Şimdi Ara

Ön Çapraz Bağ Yırtılması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.879
Cevap
60
Favori
354.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SLM ARKADASLAR ONCELIKLE HERKESE GECMIS OLSUN DILEKLERIMI SUNUYORUM..ACL amelıyatını olalı bugun tam 7. gün oldu fizyoterapistim 15 gun sonra dıkıslerını aldırmaya geldıgınde dızını bukebılmen gerekır dedı vede eger bukemezsen burda zorlayarak bukecegız dedı..EVDE VERILEN FIZIK TEDAVISINI YAPMAYA CALISIYORUM AMA BACAGIMDAKI SISLIKTEN DOLAYI 100 DERECEDEN FAZLA EGEMIYORUM ONCELIKLE SORUM: bu sıslık normal mı? ve nezmn normale doner? 2.sorum : dikişlerimin etrafına az miktarda ka oturdu bu da normal mı? CEVAPLAYAN ARKADASARA SIMDIDEN TASAKKURLER HERKESE GECMIS OLSUN.....
  • 100 derece gayet iyi arkadaşım bol bol devam et... kan oturması normal... 100 dereceden fazla yapamamanın sebebi şişlik bu şişlikte 1 ayda sürebilir 2 ayda ama şişliğin buyük kısmı 1 ayda iner düzenli buz uygula...şişlik azaldıkça dereceyide rahat rahat daha ileriye götürürsün...fizik tedaviye git mutlaka imkanın varsa bol bol yüz inan bana 1 ay yüzmek 3 aylık fizik tedaviye eş...şimdiden geçmiş olsun inşallah bi sorunun olmaz...
  • tesekkur ederım mertydkci, bana kımse buz tetavısıne devam et falan demedı sadece hastanede yatarken uygulattılar eve gıdınce devam et dıye ozellıkle bısey soylemedıler,onerın ıcın cok saol yarın sabahtan ıtıbaren baslıyacagım...bır sorum daha olacaktı herhangı bır krem falan kullanyomuydunuz...?
  • hayır krem flan kullanmaya gerek yok daha sonra bi ilaç ismi veririm ameliyat izlerini azda olsa silmek için onu kullanırsın iz kalmaz...buzu da hareket yaptıktan sonra uygulayabilirsin günde 4 defa yapsan yeterli olur bide 15 dk dan fazla uygulama sıcak etkisi yapar tekrar geçmiş olsun...
  • Arkadaşlar dr.umun bana verdiği çıktıda toplamda 4 hareket var ilk hafta her hareketi günde 5 defa 30ar kere yapılması gerekıyormus.sonrakı haftalarda +20 sayı koyulması gerekıyormus.Ameliyat olalı 20gün oldu ve suan cok rahatım.

@mertydkçi benim bilmek istediğim ameliyat izini azaltan kremin adı :) Buarada ağrılarım ve şişliğim indiğinde yüzmeyi bende istiyorum.Dr.um önerdi...

dizim belirli bir seviyeye kadar kırılıyor 90dereceyi geçebiliyorum.hergun bıraz daha fazla zorlasam sizce problem yaratırmı ?

@kartalizma88 kan oturması cok normal,ameliyat sonucta belırlı bolgelerde bu durum gözlenebiliyor.benımde dizimin arkasında kan oturmus bır bolum vardı 7-10gune kadar ıyılestı.Benım 20gun olmasına ragmen hala şişliğim mevcut günde 3-4kere buz uyguluyorum.Ayağıma agırlıgımı fazla vermeden yuruyebılıyorum ama bır sure daha basmıcam en azından 1ayı doldurana kadar...

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApriLRaiN -- 8 Eylül 2010; 13:46:13 >
  • ApriLRaiN ilacın ismi contractubex jel istediğin kadar kullanabilirsin dikiş izine masaj yaparak uygulucaksın yalnız kremi sürdükten sonra güneş görmesini engellemen lazım hepsi bu tekrar geçmiş olsun....
  • Benim babamında önçapraz bagları motor kazasında yırtılmıstı oraya platin taktılar bir kaç ay kadar degneklerle yürümüstü sonrasında normal yürümeye basladı ancak kayak yaparken veya futbol oynarken engelliyor.Mesela kayak yaparken cok keskin slalomlar yapamıyor veya futbolda topa cok hızlı vuramıyor birde eger cok kosarsa veya dizini zorlayan bir hareket yaparsa diziz agrı yapıyor
  • yok arkadaşım o başka bişeydir ön çapraz bağ ameliyatı sırasında herhangi bir platin takılmıyo nereye platin takıcan platinle bağ yapılsa heralde hami gibi sut çekeriz....
  • selam...ben de 20 eylül 2010 tarihinde ÖÇB ameliyatı oldum.ayağımda 3-4 tane delik izi var ama dikiş izi yok.ameliyat olduktan 3-4 saat sonra değnekle yürümeme izin verdiler.ertesi gün de değnekle merdiven inip çıkma yaptırdılar.tek değnekle evin içinde dolaşıyorum,doktorların verdiği hareketleri yapmaya çalışıyorum ama sırt üstü yatarken dizi kendime çekme hareketinde oldukça zorlanıyorum.inşallah zamanla bu hareketi yapabilirim.
  • ganyan78 hocam uçmuşsun sen tek değnek flan daha 5 gün olmuş ameliyat olalı fazla zorlama ben tek koltuk değ. 1 ayda geçmiştim...geçmiş olsun bence ağırdan al merdiven çıkma hareketide fazla bence 5 günlük hastaya
  • Çok fazla acele etmeyin arkadaşlar...
    1.5 ay önce ameliyat oldum henüz tam baskıyla yürümeye yeni başladım.Evin içinde ve hergün dışarıda 30-35dk kadar yürüyorum...
    Sanki yürümemden dolayı dizimdeki şişlik indi gibi ne dersiniz böyle bir ihtimal varmı ?

Not:Yere basıyorsanız,emin adımlarla basın ve çok dikkat edin.ters bir hareketle tekrar dizimin dönmesine neden oluyordum ve buda tekrar ameliyat gerektirebilirdi...Lütfen Dikkat !..
  • o kadar dikkat ediyorumki 6 ay oldu daha hiç koşmadım bile.
    Acele Yok.
  • arkadaşlar geçmiş olsun kafkas koşabilirsin bana sorarsan biraz geç kalmışsın.çünkü dizinde oturması stabilitisesini sağlaması gerekiyor.
    fazla korkmayın önlemlerinizi alın ondan sonrada dizinizi biraz zorlayın.böylece hem dizinizi kuvvetlendirmiş olacaksınız hem de hızlı iyileşme olanağınız olacak.
  • 6 yıl dağcılıkla uğraştım nice kazalar olaylar atlattım, elime koluma diken batması dışında bir şey yaşamadım, askere gittim bir salaklık yaptım ÖÇB sizlere ömür, yaklaşık 6 ay oldu ameliyat olanlara bir sorum var:

Düz bir yerde baldır ve bacağı geriye doğru dizin ters istikametinde kırmaya çalışın ya da kontrolsüz şekilde ileri geri sallayın o kütleme sesi halen geliyor mu?
  • yok hocam gelmiyo ama benım 3 bucuk ay oldu ben tam diğer dizim gibi esnetemiyorum geriye uzun sure geriye doğru tarıf ettığınız sekılde askıda bırakıyorum dızımı duzeltırken dızımden ses geliyo ama bu da normal ameliyat olduktan sonra 2 sene surelı bu kutlemelerı duymak normal...ameliyat sonrası dızın uzun surelı kullanılmaması dızdekı kıkırdakta kapsul kalınlaşması yapıyo bu da egzersiz ve zaman faktörülye 2 sene ıçerisinde normale donüyo çok geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertydkçi

yok hocam gelmiyo ama benım 3 bucuk ay oldu ben tam diğer dizim gibi esnetemiyorum geriye uzun sure geriye doğru tarıf ettığınız sekılde askıda bırakıyorum dızımı duzeltırken dızımden ses geliyo ama bu da normal ameliyat olduktan sonra 2 sene surelı bu kutlemelerı duymak normal...ameliyat sonrası dızın uzun surelı kullanılmaması dızdekı kıkırdakta kapsul kalınlaşması yapıyo bu da egzersiz ve zaman faktörülye 2 sene ıçerisinde normale donüyo çok geçmiş olsun...

Ameliyatı üzerinden 2-3 yıl geçmiş bir çok kişide bu kütleme mevzusunu duydum, sebebini anlamadım. Ben sporu bıraktım hafif egzersiz yapıyorum ama ameliyat olmaya pek niyetim de yok, götürebildiğim yere kadar gideceğim. Nihat Kahveci belki en iyi imkanlarla tedavi olup 2-3 ay fizyoterapistlerle yaşadı ama gelin görün ki sonuç ortada ben, o yoğunlukta kullanmayacağım için ameliyatı tercih etmedim ileride ne olur bilemem ama şimdilik o sıkıntıyı çekesim yok.

Dizim 0' açıyla kırmama imkan yok onu da belirteyim namaz kılarken bağdaş kurarken çömelirken zorlanıyorum elbette ama ameliyat riskini göze alamıyorum, bunlar şahsi düşüncelerimdir kimseyi bağlamasın, teşekkürler...

• http://www.facebook.com/group.php?gid=21520073472&ref=ts

Böyle bir yer var, feedback arayanlara duyurulur:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotucenk

6 yıl dağcılıkla uğraştım nice kazalar olaylar atlattım, elime koluma diken batması dışında bir şey yaşamadım, askere gittim bir salaklık yaptım ÖÇB sizlere ömür, yaklaşık 6 ay oldu ameliyat olanlara bir sorum var:

Düz bir yerde baldır ve bacağı geriye doğru dizin ters istikametinde kırmaya çalışın ya da kontrolsüz şekilde ileri geri sallayın o kütleme sesi halen geliyor mu?

geliyo ama sağlam dizimdende geliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotucenk

http://www.facebook.com/group.php?gid=21520073472&ref=ts

Böyle bir yer var, feedback arayanlara duyurulur:))

bende üye oldum şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertydkçi

ganyan78 hocam uçmuşsun sen tek değnek flan daha 5 gün olmuş ameliyat olalı fazla zorlama ben tek koltuk değ. 1 ayda geçmiştim...geçmiş olsun bence ağırdan al merdiven çıkma hareketide fazla bence 5 günlük hastaya

..valla acıbadem'de ameliyattan sonra yürüttüler.hergün az az yürü dediler,ertesi gün de merdiven çıkma yaptırdılar.bugün kontrole gittim,dizimi kırmadan basmamı soyledıler diz kapağım hafif onde çıkık gibi duruyor.dizlerden aşağıya 20 dakika sarkıtma hareketini yapmamı da söylediler.tek değnekle yürü demişlerdi ve haftaya kontrolüm var yine değnekleri atma dedi doktor.dikiş izi yok demiştim ya varmış bugün gördüm flasterleri bugün çıkarttılar ve kapatmadılar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.