Şimdi Ara

Online UPS Kaçak Akım Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tunçmatik Newtech Pro II X9 1 KVA online UPS'im var ve şöyle bir sorun yaşıyorum:

Bu UPS si fişe ilk taktığımda kaçak akım rölesini attırıyor. UPS'e hiçbir cihaz bağlı olmadığı halde bunu yapıyor. Bir sebepten dolayı ilk enerjiyi alırken kaçak akıma sebep oluyor. Yanlış gözlemlemediysem uzun süre kullanmadığımda akülerin şarjı bir miktar azalıyor ve daha çok bu sırada yapıyor. Yani aküler %100 deyken pek yapmıyor gibi.

Acaba aküler bir miktar boşaldığı için enerjiye ilk bağlandığında anlık fazla akım çektiği için bu akımın bir kısmını kaçağa veriyor olabilir mi? 

Bu soruna ne sebep oluyor olabilir kontrol etmem gereken hangi parçadır?

Ürünü servise göndermem mümkün değil kendi imkanlarımla bu sorunun üstesinden gelmeye çalışacağım ama anakart üzerinde hangi parçaları kontrol etmem gerekir bu konuda bir ipucu verebilir misiniz?

Diyotları, mosfetleri ve dirençleri kontrol ettim bir sorun görmedim. Hangi devre elemanları üzerine yoğunlaşmam gerekir böyle bir durumda?

Şimdiden teşekkürler.

NOT: UPS kaçak akımı attırmadığı zamanlarda çalışırken hiç böyle birşey yapmıyor. Sadece dediğim gibi bir süre kullanmadıktan sonra ilk fişe taktığımda oluyor bu durum.

Farklı marka bir tane daha UPS'im var onda böyle bir sorun yaşamıyorum veya başka bir cihaz kaçak akımı attırmıyor.

• Giriş filtre katı önemli. Nasıldır muamma.

Kutupsuz kondansatörlerle filtreyi toptağa yapan em filtreler var. Kondansatör bozulmuş olabilir.

• UPS nin fişini çevir ters tak.
    Mantıklı bir açıklamam yok ama 3 tane kaçak akım rolesi atma arızasını bu yolla çözdüm,😁 elektrikli cevze, LED TV , ankestre fırın. bunların hepsi değişik yerlerde başıma geldi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daha net fikir vermesi açısından AC şebeke girişi, Anakart AC girişi ve Anakart AC çıkışı görsellerini ekledim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.