Şimdi Ara

## Olympus D-SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ## (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
7.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  •  ## Olympus D-SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ##

E-510 üstünde Zuiko 50mm f/1.8
  • Olympus OM-10, O.Zuiko 50mm f/1.8

## Olympus D-SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ##

Baskıları taradığım için görüntü kalitesi epeyce bozuldu. Bu seferlik böyle olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 26 Nisan 2012; 18:51:11 >

• E510 9mm

• E510 9mm

E510, dinamik aralığı düşük, noise problemi olan, fokus noktası sadece üç tane olan, sensoru aps-c den çok küçük olan, Küçük Emrah vari bir makinedir. Bu nedenle Varlıklı, yani donanımlı akranları kadar iyi fotoğraf çekemez..

• Olympus E3
    Sigma 30mm
    iso 200
    f/1.4
    1/50 sn
    -0,7 poz telafisi

• Keskinlik düşüyor siteye yükleyince..
  • E 500 lerin ikinci el piyasası nasıl arkadaşlar 450 500 Tl civarı sahibinden de 510 lar 600 Tl civarı ne diyorsunuz ?
  • @megagaddar
    Hoşgelmişsiniz... Çok güzel fotoğraflar paylaşmışsınız. Portreye özellikle bayıldım !
    Doğrudur siteye yüklenince keskinlik düşüyor olabilir. Flickr fotoğraf konusunda en iyilerden biri. Ücretsiz üyelikte galiba en büyük 1024x768 boyutta fotoğraf gösteriyor. Büyük boyutta paylaşacaksam ben imageshack.us kullanıyorum.
    -
    Odysséus
    OM-10 fotoğraflarına ben de bir süre baktım baktım... Allah Allah benim gözler mi gitti derken notu okumak geldi aklıma. Evet tarama baya kayba sebep olmuş galiba. Gözlerim sağlammış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 27 Nisan 2012; 2:31:52 >
  • @jiddi

Fotograflari dun banyoya verince istememistim taratmayi maliyeti cok artirmasin diye, bende mecbur baskilari taramak zorunda kaldim ve kagidin da etkisiyle epeyce kalite kaybi oldu. Keske en basta filmleri de taratsaydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

E 500 lerin ikinci el piyasası nasıl arkadaşlar 450 500 Tl civarı sahibinden de 510 lar 600 Tl civarı ne diyorsunuz ?

Almışken daha yeni model olan E-510'u öneririm. İşlemcisi ve sensörü daha yenidir.

@ megagaddar

Güzel paylaşımlar, devamını bekleriz.
  • Bugün CS6 yükledikten sonra Camera Raw 7.0'yi karıştırayım dedim ve azıcık kurcalayınca aşağıdaki sonucu elde ettim. 1600 ISO'daki rahatsız edici parazitlenme, birkaç RAW düzenlemesiyle kalktığı gibi detaylar da ortaya çıktı.

Soldaki JPEG 1600 ISO, sağdaki ise aynı fotoğrafın RAW olanı sadece NR uygulandı CR 7'de.

• Kordon'da gün batımı.
    Herkese iyi geceler...
    (Gün batımı Modu)

•  ## Olympus D-SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ##

P5030470 by Odysséus, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 3 Mayıs 2012; 17:05:22 >

• başlıkta şunu aldım ve servise gönderiyorum diye sadece 2 yada 3 yazı yazdım ama cihaza ve fotoğrafçılığa bir türlü alışamadım. maddi olarak da sıkıntıya girmeye başladığımdan dolayı elimdeki e420(14-42 lens 4gb cf ve çantayla) yi satmayı düşünüyorum. kafamda 350-400 gibi bir fiyat var acaba bu çok mu sizce satabilirmiyim ve cihazın gideri ne kadar yardımcı olursanız sevinirim
  • Kardeşim vasıtasıyla elime geçen Zenit E ile birlikte gelen Helios 44-2. Şanslıyım ki lens gerçekten çok temiz, daha öncekinin optikleri çok pis ve yağlıydı.

Helios 44-2 by Odysséus, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.