Şimdi Ara

ÖNÜ AÇIK OLAN MESLEKLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
7
Favori
54.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okulu okuduğumuzda hemen bulma imkanı kolay olan meslekler nelerdir benim bi bilgim yok da yardımcı olursanız sevinirm...

• garanti olsun diyorsan sağlık sektörü kesinlikle

Kendimi geliştiririm, başlangıçta 1500tl'yi beğenirim diyorsan mühendislikte iyidir
  • Eczacılık nasıldır sızce beyler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mercedes-

Eczacılık nasıldır sızce beyler ?
    Tm'de Hukuk, Pdr, Psikoloji ve Sosyal Hizmet.
  • Sağlık sağlık sağlık ben bunun için mühendislik bıraktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhendis Hanim

Sağlık sağlık sağlık ben bunun için mühendislik bıraktım
    Şu meslek gelecekte çok iyi olacak dedikleri meslekler değil kesinlikle.

Mühendislik ve sağlık yine bence. Mühendisliğin zibil gibi her yerde açılması kafamı kurcalıyor ama tahminimce artık "diplomalı amele" görevi görecek mühendisler. Ancak köklü üniversiteden mezunlar iyi yerlere gelecek diğerlerinin çevresi yoksa sınırları olacak, küçük çaplı işler yapacaklar gibime geliyor.

Sağlık şuan en tercih edilesi alan.

Tm'den hukuk güzel gibi görünüyor ama görüyorum ki herkesin amacı hukuk olmuş durumda. Fakültelerin çok mezun vermeside kafa karıştırıcı, iyi araştırmalarını öneririm tercih edeceklere

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Şu meslek gelecekte çok iyi olacak dedikleri meslekler değil kesinlikle.

Mühendislik ve sağlık yine bence. Mühendisliğin zibil gibi her yerde açılması kafamı kurcalıyor ama tahminimce artık "diplomalı amele" görevi görecek mühendisler. Ancak köklü üniversiteden mezunlar iyi yerlere gelecek diğerlerinin çevresi yoksa sınırları olacak, küçük çaplı işler yapacaklar gibime geliyor.

Sağlık şuan en tercih edilesi alan.

Tm'den hukuk güzel gibi görünüyor ama görüyorum ki herkesin amacı hukuk olmuş durumda. Fakültelerin çok mezun vermeside kafa karıştırıcı, iyi araştırmalarını öneririm tercih edeceklere

Alıntıları Göster
    Ve tabii ki de dil veya sözel bölümlerin adı bile geçmiyor. Ah, kafamı nerelere vursam, azıcık çalışmayla olmayacak iş değildi halbuki. Gençler size tavsiyem, gerçekten büyük bir idealiniz yoksa sözel-dil alanıında sayısal veya tm tercih edin. İletişim fakültesi bitmiş valla,(galatasaray, koç, bilkent falan hariç), fen edebiyat ağlıyor, dil desen ona keza. Bir tek öğretmenlikler olabilir ama onda da garantiniz yok, 90 alıp 3 senedir atama bekleyenleri tanıyorum. Ama yok sözel veya dilden alan bir bölüme gönül verdiyseniz ve gerçekten o konuda sıyrılabilecekseniz saygı duyuyorum, ne sözel ne de dil garanti iş olsunculara göre değil, ben bunu anladım. Şimdi pdr için tekrar hazırlanıyorum yanarım yanarım geçen zamanıma yanarım:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robe de chambre -- 3 Nisan 2013; 22:22:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: robe de chambre

Ve tabii ki de dil veya sözel bölümlerin adı bile geçmiyor. Ah, kafamı nerelere vursam, azıcık çalışmayla olmayacak iş değildi halbuki. Gençler size tavsiyem, gerçekten büyük bir idealiniz yoksa sözel-dil alanıında sayısal veya tm tercih edin. İletişim fakültesi bitmiş valla,(galatasaray, koç, bilkent falan hariç), fen edebiyat ağlıyor, dil desen ona keza. Bir tek öğretmenlikler olabilir ama onda da garantiniz yok, 90 alıp 3 senedir atama bekleyenleri tanıyorum. Ama yok sözel veya dilden alan bir bölüme gönül verdiyseniz ve gerçekten o konuda sıyrılabilecekseniz saygı duyuyorum, ne sözel ne de dil garanti iş olsunculara göre değil, ben bunu anladım. Şimdi pdr için tekrar hazırlanıyorum yanarım yanarım geçen zamanıma yanarım:(

Alıntıları Göster
    Sağlık sektörü rahat 10 yıl daha önü açık meslek olarak alabiliriz. Alanı çok geniş. Devlete atanamasan bile özelde çalışma imkanın mevcut. Ha devlete girdin paçayı yırttın demektir.

• peki sizce diş hekimliği mi tıp mı birçok açıdan değerlendirildiğinde hangisi daha mantıklı seçim ? Aylardır kafamı kurcalayan bir soru bu!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsykslr

peki sizce diş hekimliği mi tıp mı birçok açıdan değerlendirildiğinde hangisi daha mantıklı seçim ? Aylardır kafamı kurcalayan bir soru bu!!
    Fizyoterapi, diyetisyenlik bu ara aşırı revaçta. Ne açıkta kalma ihtimalin var, ne de az para kazanma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Quid

Fizyoterapi, diyetisyenlik bu ara aşırı revaçta. Ne açıkta kalma ihtimalin var, ne de az para kazanma.

Alıntıları Göster
    yok dostum önü açık meslek filan. tıp fak. öğrencisine sorsan mühendis olmadığı için pişman, mühendislik öğrencisine sorsan tıp yazmadığı için pişman. emin ol tıpçıdan mühendisine, fizyoterapistinden, diş hekimine kadar tanıdığım var ve hepsi birbirlerinin yerinde olmak istiyorlar kime sorsan diğerinin mesleği daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: la pelopina

yok dostum önü açık meslek filan. tıp fak. öğrencisine sorsan mühendis olmadığı için pişman, mühendislik öğrencisine sorsan tıp yazmadığı için pişman. emin ol tıpçıdan mühendisine, fizyoterapistinden, diş hekimine kadar tanıdığım var ve hepsi birbirlerinin yerinde olmak istiyorlar kime sorsan diğerinin mesleği daha iyi.

+1
  • quote:

%100 doğru tespit
  • quote:

aynen öyle arkadaşa katılmakla beraber tıp ve temel muhendisliklerde onun acıktır genel olarak
    biri köklü üniversiteden mühendislik falan yazmış bu çok önemli tabiki iyi bir okuldan boğaziçi odtü itü bilkent vs bunlardan mezun olmak yetmez iyi bir not ortalaması ve sosyal geçmiş lazım
    tıp okuması kolay degil yani sen diyebiliyosanki ben bu meslegin şartlarına hazırım ancak öyle göz önüne al derim

• quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

quote:

aynen öyle arkadaşa katılmakla beraber tıp ve temel muhendisliklerde onun acıktır genel olarak
    biri köklü üniversiteden mühendislik falan yazmış bu çok önemli tabiki iyi bir okuldan boğaziçi odtü itü bilkent vs bunlardan mezun olmak yetmez iyi bir not ortalaması ve sosyal geçmiş lazım
    tıp okuması kolay degil yani sen diyebiliyosanki ben bu meslegin şartlarına hazırım ancak öyle göz önüne al derim

Alıntıları Göster
    Pdr olabilir diye düşünüyorum ve o bölümü kazanmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: miroslavs

Pdr olabilir diye düşünüyorum ve o bölümü kazanmak istiyorum.

Alıntıları Göster
    2 yıllık sağlık bölümü dahi en garanti meslek, diyeceğim sağlık 1 numara.
    bi de pdr ve ilköğretim din öğretmenliği olabilir( bundan emin değilim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Dead Redemption

2 yıllık sağlık bölümü dahi en garanti meslek, diyeceğim sağlık 1 numara.
    bi de pdr ve ilköğretim din öğretmenliği olabilir( bundan emin değilim)

Alıntıları Göster
    Aklını kullanırsan finans ve ticaret sektörü çünkü ekonomisi büyümekte olan bi ülkeyiz . ve 2023'e kadar istanbulda avrupa finans merkezimi ne acılıcak tabi ustune ustluk bide yan kuruluşlar vs vs.

sağlık falan saymıyorum ztn onlar garanti mesleklerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

Aklını kullanırsan finans ve ticaret sektörü çünkü ekonomisi büyümekte olan bi ülkeyiz . ve 2023'e kadar istanbulda avrupa finans merkezimi ne acılıcak tabi ustune ustluk bide yan kuruluşlar vs vs.

sağlık falan saymıyorum ztn onlar garanti mesleklerdir.

Alıntıları Göster
    fizyoterapistlik ve tıp garanti fakat diş hekimliğinin işi bitmek üzere

ayrıca itü odtü boğaziçinin iyi mühendislik bölümlerini okuyup yabancı dil bilirsen yurtdışına çıkarsın direk.

• quote:

Orijinalden alıntı: engmen

fizyoterapistlik ve tıp garanti fakat diş hekimliğinin işi bitmek üzere

ayrıca itü odtü boğaziçinin iyi mühendislik bölümlerini okuyup yabancı dil bilirsen yurtdışına çıkarsın direk.

Alıntıları Göster
    Mühendislik okursan rezil de olabilirsin vezir de. Tamamen sana ve çevrene kalmış. Bir de kaliteli bir yerde üniversitede okursam önüm açık diye düşünme. Garantisi yok çünkü. Torpilin oldu mu nerede okursan oku.

İlla ki mühendislik yazmak isterseniz Harita Mühendisliği yazın. Devlete atanması diğer mühendisliklere göre çok kolay. Ayrıca mühendis olup da devlete mi gireceğim diye düşünen arkadaşlar için de şunu diyorum ki büyük konuşmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: RSnazdrovia

Mühendislik okursan rezil de olabilirsin vezir de. Tamamen sana ve çevrene kalmış. Bir de kaliteli bir yerde üniversitede okursam önüm açık diye düşünme. Garantisi yok çünkü. Torpilin oldu mu nerede okursan oku.

İlla ki mühendislik yazmak isterseniz Harita Mühendisliği yazın. Devlete atanması diğer mühendisliklere göre çok kolay. Ayrıca mühendis olup da devlete mi gireceğim diye düşünen arkadaşlar için de şunu diyorum ki büyük konuşmayın

Alıntıları Göster
    Kardeşim derslerin kötüyse lise'de antalya'da bi turizm otelcilik yazacaksın lise bittikten diplomanı aldıktan sonra hiç boş gezmessin turizm kentlerinde emekli oluncaya kadar aşcı,garson,rehber,ögretmen.... o da olmadı kendi işyerini açarsın çalıstırırsın (dersleri iyi olmayanlar için)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.