Şimdi Ara

ONBES ÜSTAD KİŞİSEL OLDU SİMDİDEN ÖZÜR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sevgili onbes üstad ,plazma yada lcd tv alıcam yrn, ps2 oynayıp digiturk seyredicem senden tek cümleyle sunu rica edicem:philiphs 42PF5421 YANLIŞ SECİM OLURMU.tasarıma aldanmak istemiyorum çok teşekkür simdiden

• Madem forumda yenisiniz, sizi bilgilendirmek isterim.

Belli bir kişiye ulaşmak istediğiniz zaman, böyle bir konu açmanıza gerek yok, ÖZEL MESAJ gönderebilirsiniz.

ÖZEL MESAJ olayı forumlarda PM (Private Message), KM (Kişisel Mesaj), ÖM (Özel Mesaj) olarak adlandırılabilir.
    Bir üyenin her gönderdiği mesajın üst kısmındaki "PM" butonuna tıklayarak özel mesaj gönderebilirsiniz.
  • Dostum,
    teveccühün ama üstad değilim , sadece araştıran ve izleyen biriyim, sağol.
    Soruna gelince,
    Bence, günümüzde ve 3-5 yıl içinde LCD lerin tv seyri için uygun olmadığını söylüyorum. Hele 42" bir lcd de uydu-digitürk-kablotv-RF den asla verim alamazsınız. İleride başlayacak (büyük ihtimalle pay-tv gibi paralı ve günde 3-5 saat) dvb-S ve dvb-T HD yayınlar için, bu süre içinde kötü bir tv izlemek ne derece doğru olur? 32" ve 37" LCD ler içinse olabilir diyebilirim, çünkü LCD de boyut küçüldükçe görüntü kalitesi artmakta.

Plazmalarda ise durum farklı, görüntü teknolojisi olarak farklı olduğu için yukarda saydığım sinyallerde daha iyi görüntü alırsın. Üstelik son zamanlarda çok iyi plazmalar çıktı, HD için son derece yeterli........ör: LG 42pc1r, Samsung 42"7 serisi vs....

Bende LG42px4rv var ve yukardaki sinyallerin hepsinde müthiş olmasada iyi görüntü alıyorum, plazma 852x480 olmasına rağmen pc den HDMI yoluyla seyrettiğim HD filmler bile çok iyi............

Yakında 2. bir plazma veya 37 lcd alma niyetim var, 37" LCD çünkü evde pc bağlayarak Acad (mimari çizim) yapmak niyetindeyim. Ancak plazmadan da vazgeçemiyorum. Bakalım , henüz karar veremedim.

Vereceğin parada çok olunca, bence iyi bir plazma al derim.

Sonuçta 42" LCD alma, 37" veya 32" olabilir, ancak uydu ve digitürk için büyük ekran tavsiyem plazma olacaktır.

Yinede son karar sende , git gör götür....................
    Ama mutlaka uydu-rf-kablotv-dvd izleyerek tv al...............

İnşallah yardımcı olmuşumdur.

selamlar

• çok teşekkür ederim ilgine plazma alıcam üstad:)
  • Plazma doğru seçim olacaktır.

PS2 ise bence hem LCD'de hem de Plazma'da büyük hayal kırıklığına sebep oluyor.
    Normal EuroScart veya kompozit bağladığınızda görüntü maalesef çok kötü. Henüz PS' için olan komponent kabloyu bulamadım.

Ben bu durumu nasıl biraz daha iyileştirdiğimi anlatayım.

DVD Kaydedici cihazım olduğu için PS2'yi kompozit olarak DVD kaydedicime bağladım, DVD kaydedicim TV'ye komponent bağlı, PS2'nin bağlı olduğu kaynağı seçtiğimde DVD üzerinden komponent çıkışı alabildim yani. Bu durum görüntüde ciddi fark etti, TV'nin ekran boyutunu da 4:3 yapıyorum ve şimdilik keyfini çıkartmaya çalışıyorum.
    CRT ekranlar gibi olmasa da bu bağlantıyla idare ediyor açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi good person -- 28 Kasım 2006; 10:14:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.