Şimdi Ara

On Board ekran kartı hakkında yardım gerekiyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • on board ekran kartı kullanıyorum online oyunlarda en dusuk kalıtede bıle kasıyor yenı bı on board ekran kartı taktırabılırmıyım fıyatı ne olur galiba ATİ böyle bır uygulama yapıyormuş yardımınız gerek teşekkürler ıyı forumlar

• Onboard olmaz, internal duruma göre agp pci exp bir ekran kartı satın alıp kullanabilirsiniz. Bu işlerden anlayan birinden hangi kartı almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 2. el forum kısmından veya mağzadan satın alabilirsiniz.
  • On-board ekran kartı, anakarta tümleşik ekran kartıdır, bilgisayarınızda bulunan RAM, işlemci gibi birimler gibi anakartınızdan ayıramazsınız.

Eğer kullandığınız bilgisayar masaüstü ise, üzerinde ekran kartı takabileceğin bir slotu mevcuttur. Bilgisayarınız yaşına göre üzerinde ekran kartını takabileceğiniz AGP ya da PSI-E (AGP slotu eskidiğinden, artık genelde eski bilgisayarlarda bulunur) slotu vardır, bilgisayarınızda bulunan slota uygun bir ekran kartınıyla kullanabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınız bir laptop ise, maalesef elinizdeki seçenekler sınırlıdır. Genellikle laptoplarda ekran kartı değiştirme imkanınız bulunmaz. Laptopunuzda bulunan mini PSI soket ya da USB üzerinden kullanılanabilen bazı modeller mevcut, ancak performanslarının ne kadar iyi olabileceğini bilmiyorum. Ancak, ekran kartı özellikle oyun oynarken fazlasıyla işlem yaptığından ve fazlasıyla veri transferi yapma ihtiyacı duyduğundan, bu girişler üzerinden yapılacak grafik işlemlerinin performans açısından büyük ihtimalle düşük kalacaktır.

İyi günler.

• dopac34 kullanıcısına yanıt
    tesekkurler yorumunuz için :)
  • meraklı_gözlük kullanıcısına yanıt
    laptop pc ucuz bi laptop aldım samsung 600 tl lık olanlardan 2 gb ram falan var pek islevı olmaz diyorsunuz yani bu moral bozucu oldu ya
  • bilgisayarınız masaüstü değilde notebook anladığım kadarı ile. ..
    600 tl - 800Tl lik notebooklar giriş seviyesi oluyor.
    ne işlemcisi ne ekran kartı oyunlara elverişli değildir.
    bu nedenle yapabilecek pek birşey yok.
  • ufuktaki_umut kullanıcısına yanıt
    peki masa ustu pc de monıtor hariç oyun pc oynamalık en ıyı oynıcagım oyun mesela Dayz veya gta4-5 falan olsa bana 500-600 tl lık bır kasa yetermı ?

Mesajımda değiştirme yaptım gta 4-5 derken uçtuğumu fark ettım mesela sıradan bi anakart pahalı olmayan bi işlemci 2 gb ram ve 512mb veya 1 gb ekran kartı ile DayZ, Aion tarzı oyunları kasmadan oynuyabılırmıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanoflu -- 26 Mayıs 2014; 23:43:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanoflu

peki masa ustu pc de monıtor hariç oyun pc oynamalık en ıyı oynıcagım oyun mesela Dayz veya gta4-5 falan olsa bana 500-600 tl lık bır kasa yetermı ?

Mesajımda değiştirme yaptım gta 4-5 derken uçtuğumu fark ettım mesela sıradan bi anakart pahalı olmayan bi işlemci 2 gb ram ve 512mb veya 1 gb ekran kartı ile DayZ, Aion tarzı oyunları kasmadan oynuyabılırmıyım ?

Ekran kartı hafızaya bakmaz önemli olan modeldir. Yani ekran kartınız ha 4gb olmuş ha 2 gb. Ama tabi bunun da bir alt sınırı vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucanoflu kullanıcısına yanıt
    Acele etmeyin butcenizi 800 900 1000 liraya cikartabilirseniz guncel bir sistem toplanir

• momenty kullanıcısına yanıt
    800-900 tl vermek istemiyorum hocam anlatabılıyormuyum oynayacağım sadece online oyun vb yani her onlıne oyunda full hd olmuyo her iyi sayılan pcye gore ypılıyokı herkes oynasın 2 gb ram atsam 512 ekran kartı atsam lag yaparmı diye sordum tavsiyeni neden begenmedıgımıde soyle soylıyım güzel bı tv monıtor alıcam zaten her sekikde en fazla 450 tl verip bitane kasa toplasam yeter oyunlar ıcınde 500 -600 e konsol alırım pcde oyuna yetısılmıyor cunku...
    Bende soyle soyliyim o zaman lag yapar.o fiyata anca ekran kartsiz internet icin pc toplanir hic masraf yapmayin konsolunuza oyun alin bence..

• momenty kullanıcısına yanıt
    online gta ozaman
    Aynen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.