Şimdi Ara

Opel Corsa 1.3 cdti için ne düşünüyorsunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır araba arıyorum. Ciddi bir şey bulunca da sizlerin fikrini alıyorum.

Hiç düşünmezken bir tane Opel Corsa önerisi geldi.
    2012 model dizel enjoy 75-80 bin km bandında. Araç temiz kaza yok tramer temiz boya yok.. Deneme sürüşü de yaptım. Açıkcası beğendim. 36.5-37 arası bir fiyat.

Bugun şirket araçlarından birini kullandım i20 dizel en baz Donanım açıkcası seriliği ve yumuşaklığı Hoşuma gitti. Fiyatlarına baktım 32-35 bandında ama Donanım yok gibi.
    Bir tane bebeğim var. Bagaj önemli ama idare edeceğiz.

Not:
    Kesinlikle benzinli ve LPG'li düşünmüyorum.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadasım gönderdiğin linkteki araba 2 aydan fazladır ilanda.. Benim baktığım araçlar boya kaza olmayan araçlar genelde bunda biraz fazlaca sorun var maalesef.

• Performans anlamında tatmin etmez
    Ekonomi ve malzeme kalitesine göre sizi mutlu eder
    bagaj konusunda b sınıfında zaten beklentiniz yüksek olmasın ama tek çocuk sıkıntı olmaz
    Keşke boyası olsaymış da km 50-60 bin arası olsaymış
    Fiesta 1.4tdci'a da baktıktan sonra karar verin derim
    Ezcümle Ben olsam alırdım:
    -sıkıştığınızda acil durumda 1 günde satarsınız
    -ustası bol konforu tatminkar
    -motoru zaten tartışmaya gerek yok
  • motoru sorunsuzdur.ikinci eli iyidir.az yakar iyi kaçar.(çok değil) kısacası üzmez.ama fiyatı azıcık fazla buldum.
  • bende corsa 1.3 cdti ve fiesta 14 tdci arasında kaldım.
  • Yakıt tüketimi konusunda çok iyi bir motoru var ama konfor bakımından kullanıcılar pek memnun değil. Esp'li olanı varmıdır bilmiyorum eğer varsa önceliği o araca verin esp çok kişiyi ölümden kurtardı
  • 2013 corsa 1.3 cdti
    3,69 tl den 50 liralık mazotla istanbul şehiriçi 250 km yol yaptım

• Arkadaşlar halen karar verme aşmasindayim bu paraya bu arabayı alayım mi diye.

Söyle de bir sey var üstüne 3-4 bin tl daha verince 2013 Peugeot 301 allure 1.6 HDI alabiliyorum. Bahsettigim araba da garantisi devam eden, 50 bin km'de tüm bakımları serviste yapılan bir araba.

Corsa daki malzeme kalitesi yoktur tabi zira kapıyı açıp kapattığında bile o kaliteyi hissediyorsun sınıfına göre.
    301 ise geniş iç hacim, bagaj ve en üst Donanım olması ile Öne çıkıyor. Esp vs güvenlik önlemleri yüksek nispeten performans da var.. Yakıt tüketimi de bence fark olmaz gibi.

Kafam çok karıştı

• Selam arkadaslar 2012 1.3 cdti 75hp aracim var. Simdiye kadar hep uzun yolda kullandim sehiri ici pek kullanmamistim. Bu yil isim geregi sehirici kisa mesafede kullanmam gerekiyor. Sorun su ki dpf tikaniyor bu sekilde bir defa lamba yakti 15 20 dk 3.000 devir 2. Viteste kullanidim sönene kadar, ara ara yakit tuketimi artıyor. Hafta sonu uzun yola gittim araba rahatladi. Yani demem o ki arac kisa mesafelerin araci degil, ben araci devirlide kullaniyorum. Sorum şu bu araci kisa mesafede kullananlar ne yapiyorsunuz? Bana bi tavsiyeniz var mi?

• Arslantm A kullanıcısına yanıt

kalın mazot dpf'yi çabuk dolduruyor diye biliyorum. mazotu nereden alıyorsunuz?

1.si daha ince daha katkılı akaryakıt kullanın 2.si de ara ara cevre yolunda 100-120 sabitleyip kullanının ısınmayacak kadar kısa mesafelerde mümkünse kullanmayın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Opetin ultraforce unu aliyorm hocam..

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Opetin ultraforce unu aliyorm. Sizin onereceginiz daha iyisi var mi.. Birde ev ile is arası 7 km. Mecbur kullaniyorm hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslantm -- 23 Kasım 2021; 9:9:41 >
    Shell v-power çokdaha iyi olucaktır. Kayın pederimde 1.3 mutijet linea var opetten alırdı dpf tıkanma sorunu oldu Shell kullanıyor şuan 5 yıldır herhangi bir sorun yok. Menzil bir tık düşebilir ama fındık motor dizeller hızlı ve tam yanmayı sever. 1.6 cc ve üzeri yakıt kalite farkı çok hissedilmiyor.

bende uzun dönem opet kullandım hocam, opetin mazotu kalın oluyor maalesef, bende farklı bazı sıkıntılar yaşadım opet ile. sonra bırakıp shell'e geçtim, shell'in mazotu daha ince diğerlerine nazaran. mümkünse sadece shell v-power kullanın, farklı mazot almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 23 Kasım 2021; 10:13:49 >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, bende shell alayim. Aracta suan 25 litre mazot var bitincemi alayim yoksa simdi ustunu fulleteyim mi? Yarım deponun altina hic indirmden kullanndim hep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslantm -- 23 Kasım 2021; 10:17:37 >

yok depoyu bitirin öyle alın. ışık yanana kadar kullanın sonra full'etin depoyu.

• Hepsi aynı rafinerinin mazotu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Arac sizinle ayni fikirde değil ama, farkli istasyonlardan alinan yakitlara farkli tepki veriyor..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.