Şimdi Ara

opel yetkili servis kazığı..... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
39.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Park sensoru kampanyası sadece gerçek-balmumcu servisinde geçerli broşürden belli olacağı gibi.. önceden bir fiyat almamanız yapabileceklerinizi kısıtlar. fiyat alıp hizmetten sonra farklı fiyatla karşılaşmış olsanız müşteri hizmetlerine şikayet etme şansınız doğardı
  • 2005 model astra h 1.3 cdti aracimi her bakim icin yetkili servise giderdim sis fari icin 410 tl istediler disaridan orjinal sis farini 115 tl ye aldim takmak icin de 150 tl istediler bir arkadasa verdim araci git taktir serviste diye onun tanidigi vardi 20 tl ye takmislar tanidik diye periyodik bakimlar 320tl nin altinda degildi en son baski balata valon arizalaninca 2.600 tl beyin de arizaliydi onin icinde 3.000 tl turboda ariza yapiyordu onada 2.000 tl isteyince birde sol dikiz aynasinin aynasi kirikinca 180 tl isteyince 105.000 km deki aracimi takasla 22.000 tl ye satip ustune 5.000 tl verip sifir fiorino aldim ilk bakimi 110 tl tuttu adamlar iyi durtmus bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

2005 model astra h 1.3 cdti aracimi her bakim icin yetkili servise giderdim sis fari icin 410 tl istediler disaridan orjinal sis farini 115 tl ye aldim takmak icin de 150 tl istediler bir arkadasa verdim araci git taktir serviste diye onun tanidigi vardi 20 tl ye takmislar tanidik diye periyodik bakimlar 320tl nin altinda degildi en son baski balata valon arizalaninca 2.600 tl beyin de arizaliydi onin icinde 3.000 tl turboda ariza yapiyordu onada 2.000 tl isteyince birde sol dikiz aynasinin aynasi kirikinca 180 tl isteyince 105.000 km deki aracimi takasla 22.000 tl ye satip ustune 5.000 tl verip sifir fiorino aldim ilk bakimi 110 tl tuttu adamlar iyi durtmus bizi

Maşallah opel iyi uçuyor serviste yedek parçada

• 15bin de bir belkide yılda bir kere yapacağın bakım fiyatı, arabanın fiyatı 30bin lira, sıfırı nereden baksanız 38bin lira, yılda bir kere bakım fiyatı arabanın fiyatının 1000/1, acaba ne kadar ödersen kazık olmazdı?

ilk arabam clio 3'dü, sıfırı nereden baksanız, 27bin lira idi, yanlış hatırlamıyorsam 10bin'de bir bakımdı ve sanırım 370-450 arasında 2 ya da 3 bakım ödedim. seni kazıklamışlar ise, beni ne yapmışlar sence?

bu arada ilginç olacak astra otomatik dizel 90bin bakımına 320 ödedim:) ilginç daha insignia 2,0 bakımı 500 lira, araç 70bin lira, böyle ilginç fiyat politikası olabilir ama kazıklanmışsın demek olmuyor kanımca. karşılığında hizmet alıyorsun, şikayetlerini zaman zaman gittiğinde ücretsiz yapıyorlar, daha buna benzer çok örnek gösterebilirim.
  • Ben de özel opel servisinin hizmet kalitesini gördükten sonra bir daha yetkili servise uğramam bile. Azı yok, çoğu var... Yazık onca sene bayıldığımız paralara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsG -- 25 Mayıs 2011; 14:27:48 >
  • Araç araştırırken opelin yedek parça,bakım maliyetlerini yüksek bulduğumdan almaktan vazgeçmiştim.
  • Dostum inan opel sahibi oldugum icin filan demiyorum
    ben de araba alirken Toyota VW ve OPEL arasinda karar verirken ozel servisleri arastirdim
    Ankara icin ucuzdan pahaliya OPEL VW ve TOYOTA idi. Ayrica Hyundai de OPEL den cok az daha ucuzdu.
    Dediklerim baktigim araba modellerinin ozel servis fiyatlariydi, yetkili servis degil
    Ozel servise baktim zira garanti bittikten sonra yetkiliye gitmeyi dusunmuyorum
    Saygilar
    quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Araç araştırırken opelin yedek parça,bakım maliyetlerini yüksek bulduğumdan almaktan vazgeçmiştim.
  • Bu arada eklemeyi unutmusum
    o zaman arastirmami sadece 1 parcanin degisimi ve isciligi icin arastirmistim
    Kaporta vs de OPEL pahali olabilir belki ama kesinlikle yurur aksamda pahali oldugunu sanmiyorum
    bunlar sahsi kanaatlerim
    Eger aramizdan birinin bir tecrubesi var ise tabii ki ona riayet etmek daha uygun duser. neticede benimki kucuk bir arastirmaydi.
    Saygilar
  • yetkili servis malesef cok kar ediyor.garanti kapsamındayken aracım mecbur yetkili servise giderdim ama bittiği an özel servise götürdüm.geçmişi olan işinin uzmanı bi servise gittiğim.kullanılan parcalar original, yetkili serviste kullanılanla aynı.hatta özel servis bazen parca bile tedarik ediyor yetikili servise,sıkıştıkları zamn tabiki.

bir zamanlar oksijen sensörüm bozulmuştu.ve bu parça BOSCH marka.yetkili servis 800tl derken kendi özel servisimde 380tl ye yaptırdım.aynı malzeme bosch marka,ve işçiliklerine cok guvenıyorum hatta bulunduğum sehirdeki yetkili servisten cok daha iyi olduğunu biliyorum.5 senedir aynı servise gidiyorum,içlerini dışlarını biliyorum artık.

ocak 2011 de yaptırdıgım bakımın maliyeti şu şekilde:

bakım işçiliği...........................45tl (kdv dahil)

mobil süper s 10w40 (4lt).........66tl

yağ filtresi...............................6,70tl

buji 4 adet...............................40tl

polen filtresi...........................16tl

yakıt filtresi............................16tl

hava filtresi yok.açık hava filtresi kullanıyorum

fiyatalar kdv dahildir

herkese işçiliğe ve parcasına guvendiği özel servis tavsiye ederim.cok kar edersiniz

• @ozyy54
    en güzelini yapıyorsun
    sağlam bir özel servis bulup yapışacaksın...
  • Aynen 5yıllık garanti bitene kadar yetkili servise devam daha sonra özel servis.Gerçi ben şimdiye kadar 3defa periyodik bakıma girdim yakında 4.ye giricem 250tl den fazla para vermedim.
  • Hyundai yetkili servislerleri uygun fiyatli
    Surekli yetkili servise de devam edebilirsin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

Hyundai yetkili servislerleri uygun fiyatli
    Surekli yetkili servise de devam edebilirsin bence

Tabi oda mümkün servislerin fiyatından oldukça memnunum.Sonuçta aracım Türkiyede de üretilmeye başlandı yedek parça maliyetide düşecektir.
  • arkadaşlar arabanın garantisi bitene kadar mecburen yetkili servislere mi gitmemiz gerekiyor ?
  • maalesef evet
    garanti bitene kadar servise gitmek zorundasınız
  • bugün viteslerin zor geçmesi sebibiyle servise gittim 800 lira masraf çıkardılar baskı balata bitik dediler meğer körük vites koluna takılıyomuş sıkıştırmış 20 lira yeni vites körüğü masrafıyla yırttık eğer okey yapın desek gitti 800 lira bagıra bagıra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Aynen 5yıllık garanti bitene kadar yetkili servise devam daha sonra özel servis.Gerçi ben şimdiye kadar 3defa periyodik bakıma girdim yakında 4.ye giricem 250tl den fazla para vermedim.

Hyundai de 5 yıl garanti çok güzel.

Hele 4 yıl 11 ay 30 gün sonra ilk günkü gibi garantiden bir şey değiştirebilmek çok hoş :)
  • Opel Combo marka aracımın iki adet sileceğini 97,80 TL'ye değiştirmişlerdi.. O gün bugündür kapısından bile gecmiyorum yetkili servisin.
  • 45000 bakıma götürdüm, zam gelmiş 400 tl olmuş. maraş sarpel. bilginize.
  • opelin servislerinde giydirme ve dahada önemlisi bilgisizlik gırla.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.