Şimdi Ara

Olympus sp-560 / Panasonic dmc-fz18 - Özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 makine arasında kaldım ;

Olympus sp-560 UZ
    ve
    Panasonic dmc-fz18

Karşılaştırma testinde dikkatimi çeken bir kaç konu var ;

TEST :

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=oly_sp560uz%2Cpanasonic_dmcfz18&show=all

- Min. Shutter speed : Olympus - 4 sec. / Panasonic - 60 sec. ( nedir bu tam olarak , yüksek olması daha iyi değil sanırım ? )
    - Image Stabilization :Olympus - Sensor Shift / Panasonic - Lens ( nedir farkları ? )
    - Flash Guide no. : Olympus - 4.5 m (14.7 ft) 5 m / Panasonic - 6.0 m (19.6 ft) 0 m ( nedir bunu tam manası ? flash uzaklığı mı ? )

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler .

2 modelden birini alacağım için çok işe yarayacaktır .

• Arkadaşlar konu ile ilgili fikri olan yok mu acaba ?
  • Merhabalar, bende 10 gün kadar önce benzer bi araştırma içerisine girip, sonucunda OLYMPUS sp-560 modelini tercih etmiş biriyim... Markanın ürettiği dijital makinalar fiyatlarına oranla oldukça başarılı özellikler içermekte ve lensleri oldukça kaliteli,benim cihazım iso 6400'e kadar desteklemekte, 18 optik zoom'u oldukça başarılı... Görüntü sabitleyici sayesinde tripodsuz çekimlerde,biraz iso değerlerini arttırmak koşuluyla, yüksek zoom kullanımında oldukça başarılı çekimler yapmakta... Face detection denilen yüz tanıma teknolojiside oldukça başarılı çalışıyor bu makinede.... Ben bu makineyi size tavsiye ederim... İyigünler...
  • herşeyi geçiyorum , panasonicteki leica lens bile tek başına yeterlidir....
  • denklanşör hızı fz 18 de 1 dakika olabilir, yani tamamen karanlık bir ortamda uzun pozlama ile makineyi sabitleyip çekim yapabilirsiniz
    fz 18 in flaş mesafesi daha fazla 6 metre
    fz 18 deki mega ois kendini ispatlamıştır.
    sonuç olarak olympus fz 18 ile mukayese edilemez
    quote:

Orjinalden alıntı: NumanB

Arkadaşlar Merhaba ,

2 makine arasında kaldım ;

Olympus sp-560 UZ
    ve
    Panasonic dmc-fz18

Karşılaştırma testinde dikkatimi çeken bir kaç konu var ;

TEST :

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=oly_sp560uz%2Cpanasonic_dmcfz18&show=all

- Min. Shutter speed : Olympus - 4 sec. / Panasonic - 60 sec. ( nedir bu tam olarak , yüksek olması daha iyi değil sanırım ? )
    - Image Stabilization :Olympus - Sensor Shift / Panasonic - Lens ( nedir farkları ? )
    - Flash Guide no. : Olympus - 4.5 m (14.7 ft) 5 m / Panasonic - 6.0 m (19.6 ft) 0 m ( nedir bunu tam manası ? flash uzaklığı mı ? )

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler .

2 modelden birini alacağım için çok işe yarayacaktır .

• Araştırmalarımdan sonra , panasonic almaya karar verdim

Fiyat olarakta uygun olması ( yurtdışında ) karar vermekte etken oldu .

Bunun yanında okuduğum yorumlarda beni destekler şekilde.

Yardım eden arkadaşlara teşekkürler
  • Hayyırlı olsun arkadaşım...
  • hayırlı olsun bencede fz 18 daha iyi bir seçim
  • Şimdi bekleme süreci başladı

Gelsinde ilk hedefim güzel bir makro çalışması vede bizim proje için bir amatör bir albüm
  • Fz-18 Leica + mega o.i.s bu iki kelime yeterli bence...
  • Kaliteden anladığın imzadan belli arkadaşım

BOSE ...

FZ18 i o kadar okudumki daha elime geçmeden ezberledim sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NumanB -- 16 Ocak 2008; 19:18:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.