Şimdi Ara

opteron 175 asus a8v e-se yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    athlon 3500 2.2 işlemciyi, asus a8v e-se anakartımı yaklaşık iki yıldır problemsız olarak kullanıyorum.
    15 gün önce işlemciyi değiştirmek için opteron 175 aldım. anakartım bu işlemciyi destekliyor. opteron u sisteme taktığımda (boşta) ısı sürekli artıyor. 90 derecede kendini korumaya alıp, kapatıyor. İşlemci yi geri gönderdim. Yeni bi opteron 175 geldi. Aynı sorun bunda da devam ediyor. Teknik servis son gönderdiği opteron u deneyip gönderdiğini söyledi. Fakat ısınma sorunu bunda da var. Hiç bi şey yapmadan sadece işletim sistemini açtığımda ortalama 50 -60 derece de açılıyor ve 5 dakika içinde tek tek 90 dereceye cıkıp kendini kapatıyor. Bu konuda deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Acaba bilmediğim veya işlemciyi değiştirirken bir konuyu atlıyorum mu? sistem default, o/c yok v.b....lütfen bana yardım edin!

• Sorun anakarttandır muhtemelen bende opty.170 var hiç öyle bir srunla karşılaşmadım.
    Anakartım K8n Diamond.Umarım sorunun düzelir.
  • benimd eişlemcim opteron 170, anakartım K8n diamond... bende hiç bir problemle karşılaşmadım.
  • kardeş anakartının biosunu güncelle eğer en son bios yüklü ise bin önce ki biosu yükle derim olmadı anakartı değiştircen asu da böyle abidik kubidik sorunlarım oladı değil
  • eline köprüye değdir yada fanın bölgesine,eğer normal değilebilecek sıcaklıktaysa yanii elini 2-3sn orada tutuyorsan,muhtemelen anakart ısıyı yanlış ölçüyor demektir.Bios update şart o zaman.
  • arkadaşlar bugün opteron u tekrar anakarta taktım. Bios u son versiyona cıkardım.Aklım almıyor bunu, su an boşta 30-50 derecede calısıyor ama oyun actıgımda belli bir süre sonra tekrar derecesi fırlıyor, oyunu kapattığımda yine 30-50 ye düşüyor acaba sogutmada mı problem var. Şu an üzerinde stock fanı var bu fan yük olsa da olmasa da hep 3040 rpm de. önceki stabil kullandığım 3500 de yük arttığı zaman bu fanın deviride artıyordu. Başka bi fan alsam bu ısınma problemini çözer miyim? ayrıca 3500 in fanınıda opteron a taktım yemedi.. yorumlarınızı bekliyorum..
  • sorunumun cevabını nihayet buldum. anakartın beslemesinden 4 pini cıkardım şu an normal olarak çalışıyor, önemli bi tecrübe olarak kaydedildi. umarım faydası olur ayrıca yorumlarını yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • Anakrtın beslemesinden hangi pinler çıkardın? Bende x2 4200 var Asus A8v anakart ile sıcakılık seninki gibi 65 C' ye kadar çıkıyor, belki aynı şekilde bende çözerim bu sorunu?
  • anakartın 20+4 pinlik besleme girişinden 4 pini çıkardım opteron normal olarak çalışmaya başladı(30-55 derece) 3500 athlon bu +4pin takılıyken de çalışıyordu. opteron un neden çalışmadığını bilemiyorum
    resim var ama gönderemedim
  • resim

• 3500'ü kaç derece aralığında çalıştırıyordunuz?

Bu arada D-Assault, bu yöntemi deneyecek olursun deneyimlerini bizimle de paylaş lütfen.
  • Bayramdan sonra deneyebilirim , sonuçları size bildiricem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.