Şimdi Ara

Opel Astra 2000 Yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2000 model 132.000'deki Astram yağ eksiltiyor. Yaklaşık 1000 km'de 1 lt yağ eksiltti. Aracım beyaz duman atıyor. Ustaya götürdüğümde yağ yakmaya dair bir belirti yok dedi. Yağ yakan araba ne gibi belirtiler verir acaba. Aracımın yakıtından, gidişinden ve normal şartlarda hiç bir konusundan şikayetim yok aksine memnunum. Bu yağ olayı kafama takılıyor ama. Komprosyon testine sokmayı düşünüyorum.

• sayın ugur7884

öncelikle merhaba:

aracınız sürekli duman atıyor'sa motor ölmüştür.? yada sekman istiyordur.?.

sağlıklı araç ilk çalışma'da en fazla 5 saniye kadar duman atar sonra keser,bunun dışındaki duman atan araçta motor

sorunu var olduğu barizdir,ayrıca 1000 km'de 1 litre yağ eksiltiyor demişsiniz.?.belkide araçta yağ kaçağı

vardır,motorun etrafın'da veya altın'da hiç yağ kaçağı yok'mu.?.bir araç 1000 km'de 1 litre yağ eksiltmesi mümkün'de

görünmüyor.?karter veya eksantrik mili keçelerinden kaçak olabilir ve motor üst kapaktan kaçan yağ.?bunların

hepsinden yağ kaçağı olması gerekir'ki bir araç bu'kadar yağ eksilt'sin,başka türlüsü motor ölü demektir.?.

siz en doğrusu güvendiğiniz bir opel servisine gidin,aracın bujilerini tek tek sökerek ölçmesi gerek,her piston yeterli

ninton mt verecekmi.?.gerçi 4 pistondan hiç biri diğerini tutmaz fakat bütün pistonların % 65 den aşağı olmaması

gerek ,şayet % 65 den aşağı düşük çıkarsa motor sekman ister.işte buda yağ yakma sebebidir.?.

belkide sizin araçta tek piston çok aşınmış'ta olabilir.eksilme bundan'da olabilir..

siz en iyisi bu aracın dilini bilen opel servisine giderek olayı daha net öğreneceksiniz.?..

esen kalın...

efsanemühendis...zkz...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.