Şimdi Ara

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
704
Cevap
27
Favori
569.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapamaman gayet normal çünkü ASTRA kullanıyorsun.
    Halbuki silecek mevzusu CorsaD ler için geçerli yazmıştım ama gözünden kaçmış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeFFreY.JeY -- 4 Kasım 2008; 20:16:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Nedendir ki bizde de olmuyor bu dedikleriniz. Full donanım halbuki.

Bu arada herkese selam.

CorsaD lerde oluyor astralar için bilemiycem ünal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JeFFreY.JeY

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Nedendir ki bizde de olmuyor bu dedikleriniz. Full donanım halbuki.

Bu arada herkese selam.

CorsaD lerde oluyor astralar için bilemiycem ünal.

Yukarıda yazan arkadaş Astra içinde demişti diye okudum sanırım.
  • Yok malesef. Sizin baska gizli özellikleriniz var dijital KM baya güzel bisey.
  • Dijital KM. Güzel de özelliğini bilsem bi de.
  • otomatik kapı kilidi 12 km/h den sonra devreye giriyor. ve yanlış hatırlamıyorsam dediklerin tam olarak net değil. follow me home un değil lead me to car ın ayarları yapılıyor o menüden yani kumandaya iki kez basınca farları yakma. cc ile ilgili bir ayar yok. radyonun ayarlarıda o menüden yapılmıyor radyonun kendi menüsünden yapılıyor. dönüş sinyalinin sesi olsa gerek senin ses ayarı olarak düşündüğün şey. ayrıca geri vitese takınca arka sileceğin çalışıp çalışmama ayarıda bu menüden yapılıyor. ayrıca tüm bunlar anahtar bazında yani 2 anahtarı başka şekilde ayarlıyabilirsin
    quote:

CorsaD lerde,
    Anahtarı sadece kontaga takın cevirmeyin.
    Sinyal ve Silecek kolunu aynı anda kendinize dogru 3sn boyunca cekin. DIT sesi gelecek
    ondan sonra menuler cıkacak. P1 P2 gibi...
    Bunlar,
    Followme özelliği ON/OFF
    Cruise Control var ise Ayarları
    Araç hızlanınca kapıları kitleme (30kmh den sonra) ON/OFF
    Araç hızlandıkça müziğin sesinin artması ON/OFF
    Hız Limiti uyarısı (Ayarladığınız hız limitini geçince size sesli uyarı veriyor) ON/OFF
    Şerit değiştirme sinyali (3 kere yanan kısa sinyal- açık ise sinyal koluna 1 kere hafif dokununca çalışır) ON/OFF
    bu menüler arasında gezmek için sinyal kolu aşağı yukarı
    özellikler arsında sırayla gezmek için silecek kolunu aşağı yukarı çekin.
    Kaydetmek için Tekrar Ses çıkana kadar Kolları kendinize doğru çekin.
    Ben dün denedim CorsaD Kapı kilitlenmesini iptal ettim birde hız uyarısını 180 e çıkardım.

• bu corsa ile combo hemen hemen aynı, hatta birebir.. onda olan özellikler comboda varmı acaba? yada bu sayılan özelliklerden hangileri vardır?

kendim cevap veriyorum HİÇ BİRİSİ Kapı açık ikaz göstergesi bile yokki onlar olsun
  • Yazdıklarımın çoğu alıntıydı. alıntı yazmaya gerek duymadım.
    Kesin olan birşey varki oda hızlanınca kapıların kilitlenmesi, şerit değiştirme sinyalinin (3veya1Sinyal) ve Hız Uyarı Buzzerinin Burdan ayarlandığı.
    Menüler P1 P2 P3 ... şeklinde olduğu için hangisinin hangisi olduğunu anlamak güç Sadece Hız uyarı buzzeri anlaşılıyor oda 10 ar 10 ar arttığından dolayı. Diğer menüler genelde ON/OFF şeklinde.
    Deneme yanılma yöntemi ile anlaşılabilir fakat bundan önce Menülerin Gerçekten ne işe yaradığını bilip onları test etmek lazım. Aracımı Servisten alınca Denemeye çalışırım
  • hepsi kullanım kitapçığında yazıyor yani bunlar gizli bir şey değiller=)
    quote:

Yazdıklarımın çoğu alıntıydı. alıntı yazmaya gerek duymadım.
    Kesin olan birşey varki oda hızlanınca kapıların kilitlenmesi, şerit değiştirme sinyalinin (3veya1Sinyal) ve Hız Uyarı Buzzerinin Burdan ayarlandığı.
    Menüler P1 P2 P3 ... şeklinde olduğu için hangisinin hangisi olduğunu anlamak güç Sadece Hız uyarı buzzeri anlaşılıyor oda 10 ar 10 ar arttığından dolayı. Diğer menüler genelde ON/OFF şeklinde.
    Deneme yanılma yöntemi ile anlaşılabilir fakat bundan önce Menülerin Gerçekten ne işe yaradığını bilip onları test etmek lazım. Aracımı Servisten alınca Denemeye çalışırım

• quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

ayrıca tüm bunlar anahtar bazında yani 2 anahtarı başka şekilde ayarlıyabilirsin

Kitapçıkta yazıyor olabilir Bazı arkadaşlar kitapçığı belkide sıkıcı buldukları için okumayıp bir yere fırlatmıs olabilirler onlar için ve elinde kitapçık olmayanlar için faydalı bir paylaşım olduğuna inanıyorum. Gizlimi? Yarı gizli diyelim o zaman :)
    Hmm Her kullanıcıya değişik Profil ayarlama sanırım bu şekilde oluyor değilmi. Neyse bence gereksiz bu profil olayı.
    Herkese kazasız belasız günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeFFreY.JeY -- 4 Kasım 2008; 23:12:49 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

ayrıca tüm bunlar anahtar bazında yani 2 anahtarı başka şekilde ayarlıyabilirsin

Kitapçıkta yazıyor olabilir Bazı arkadaşlar kitapçığı belkide sıkıcı buldukları için okumayıp bir yere fırlatmıs olabilirler onlar için ve elinde kitapçık olmayanlar için faydalı bir paylaşım olduğuna inanıyorum. Gizlimi? Yarı gizli diyelim o zaman :)
    Hmm Her kullanıcıya değişik Profil ayarlama sanırım bu şekilde oluyor değilmi. Neyse bence gereksiz bu profil olayı.
    Herkese kazasız belasız günler..

Saygılar

Mesela Ben ..

aracımı 2.el aldım , ilk sahibi de kitabı bulamadı.O yüzden bir cok özelliği buradan ögrendim.Dolayısıyla daha önce bilmedigim her özellik benim için gizlidir

Saygılar !

• 2009 SEDAN enjoy elegance aldım silecek ve sinyal kollarını cekınce menü cıkmıyor .bilgi ekranı grafik olandan kapı otomatiğini bende bulamdım aracta aksam kullnım klavuzuna bakacagım
  • Belki faydası olur die bende bir kaç bilgi ekliim dedim. Mesela araçta çift tavan airbag'i filan var dio, ilanda...

http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=22&pageNumber=3&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-ANY%7cM-_43_%7cB-20000%7cH-%7cD-_8818_%7cN-N%7cR-10000%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cX-popular%7cZ-75202&aff=national&paId=277748652&recnum=161&leadExists=true

About This Astra
    Mileage: 165 Body Style: Hatchback Exterior Color: White Interior Color: Black Stock #: T1816A VIN: W08AT271085119969 Engine: 1.8L I4 Transmission: AUTO Drivetrain: FWD Doors: 3 Wheelbase: 103" Get a CARFAX Record Check

Features: Tilt Steering Wheel, Steering Wheel Audio Controls, Side Impact Airbags, Side Curtain Airbags, Remote Keyless Entry, Rear Window Wiper, Power Windows, Power Outside Mirrors, Power Locks, Leather Seats, Intermittent Wipers, Front Bucket Seats, Dual Airbags, Child Safety Locks, Center Console, Anti-Lock Brakes (Abs), AM/FM Stereo CD, Alloy Wheels, 5 Passenger Seating
    Standard Equipment: Remote Power Locks Speed Sensing, Front Power Windows With Two One-Touch, Cruise Control, Four-Wheel ABS, Four Disc Brakes Including Two Ventilated Discs, Driver Front Airbag With Multi-Stage Deployment, Passenger Front Airbag With Occupant Sensors And Multi-Stage Deployment, Front Side Airbag, Audio System With AM/FM And CD Player CD Player Reads Mp3, Electronic Brake Distribution, Electronic Traction Control Via ABS & Engine Management, Stability Control, Tinted Glass On Cabin, Front And Rear Roof Airbag, Front Fog Lights, Luxury Trim Alloy Look On Doors And Alloy Look On Dashboard, External Temperature, Tachometer, Day Time Running Lights, Fixed Rear Window With Defogger And Intermittent, Seven Speaker(S), Cellular Phone Other, Computer, Steering Wheel Mounted Remote Audio Controls, Brake Assist System, Online Information System, Front And Rear Reading Lights, Upgraded Cloth/Velour Seat Upholstery With Additional Upgraded Cloth/Velour, Bucket Driver Seat With Height Adjustment And Lumbar Adjustment, Bucket Passenger Seat, Three Asymmetrical Bench Front Facing Rear Seats, Plastic Multi-Function Steering Wheel With Tilt Adjustment And Telescopic Adjustment, Vehicle Speed Proportional Power Steering, Sport Alternate Suspension, Air Conditioning, Low Tire Pressure Indicator, Courtesy Lights, Illuminated Entry System, Cargo Area Light, Emission Control Level Fed, Unleaded Fuel 87, 12.2 Gallon Main Unleaded Fuel Tank, Dashboard, Oil Pressure Warning Light, Clock, Headlight Control With Time Delay Switch-Off And Dusk Sensor, Two Height Adjustable Active Head Restraints On Front Seats, Three Height Adjustable Head Restraints On Rear Seats, Strut Front Suspension Independent With Stabilizer Bar And Coil Springs, Torsion Beam Rear Suspension Semi-Independent With Stabilizer Bar And Torsion Springs, Ventilation System With Micro Filter, Windshield Wipers With Automatic Intermittent Wipe And Rain Sensor, Immobilizer

• Acaip ucuz ya
  • YENİİİ ÖZELİİLKKKK

arkadaşlar bu söylediğim easytronic şanzuman için geçerlidir... mesela yolda giderken önde giden aracı geçmek istiyosunuz.. ancakk siz gaza bastıkça otomatik şanzıman vites

yükseltiyo ve siz geçişi yapamıyosunuz.. ancak opelin easytronic şanzımanında "kick down" denilen bi özellik war ve sizin motor devrine ihtiyacınız olduğunu anlıyor ve gaza

yüklendiğinizde duruma göre 2 veya 1 vites düşürerek acayip bir itiş sağlıyor

saygılarımlaa.....
  • şaka yapıyorsun değilmi?hele hele opele özelmiş gibi anlatırken:)
    quote:

Orjinalden alıntı: aahmety

YENİİİ ÖZELİİLKKKK

arkadaşlar bu söylediğim easytronic şanzuman için geçerlidir... mesela yolda giderken önde giden aracı geçmek istiyosunuz.. ancakk siz gaza bastıkça otomatik şanzıman vites

yükseltiyo ve siz geçişi yapamıyosunuz.. ancak opelin easytronic şanzımanında "kick down" denilen bi özellik war ve sizin motor devrine ihtiyacınız olduğunu anlıyor ve gaza

saygılarımlaa.....
  • kick down hemen hemen her MMT yada A/T vitesli araçlarda var ve aynen dediğin gibi çalışıyor faydalı bir özellik.
  • Arkadaşlar bende bi sitede okumuştum bu settings e 5sn. falan basılı tutma olayı. Yetkili servisler aracın arızasını ordan anlıyorlarmış diyordu sitede. Fakat sadece settings yetmiyor ayarlara girdikten sonra yine gizli bi olay var tabiki, ordan hasar varsa araç yapılırken atamış oldukları hasar kodları falan çıkıyormuş böylece kullanıcı sorunumu yoksa aracın sorunumu olduklarını anlayabiliyorlarmış. Varmı böyle bişey duyan ? Aradım aradım bulamadım o siteyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: aahmety

YENİİİ ÖZELİİLKKKK

saygılarımlaa.....

Cidden şaka yapıyo olmalısın ya. Kick down olayı sadece Astra'ya has ya da yeni değil. Bunu Ford'da da, Honda'da da, VW'de de Toyota'da da yaparsın.

Easytroniclerin çoğunda Sport olduğu için kick down yapmaya gerek kalmıyor. Kick downu sport gazı döşemeye yapıştırmadan yaptırıyor. gaz pedalı ve döşeme sağlam kalıyor bu yüzden.

Sporta bastığın anda genellikle 5. viteste basıyorum ben. Anında 2. vitese düşürüyor, devir ortalama 5000 - 5500'e çıkıyor. Anlık tüketim birden 13 - 15 LT arası görünüyor( ekrana bakmamanızı öneririm. Şayet canınız sıkılabilir)

• quote:

Anlık tüketim birden 13 - 15 LT arası görünüyor( ekrana bakmamanızı öneririm. Şayet canınız sıkılabilir)

Astrayı Sattım Corsa cdti aldım Yol bilgisayarı derdim yok artık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.