combomu====connect==combonun performansı ıyı ancak tipden kaybedıo arkasını gormesem corsa sannederım

corsa gsi a hıc bı fiesta es bıle tutulamaz====fiestanın daha coooooook ugrasması lazım corsa gsi ıyle bas edebılmesı ıcın

eski focus eski astra===focushb eski astra pek hos deıl modlamadan bıseye benzemıyo pek

tabeke vectra cdx(2.5v6) ====hırcınlı yeter dıorum benzinler ona feda olsun yeterkı o performansı hep saglasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 5 Aralık 2006; 3:26:50 >

• ortalığın kızışacağı bir rekabet yokki tabiki opel.....sen kafanı yorma abi al bir opel düşünmessin bunları
  • quote:

Orjinalden alıntı: FcbAYERN

"fiestamı corsamı==fiesta===nedeni==daha saglam ve oturaklı" demişsin yeni corsa fiestadan daha saglamdir karşılaştırmak dahi hata.
    "corsa gsi a hıc bı fiesta es bıle tutulamaz====fiestanın daha coooooook ugrasması lazım corsa gsi ıyle bas edebılmesı ıcın" Demişsin burayada ne yönden yazdın performans bakımındanmı? başka bir bakımdan olamaz zaten eski corsa yeni corsa ile karşılaştıralamayacak kadar pasif haliyle fiestayi hic karşılaşdırma yeni corsa ile tasarim olarakda saglamlik olarakda

quote:

Orjinalden alıntı: black/white

fiestamı corsamı==fiesta===nedeni==daha saglam ve oturaklı

evet performans yonunden cunku benım arabada aradıgım oncelıklı ozellık bu

yeno corsaya gelınce donanım ozellık olarak fıestadan ustun ancak ole ozelllıklı bı arabaya o tip yakısmamıs bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black/white -- 5 Aralık 2006; 14:23:18 >

• Ortalığı kızıştırmayı pek seviyosun galiba...
  • Bence ;
    FİESTA mı , CORSA mı ==>>--FİESTA-- neden mi?==>> FİESTA yolda daha oturaklı,

ASTRA mı , FOCUS mu ==>>--Tabikide FOCUS-- neden mi?==>> FOCUS'un yol tutuşu,performansı vs.çok çok iyiii,

MONDEO mu , VECTRA mı ==>>--Herhalde MONDEO-- neden mi?==>> Bakın VECTRA gayet iyi bir arac gerek yol tutuşu olsun,gerekse performansıyla olsun tatmin edici bir araç.Ama MONDEO 'nun da herşeyi ortada yahu, konforsa konfor,performansa performans,yola hakim olma deseniz MONDEO da mevcut daha ne olsun kii !!!

Yani Lafın Kısası ,

TEK KELİME İLE;

---F O R D---

• Fıestamı,corsamı? =Açıkçası bende kararsızım Ama edindiğim bilgiler corsada direksiyon sorunu vs.olduğu fıestanın daha sorunsuz,servis olarak daha az maliyetli olduğu...

Focus,Astra ? =Tartışmasız focus duruşu yeter
  • göz var nizam var vectra varken mondeo diyenleri hayretler içerisinde izliyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.