Şimdi Ara

Opel Astra 1.6 Enjoy Easytronic 2006 model veya yakın model kullananlar için bilgi paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu model veya yakın model kullanan arkadaşlara veya bir kaç sorum olacak

1-) Aracım ortalama 10 litre / 100 km yakıyor ! Sizce çok mu ? Düşürmek için neler yapılabilir

2-) 205/55R16 lastiklerim var. Kaç hava basıyorsunuz ? Benzin kapağında yazan değerleri kullanmaya başladığımda yakıt tüketimim çok artmaya başladı.

3-) LPG sıralı sistem taktırmayı düşünüyorum. Taktıran var mı bu araca ? 1500 lira civarı hangi sıralı sistem önerirsiniz. Motor : Ecotec

4-) LPG için sizce yıllık veya aylık kaç kilometre kullanılmalı ki kara geçilsin ?

5-) İlk üç viteste manuel kullanıp sonra otomatiğe geçirmek arızaya yol açar mı ? Yakıt tüketimini düşürür mü ? Aracı şehir içinde kullanıyorum sık olarak manuelden otomatiğe geçirme beyin arızası verdiriyor diye duymuştum

• Aracın LPG'de ne kadar harcadığını bilen var mı peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurxyolbir

Arkadaşlar merhaba,

Bu model veya yakın model kullanan arkadaşlara veya bir kaç sorum olacak

1-) Aracım ortalama 10 litre / 100 km yakıyor ! Sizce çok mu ? Düşürmek için neler yapılabilir

2-) 205/55R16 lastiklerim var. Kaç hava basıyorsunuz ? Benzin kapağında yazan değerleri kullanmaya başladığımda yakıt tüketimim çok artmaya başladı.

3-) LPG sıralı sistem taktırmayı düşünüyorum. Taktıran var mı bu araca ? 1500 lira civarı hangi sıralı sistem önerirsiniz. Motor : Ecotec

4-) LPG için sizce yıllık veya aylık kaç kilometre kullanılmalı ki kara geçilsin ?

5-) İlk üç viteste manuel kullanıp sonra otomatiğe geçirmek arızaya yol açar mı ? Yakıt tüketimini düşürür mü ? Aracı şehir içinde kullanıyorum sık olarak manuelden otomatiğe geçirme beyin arızası verdiriyor diye duymuştum

Hocam muhtemelen araciniz 2006 model ve z16xep motor.
    1. 2005 olanini kullandim. Yakit fazla gibi. Benim ortalamam 7.5-8 lt idi. Oyle dikkat etmezdim hatta. Suan 2009 model var ort. Sicaklik -5 ve yakit 9.7 lt.
    Dusurmek icin filtrelerini ve yagini kontrol edin. Mumkunse carbon clean yaptirin. Km 130000 ve ustu ise tevsiye etmiyorlar.
    2. Ben 31-32 basiyordum.
    3. Benim aracimda gasitaly vardi. Cok memnundum. 20000 km kullandim ayar bile yaptirmadim bakimda. Usta onemli. Guncel kitlerin hepsiyle uyumludur.
    4. Lpg taktirin ve kasmayin. Binin rahat rahat gezin.
    5. Hocam bu sansiman mmt gibi isinip aikinti cikarmaz. Ama siz yinede zorda kalmayinca otomatikten sasmayin.
    Nacizane kisisel tecrube ve yorumumdur....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam cevap için çok teşekkürler. Bir de hararet göstergesi yok araçta. Senin araçta mevcut mu ? Yoksa yazın sıkıntı olmaz mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.