Şimdi Ara

OPEL ASTRA K VS GOLF 7 SİZCE HANGİSİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
12.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Myronides

Sırf motoru yeter astranin tasarımını falan saymama gerek bile yok. Golf çok düz bi araba hiç bi albenisi yok.

Vaaay Myronides'ın bir mesajına katılacağım hiç aklıma gelmezdi.
  • Golf 8'in piyasaya çıkışını bekleyemeyecekseniz eğer Astra şu an o fiyata alınabilecek güzel araçlardan biri bence. ama bir çok arkadaşım i30 ve Ceed'den oldukça memnun. en güzeli gidip test sürüşü yapmak olacaktır. biz burada ne dersek diyelim, sürücü koltuğuna oturduğunuzda en çok hangisi içinize siniyorsa onu tercih edin.
  • Erwin kullanıcısına yanıt
    sen ne ariyosun burda ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araba hafifledi, hafiflemesine de çamur atılıyor artık
  • Otomobille de ilgiliyiz.
  • Astra beni sürüş ve görünüş olarak daha fazla heyecanlandırıyor. Golf daha sessiz, o kesin, ama astra daha çekici.

Ancak Astra K'da opel 2-3 noktada hata yapmış, o yüzden direk astra diyemiyorum,

1. alt yalıtım
    2. torpido, kemer yükseklik ayarı, arka havalandırma gibi ayrıntılar...

1 sene içinde alım pozisyonuna geçtiğimde astraya meyledebilirim ama o zamanda başka seçenekler devreye girer:

1. Yeni nesil Ceed ve i30 eksikleri giderildiğinde çok iddialı olacak. Bunun işaretleri yavaştan geliyor, mesela tucsonda yol tutuşun iyi olması, alt yalıtımda i20'deki gelişmeler vs...
    2. Megane zaten yenilendi, focus, golf vs de yenilendiğinde K rekabette zorlanabilir. O zaman daha agresif fiyat politikası ile cezbetmeye başlayacak, yine düşünülebilir yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 25 Aralık 2015; 20:21:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stefansalvatore

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Astra J ile K arasında uçurum var bana göre. Eski kasa daha güzel ve çekiciydi, hala da öyle. Şöyle diyebilirim

Astra J > Golf 6
    Golf 7 > Astra K

kesinlikle aynı şeyi düşünüyoruz. k nın iç tasarım plastikleri rezalet kalitesiz gözüküyo.i30 ön konsol tasarımı bu arabadan daha iyi ve kaliteli duruyo mesela.

astra j bence de iç ve dış olarak daha oturaklı.yenisinin arka farları da hiç beğenmedim.artık yeni arabalar birbirine benzemeye başladı.hep ince basık uzun çizgi şeklinde farlar.

bu arada performansı ve fiyatları göz önüne almadan golf highline diyorum.golf alınacaksa highline alınır bence.

Arabanın surucu koltuğuna oturdugunuzdan şüphe ediyorum, i30 ile Astra J'yi bile kıyaslamak, Astra'ya çok ağır hakarettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aynı ikilemde kaldım.

opelin içi çok dar( astra j daha kaliteli tok bir araç gibi geliyor bana sanki yanılıyor olabilirim)
    konfor yalıtım malzeme kalitesi daha kötü (test sürüşü yaptım bariz golf daha konforlu geldi)
    az yakan benzinli turbo beslemeli alternatifi yok (140 bg benzinli şehiriçi fazla yakıyor 1.2tsi ve 1.4 tsi daha az yakan motorlar)
    otomatik veya dizel alsaydım kesinlikle golf almazdım.

yukarıdaki sebeplerden dolayı golf aldım.
    otomatik veya dizel seçimler harici her konuda golf öneririm
    hele ki astra 136bg dizel olacaksa bir de otomatikse tüm kusurları görmezden gelebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mateach -- 25 Aralık 2015; 20:45:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Orijinalden alıntı: stefansalvatore

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Astra J ile K arasında uçurum var bana göre. Eski kasa daha güzel ve çekiciydi, hala da öyle. Şöyle diyebilirim

Astra J > Golf 6
    Golf 7 > Astra K

kesinlikle aynı şeyi düşünüyoruz. k nın iç tasarım plastikleri rezalet kalitesiz gözüküyo.i30 ön konsol tasarımı bu arabadan daha iyi ve kaliteli duruyo mesela.

astra j bence de iç ve dış olarak daha oturaklı.yenisinin arka farları da hiç beğenmedim.artık yeni arabalar birbirine benzemeye başladı.hep ince basık uzun çizgi şeklinde farlar.

bu arada performansı ve fiyatları göz önüne almadan golf highline diyorum.golf alınacaksa highline alınır bence.

Arabanın surucu koltuğuna oturdugunuzdan şüphe ediyorum, i30 ile Astra J'yi bile kıyaslamak, Astra'ya çok ağır hakarettir.

Yanlış anlaşıldım o zmn.şöyle düzelteyim.

Yeni astranın ön konsol tasarımı daha kalitelimidir değilmidir bilmem bu işi bilen yapsın ama benim algıladığım gördüğüm şey i30 ve j nin iç tasarımın daha gösterişli olduğu yönünde ve bana daha kaliteli gözüküyo.yeni astra da uzanan plastik öğeler inanılmaz çirkin gözükmüş.i30u olaya sadece tasarım anlamında olaya dahil ettim yani.kaliteli olmasa bile diyelim öyle gözükmüyo ama astranın kaliteli mi değil mi illa içine bi oturmak gerekiyo.uzakta bıraktığı izlenim yetersiz gözüme hoş gelmedi.piano blacklar çok fazla ve özensiz geldi.

• mateach M kullanıcısına yanıt
    2016 1.4 turbo 150 hp aldım gayet memnunum.Yakıt olarak (araç henüz 500 km yi yeni geçti) bilgisayar verisi 6,9 cıktı depoyu fulledim karma kullanımda ne çıkacak bakalım
  • Astra J Golf 7'den her anlamda iyiyken K'yı bilemeyeceğim.

• Ben bir opelciydim. Defalarca astra için fiyat istedim. Hep yüksek fiyatlar çektiler ve benzinli arabalarını test ettirmediler. Uzun bir süre bekledim, adamlardan ses yok gittim OCTAVİA aldım. Açıkcası çok da iyi yapmışım.

Neden?

-Sen 3 silindirli motora 1.0 lt 68k fiyat çek ve denemeden milletten almasını bekle
    -1.4 150hp bana fazladan bir yakıt gibi geliyor, sürenlerde bunun doğru olduğunu söylüyorlar
    -Opelin beceriksiz finans ve reklam elamanları bu güzelim arabanın ölü olarak doğmasına sebep oldular.

Astra H ve J çıkınca hatırlayın. Her yerde onlar vardı, millet çatır çatır aldı.

Golfün kasa değştireceği yıl araç yapıyorlar ve beceriksilikten satamıyorlar inanılır gibi değil. Az daha beklesinler, megane 4 çıktı, golf de kasa değiştirince belki satarlar.

Benim gibi opel fanatiğini bile soğuttu bu adamlar...
  • 12 senedir üyeyim. Aynı geyik
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Astra J Golf 7'den her anlamda iyiyken K'yı bilemeyeceğim.

bu komik derecede fanatikçe olmuş işte. gm ile ortak platform kullanımından dolayı aşırı ağır ve dar bir kasa olduğunu her testte yazıyorlar, her karşılaştırmada dökülüyor. bizzat astra sahibi iki yakınım 1.3 gitmiyor diye ağlıyor, biri satıp jetta alıcam diyor. her anlamda iyi ha?
  • dizel olarak 1.3 eski kasa astra vardı uygun fiyatlı. aşırı ağır bir kasa olması kaynaklı ağır gidiş + çok yakış şikayetleri çok. benzinli olarak da az yakan + performansı bir modeli yok. yeni astra'nın da fiyatı golf'den pahalıyken çok mantıksız. astra sadece golf'den ucuzsa düşünülebilecek bir araç. 2013'de yola çıkan golf bile hala yeni astra'ya tercih edilir, nitekim 3 ay önce ben öyle yaptım. sürüşü çok iyi. 1.4 motoru çok başarılı.
  • Hiç kem küm yapmaya gerek yok c sınıfı hb liginde lider golftür.(Premium hariç)
    Jetta ile golf arasında ciddi anlamda fark var ki bu satışlarda da belli focus koptu gidiyor herkes görüyor zaten.(bunu niye yazdım vw fanı değilim bunu anlatmak için)
  • Astra k ilk tanitildigi zaman karari vermistim astra alacagim diye hatta astra k basligina kac kere yazdim. Babam normalde boyle seyleri gereksiz gorur ama opel turkiye ile iletisime gecip gelecek ilk 150bg lik araclardan birini almak istedigimi soyledim vs vs.

Aracimi alacagim gun geldi catti, once opelin yanindaki vw bayisinde golf u test ettim, sonra astra'ya bindim yarim saat sonra kendime golf aldim. Golfe bindikten sonra astra bana ciddi anlamda kalitesiz bir arac geldi. Aracta esya koyacak goz yoktu bir kere baya sok olmustum.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

bu komik derecede fanatikçe olmuş işte. gm ile ortak platform kullanımından dolayı aşırı ağır ve dar bir kasa olduğunu her testte yazıyorlar, her karşılaştırmada dökülüyor. bizzat astra sahibi iki yakınım 1.3 gitmiyor diye ağlıyor, biri satıp jetta alıcam diyor. her anlamda iyi ha?

Ortada komik bir durum yok. İki araba yan yana parkettiğinde asıl komedi o zaman başlıyor. C sınıfının yıllardır en iyi tasarımlarından biri ve Polo'nun genişi Golf kıyaslamaya bile gerek yok. Dar derken nesi dar anlamadım? Boyutları Doblo'dan büyük Astra'nın, iç mekandaki Golf'e nazaran basık atmosferi kastediyorsan Golf konfor odaklı Astra sportiflik odaklı iç mekan tasarımına sahip. Hiç bir karşılaştırmada Astra'nın döküldüğü falan yok. 1.3 gidiyor diyen olmadı ekonomi amaçlı bir motor, gitmek isteyen 1.6 dizel yada 1.4 Turbo alıyor, Golf'lerin üstünden atlıyor. Yol tutuş,donanım,tasarım,performans,sorunsuzluk her anlamda Astra daha iyi.

Şirket arabası,Meksika üretimi dingil koparan Jetta konusunda şaka yaptığını varsayıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Ortada komik bir durum yok. İki araba yan yana parkettiğinde asıl komedi o zaman başlıyor. C sınıfının yıllardır en iyi tasarımlarından biri ve Polo'nun genişi Golf kıyaslamaya bile gerek yok. Dar derken nesi dar anlamadım? Boyutları Doblo'dan büyük Astra'nın, iç mekandaki Golf'e nazaran basık atmosferi kastediyorsan Golf konfor odaklı Astra sportiflik odaklı iç mekan tasarımına sahip. Hiç bir karşılaştırmada Astra'nın döküldüğü falan yok. 1.3 gidiyor diyen olmadı ekonomi amaçlı bir motor, gitmek isteyen 1.6 dizel yada 1.4 Turbo alıyor, Golf'lerin üstünden atlıyor. Yol tutuş,donanım,tasarım,performans,sorunsuzluk her anlamda Astra daha iyi.

Şirket arabası,Meksika üretimi dingil koparan Jetta konusunda şaka yaptığını varsayıyorum.

daha yeni yeni astra'nın testini okudum. eski astra opel'deki kriz sebebiyle gm'den alınan bir platformu kullanmış eski astra'da ve bu sebeple araç dıştan büyük olduğu halde içten dar kalmış. ağır olmasının da sebebi buymuş. çok yakmasının da. 1.4 turbo astra bu sebeple golf'ün ne üstünden ne altından atlayabiliyor. teknik veriler ortada. karşılaştıralım. 1.4turbo 140 beygiri alırken golf 1.4 125 beygiri aldım kıyak olsun diye:

1.4 astra:
    0-100 : 9.9 sn
    max tork: 200 - 1850 devirde
    şehiriçi yakış: 7.8 lt

1.4 golf:
    0-100: 9.1 sn
    max tork: 200 - 1400 devirde
    şehiriçi yakış: 6.7 lt

otomatik vitesli versiyonlarda fark daha da açılıyor. 140hp'lik golf:
    0-100: 8.4 sn
    max tork: 250 - 1500 devirde
    şehiriçi yakış: 5.8 lt

beş şahsen 125bglik golf'de (hem de istanbul'da ortalama 28 km ortalama hızla) 6,9lt ortalamayı yakaladım. astra'cı arkadaşlar çok şikayetçi bu konuda. 9-10 gidiyormuş.

"Yol tutuş,donanım,tasarım,performans,sorunsuzluk her anlamda Astra daha iyi." diyince zaten fanatikçe bir yorum olduğu bariz. yol tutuşunu bilemem, donanım olarak astra standart donanımda daha zengin duruyor kısmen (start-stop, otomatik park eski astrada standart donanımda yok bildiğim kadarıyla), tasarım - bu kişiye göre değişir diyecem ama diyemiyorum dergilerin dediği ortak platform kullanımının getirdiği yukarıda anlattığım dezavantajlardan dolayı, performans yukarda yazdık, golfe karşı performans olarak dökülüyor, sorunsuzluk ??? golf de astra da sorunsuz araçlar. hangi cetvelle ölçtün bilmem.
    eski astra jetta'ya bir rakip olabilir, o konuda şaka yapmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paprika55

Hiç kem küm yapmaya gerek yok c sınıfı hb liginde lider golftür.(Premium hariç)
    Jetta ile golf arasında ciddi anlamda fark var ki bu satışlarda da belli focus koptu gidiyor herkes görüyor zaten.(bunu niye yazdım vw fanı değilim bunu anlatmak için)

c sınıfının her anlamda lideri golf'tür (premium dahil). autoshow'un golf, 1 serisi ve a serisi arasında yaptığı 2 karşılaştırmalı testte de golf 1. gelmiştir. diğerleri kullanılan daha yüksek malzeme kalitesine rağmen farklı alanlarda geride kalmaktan kurtulamıyor. herşey kaliteli malzeme demek değil. kaldı ki zaten a serisi ve 1 serisi o kadar da kaliteli bir malzemeden üretilmiyor. sırf ucuz c sınıfı pazarına girebilmek için üretilmiş vasat araçlar bunlar. kuzenim mercedes s fabrikasında çalışıyor ve "a-b serilerine mercedes demiyoruz biz, onların fabrikaları bile ayrı" diyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.