Şimdi Ara

Opera versiyonları, reklam engelleyici özelliği kazandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opera güzel adımlar atıyor, önce VPN sonra bu. Kuşkusuz pazar payı drastik olarak artacaktır.

• Mobil-PC senkronizasyonu sebebiyle Chrome'a devam. Muhtemelen Opera'da da vardır bu fakat alıştık bir kere Chrome'a.
  • vpn özelliği de kazanmıştı ama malesef kullanamamıştım.

• 4-5 senedir opera kullanıyorum, diğer tarayıcıların sorunlarından bıkıp birde bunu deneyeyim dedim ve bir daha bırakamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 5 Mayıs 2016; 10:35:58 >
  • Operayı severim kota dostu. Çok iyi yapmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte bu hizmettir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aranızda hiç OPERA kullanmamış birileri varsa lütfen indirip deneyin..
    Tartışmasız en kullanışlı tarayıcı budur. Dünyada ilk Multipage özelliğini çıkaran, hatta şuan standart gelen özelliklerin %80'ini bulan tarayıcı OPERA'dır.
    Chrome ve muadili firmalardan daha eski bir firmadır. Ve reklama para vermediği için şuan daha az kullanılmaktadır..
    Çok iyi bir parola yönetimi ve caching sunar. Hatta otomatik oynatılan flash, video görüntülerini dahi durdurabiliyorsunuz...
    Örneğin bir dizi sitesi açtığınızda her taraftan reklam fışkırıyor ve ya reklam değilde player'ların flash içeriği açılıyor ilk önce. Opera'da bunlar olmuyor.

Marketi ve eklentileri geniştir. Bazı eklentilerle istediğiniz her türlü siteden video, mp3 vb. ön gösterimi bulunan her şeyi tek tıkla istediğiniz uzantıda indirebilirsiniz.
    Özelleştirilebilir butonları, hızlı erişim klasörleri, kısayolları, temaları derken ciddi anlamda çok ama çok iyidir...

Bir şans verin pişman olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 5 Mayıs 2016; 10:42:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Peki beyler su sinir bozucu titresimli reklamlari nasil kapatacagiz?

Adguard

• Android tarafında uc Browser zaten engrlliyordu.. Dns olarak alternativedns de reklam engelliyor.

• Android sürümünde sadece veri kazancı aşırı seçeneği seçili iken reklam engelleyici çalışıyor. Yüksek seçeneğinde çalışmıyor. Sebebi nedir?

• Normalde adaway kullaniyorum. Reklamlari engelliyor gayet guzel. Ama dosya indirirken o dandik sitelerden habire titresimli reklamlar geliyor. Onlarda etkisiz kaliyor bazen. Bir deneyeyim bakayim. Eyvallah

• Opera'nın yeni tarayıcı sürümlerinde VPN ve reklam engelleyici (adblocker) çözümlere yer vermesi oldukça önemli. Google Chrome ve Mozilla Firefox'a alternatif arayan; ama aynı zamanda web uyumluluğundan da taviz vermek istemeyenleri hedefliyor.

Öte yandan "adblocker" işlevinin tarayıcıya gömülü gelmesi içerik üreticilerini ticari düzlemde zora sokacağı için Donanımhaber gibi pek çok web portalı ücretli üyelik gibi servisleri devreye sokabilir.

• adaway kurulu deneyemedim ins calisiyodr

• Hemen indiriyorum ve choromeyi devre dışı bırakıyorum.

• Yeni özellik güzel olmuş.Denedim.

• Opera mini de calisiyor ama bu dhnin mobil surumunde yeni sayfa olarak gelen reklama care degil,hala geliyor o sayfa,reklam gozukmuyor ama reklami gec tusuna basmak durumunda kaliyorum.Bir de anlamadigim sekilde reklamin yerine haber sitelerinden haber gosteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Aranızda hiç OPERA kullanmamış birileri varsa lütfen indirip deneyin..
    Tartışmasız en kullanışlı tarayıcı budur. Dünyada ilk Multipage özelliğini çıkaran, hatta şuan standart gelen özelliklerin %80'ini bulan tarayıcı OPERA'dır.
    Chrome ve muadili firmalardan daha eski bir firmadır. Ve reklama para vermediği için şuan daha az kullanılmaktadır..
    Çok iyi bir parola yönetimi ve caching sunar. Hatta otomatik oynatılan flash, video görüntülerini dahi durdurabiliyorsunuz...
    Örneğin bir dizi sitesi açtığınızda her taraftan reklam fışkırıyor ve ya reklam değilde player'ların flash içeriği açılıyor ilk önce. Opera'da bunlar olmuyor.

Marketi ve eklentileri geniştir. Bazı eklentilerle istediğiniz her türlü siteden video, mp3 vb. ön gösterimi bulunan her şeyi tek tıkla istediğiniz uzantıda indirebilirsiniz.
    Özelleştirilebilir butonları, hızlı erişim klasörleri, kısayolları, temaları derken ciddi anlamda çok ama çok iyidir...

Hocam o heryerden video indiren eklenti nedir dün aradım bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Aranızda hiç OPERA kullanmamış birileri varsa lütfen indirip deneyin..

Hocam o heryerden video indiren eklenti nedir dün aradım bulamadım.

Buyur hocam:https://addons.opera.com/tr/extensions/details/savefromnet-helper/?display=en

Bunun gibi başka eklentilerde var, aynı kategoride gezinirsen bulabilirsin.

• Ya donanım haberdeki reklamları engellemiyor.ayarlardan aktif ettim ama hikaye. Artı vpn özelliği nerde bulamadım indirme özelliğide yok opera miniden bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: verdi001

Ya donanım haberdeki reklamları engellemiyor.ayarlardan aktif ettim ama hikaye. Artı vpn özelliği nerde bulamadım indirme özelliğide yok opera miniden bahsediyorum.

Vpn beta sürümünde aktif.. İndirme için eklenti lazım... engelleme özelliği zamanla daha iyi olacaktır.. Hız olarak chromedan iyisi olduğu kesin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.