Şimdi Ara

Orient Mako Ray (Diver) CEM65009D kullanıcı incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
11.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saati yaklaşık 20 gün önce aldım . 298,8TL ye Markafoni aracılığıyla ve Saat , Aslan Saat Garantisi altında ...
    Gelelim bir kaç fotoğrafa
    Kutusu ve Kullanım Kılavuzu

kesinlikle f/p ürünü olduğunu söylemek yanlış olmaz .Biraz kalın ama Diver saatin daha ince olmasını düşünmek biraz tuhaf olacak gibi . Saatin koldaki konforu da oldukça iyi diyebilirim sorunsuz .Ama bir kauçuk kordon alacağım .Fiyat/performans anlamında harika bir ürün diyebilirim .

Gelelim sapma değerlerine Saatin günlük sapması +4 sn .Beklediğimden çok iyi çıktığını söyleyebilirim . Bu fiyata bu saatten daha iyi bir saat hele de Otomatik Diver saat bulmak çok zor TR garantili.
    Varsa sorular alabilirim

Almak isteyenler AslanSaatten ya da sitesinde belirtilen bayilerden alabilirler (Etiket Fiyatı : 489TL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 24 Ocak 2012; 0:51:10 >

• Güzel olur ilk inceleme yazısı.
    +4 sn. COSC sınırlamaları içinde bir değer. Çok iyi. Galiba bir tek benim Orient uçuyor gidiyor.
  • +4 saniyeyi uzun süre koruyabilen bir makine Rolex ayarında demek, çok iyi bence.

Güle güle kullanın.
  • Hayırlı olsun benimde son zamanlar epey beğendiğim bir model
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

+4 saniyeyi uzun süre koruyabilen bir makine Rolex ayarında demek, çok iyi bence.

Güle güle kullanın.

eyvallah @Polemik hocam sağolasın ... Bakalım uzun süre koruyabilecek mi o sapma değerini
  • Güle güle kullanın. Ray ve Mako'lara bence deri kordon da çok yakışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddy -- 27 Ocak 2012; 16:25:29 >
  • birde böyle bir kordon var. Eski başlıkta "biohard35" bulup eklemişti sanırım.

• kullanım kılavuzunun üstündeki saatin modeli nedir acaba?
  • @flurry

Kullanma kılavuzunun üzerinde fotoğrafı bulunan saat: DH00002B

http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=14

• @hirotaro saatini güzel günlerde kullan bende markafoniden ray modelini alcaktım bileğimin kalın olmasında dolayı xl ile kararsızlık içinde kalınca bi baktım tükenmiş. bende lacivert xl aldım harika bir saat benim saat günde 4-6 saniye arasında ileri gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

+4 saniyeyi uzun süre koruyabilen bir makine Rolex ayarında demek, çok iyi bence.

Güle güle kullanın.

eyvallah @Polemik hocam sağolasın ... Bakalım uzun süre koruyabilecek mi o sapma değerini

tekrar güle güle kullan,

orientler mekanizma olarak, stabilitesini koruyan saatlerdir, yağlanma ihtiyacı duyuncaya, yada Allah göstermesin başına bir kaza gelmedikten sonra (manyetize olması, yüksekten düşmesi, pandül dolaşması vb) sapmasında ciddi bir değişiklik olmayacaktır.

Ek: saatlerin sapmasında yazın ve kışın farklılıklar vardır. mekanik saatler, ince ve hassas çarklar ve yaylar içerdiği için, yazın sıcakta bu metallerin genleşmesi sonucu sapmalarında farklılıklar olur, normalde çok fark olmaması beklenir, ama 1-2 saniye de olsa mutlaka yaz ve kış sapma farkı olacaktır. şuan 4 sn sapan saatin, yaz aylarında 7-8 saniye saparsa, eyvah sorun var diye düşünme, bu yaz-kış farkıdır..

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Güle güle kullanın.

tekrar güle güle kullan,

orientler mekanizma olarak, stabilitesini koruyan saatlerdir, yağlanma ihtiyacı duyuncaya, yada Allah göstermesin başına bir kaza gelmedikten sonra (manyetize olması, yüksekten düşmesi, pandül dolaşması vb) sapmasında ciddi bir değişiklik olmayacaktır.

Ek: saatlerin sapmasında yazın ve kışın farklılıklar vardır. mekanik saatler, ince ve hassas çarklar ve yaylar içerdiği için, yazın sıcakta bu metallerin genleşmesi sonucu sapmalarında farklılıklar olur, normalde çok fark olmaması beklenir, ama 1-2 saniye de olsa mutlaka yaz ve kış sapma farkı olacaktır. şuan 4 sn sapan saatin, yaz aylarında 7-8 saniye saparsa, eyvah sorun var diye düşünme, bu yaz-kış farkıdır..

teşekkür ederim @polish hocam . senden aslında o Planet Ocean'i de almam lazımdı .Hala aklımdadır nasıl kaçırdım diye . bazen kilitleniyo insan

Bu arada bu yaz-kış farklılığını da belirttiğin için teşekkür ederim .Zira fark 7-8sn lere çıkarsa ben telaşlanırdım açıkcası ,servisin yolunu tutardım . Sayende bu önemli bilgiyi de edinmiş oldum ....

• @hirotaro hayirli olsun hocam. Ben de ayni saati yaklasik 2 ay once ebaydan 282 liraya almistim. Bence cok iyi fiyata almissiniz.
  • hayırlı olsun hocam.
  • Hayırlı olsun Hirotaro. Güzel saat. Bu modele koyu kahve deri kayış da çok iyi gidiyor.
  • Teşekkürler arkadaşlar

@burbank hocam ,saat için 1-2 tane kayış almayı düşünüyorum .Çelik Kordon iyi güzel ama saati baya ağırlaştırıyor .Deri Kordon iyi gider dediğin gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Hayırlı olsun Hirotaro. Güzel saat. Bu modele koyu kahve deri kayış da çok iyi gidiyor.

Günaydın burbank hocam, geçenlerde sipariş ettiğim mako dün geldi, saatin kasası bana biraz küçük geldi, birazda ağır, diğer saatlerimin deri veya silikon kayış olması nedeniyle sanırım. ama saat kolda oldukça şık duruyor, ve saniyenin hiç duraksamadan akması, ve mavi rengin gün ışığında hüzmelere ayrılması çok hoşuma gitti,

sorumsa çok basit, saatin takvimi gece 12 de atmadı, mühtemelen öğle 12 de atacak, bunu düzeltmek için sanırım saati 12 saat ileri almam gerekiyor. bunu yapmak için belli bir saat varmı? yada başka bişey mi yapmalıyım? teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: omers

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Hayırlı olsun Hirotaro. Güzel saat. Bu modele koyu kahve deri kayış da çok iyi gidiyor.

Günaydın burbank hocam, geçenlerde sipariş ettiğim mako dün geldi, saatin kasası bana biraz küçük geldi, birazda ağır, diğer saatlerimin deri veya silikon kayış olması nedeniyle sanırım. ama saat kolda oldukça şık duruyor, ve saniyenin hiç duraksamadan akması, ve mavi rengin gün ışığında hüzmelere ayrılması çok hoşuma gitti,

sorumsa çok basit, saatin takvimi gece 12 de atmadı, mühtemelen öğle 12 de atacak, bunu düzeltmek için sanırım saati 12 saat ileri almam gerekiyor. bunu yapmak için belli bir saat varmı? yada başka bişey mi yapmalıyım? teşekkür ederim

Saat 18:00'de yapabilirsiniz.

• çok güzel saat benimde aklımdaydı ama bir türli kolumda deneyemedim bugün markafonide indirime girmiş bileğinizi cevresi kaç cm acaba benim 19 küçük gelmesinden korkuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus434343

çok güzel saat benimde aklımdaydı ama bir türli kolumda deneyemedim bugün markafonide indirime girmiş bileğinizi cevresi kaç cm acaba benim 19 küçük gelmesinden korkuyorum

saat kordonundan bakla çıkartırsınız , sorun olmaz bileğimi ölçmedim ve 2 bakla çıkarttırdım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.