Şimdi Ara

Ortak alan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, edebiyat bölümü ortak alan diye duydum. Eğer edebiyat bölümü seçersem, eşit ağırlık olmama rağmen, ts-2 puanımla edebiyata girebilir miyim? Yani ts-2 puanımla girdiğim için 'alandışı' tercih yapmış sayılır mıyım? Biraz karışık oldu sanırım ama, şöyle özetleyeyim. Ts-2 normalde 413 puanım var, edebiyat bölümü seçersem 413 puanla mı yerleşirim, 400 puanla mı?..

Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TunahaN___ -- 22 Temmuz 2011; 17:56:20 >

• yukarı
  • nelerin ortak alan oldugunu yazan yer neresi bulamadım mesala isletme ve iktisat ea ve sayısalda ortak sayısalllar tercih yaparken puan kırılmıyor bunun gıbı mesleklere nerden bakabılırız?
  • Hocam internette ben de aradım bulamadım, dersanedeki hoca ygs'den sonra elimize bir kağıt sıkıştırdı, işte bakın bunlar ortak alanlar falan diye. Ama detayları sormamıştım. Neyse P.tesi gideceğim dersaneye, sorup öğrenir, buraya yazarım.
  • hocam suraya bir bak istersen ben tam anlamadım ama
    http://www.osym.gov.tr/dosya/1-57879/h/tablo-6a.pdf
  • Hocam teşekkürler, buraya bakılırsa 0.15 ile çarpılacak, yani tm olduğum halde, edebiyat bölümünü tercih edersem, puan düşmesi olmayacak. Çok teşekkür ederim ilgine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.