Şimdi Ara

Opel Vectra Otomatik şanzıman arızası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
7.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım 1997 model Opel Vectra 2.5 V6 CDX.
    aracın otomatik vitesinde bir problem var. araç D pozisyonunda giderken vites değişeceği sırada (aracın sesinden anladığım kadarıyla) 30-60 km civarlarında vites bir yükselip bir düşüyor bazende düşük viteste kalıyor (araç yüksek devir bağırmaya başlıyor) bazende durmaya yakın yada dururken D pozisyonunda sanki arkadan birisi vurmuş gibi araçı sallıyor tak diye bir sesle.... (araç gitmek istiyor ancak ben frene bastığım için gidemiyor). bazı kalkışlarımda vurarak kalkıyor araç... bazende geri vitese taktığımda araç hareket etmiyor böyle yaptığında D ye alıp vites geçişini hissettiğimde direkt R yapınca geri gitmesi düzeliyor. şimdi bu şanjımanı 2 farklı ustaya gösterdim birisi elektronik arıza dedi seroloit mi ne sensörler varmış geçişlerde ordan bu arıza dedi diğeri de balatalarında sorun var değişecek dedi. (yol bilgisayarında herhangi bir arıza ikazı yazmıyor) her ikiside 1500 - 2000 lira masraf çıkardı. şimdi ben bu parayı verecem vermesine de hangisine ona karar veremedim. bu arıza elektronikmi yoksa mekanikmi? daha önce başına gelen arkadaş varmı araç 180.000 de daha önce ne zaman değişti bilmiyorum da ben 500 km kadar önce şanzıman yağ değişimi yaptım ( arıza o zaman da vardı) ha birde vitesin yanında bulunan buzlu yol moduna aldığımda araç %99 düzeliyor sadece yukarı hızlarda belli belirsiz bir sarsıntı (ileri-geri ivme) kalıyor. ama tabi buzlanma modunda kullanmaya kalkınca da araba tam bir kamyona dönüşüyor aracı yerinden kaldırmak işkence oluyor :))

• Benim safranım da da benzer sorun vardı araç 3 vites e atınca arıza lambasını yakıyor vites 3 de kalıyordu.Çok araştırdım sonra mersin de amerikancı ayhan yelkenaç ustayı buldum.Opel vectra ile safrane nin sanzımanları aynı yani şanzıman gm.Usta da amerikancı olduğundan sorunumu kısa bir sürede halletti.Ben aracımı kamyona atıp mersine götürdüm.Cüzi bir rakama da yaptı sağolsun.Bana diğer ustalar 2000-2500 lira masraf çıkardı Ayhan usta 1000 liraya parçalarıda dahil şanzımanı yaptı beraber denedik ,odur budur sorunum kalmadı.Tavsiye ederim.İlğini çekerse 0533 238 33 13i ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazooli -- 21 Ocak 2013; 10:21:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.