Şimdi Ara

Ölü pixel sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir hafta kadar önce aldığım Sony Xperia model telefonumda dün bir ölü pixel farkettim. Telefonu açarken çıkan siyah fonda belli oldu. Ekranın tam ordasında ve en sağında. Siyah ekranda mavi olarak gözüküyor, Ama böyle beyaz ve renkli resimlerde göremiyorum. Yani allahtan çok belirgin değil ve beyazda gözükmüyor yoksa çok can sıkıcı olurdu. Zor görülüyor sanırım bir tane.

Bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlara sorum;

Bir sınır vardı yani bir ölü pixel için sanıyorum LCD değişmez veya cihazı değiştirmezler sınır nedir ne yapmalıyım ben şimdi, aslında bu çok önemli değil.

Benim için önemli olan soru şu;
    Şimdi bir ölü pixel var, bunlar giderek yayılıyor, çoğalıyor mu? yoksa böyle devam edermi bir ölü pixelle. Eğer öyleyse nazar boncuğu olsun deyip kafama takmamaya çalışacağım, Teşekkürler.

Edit: Yazım yanlışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degauss -- 11 Şubat 2013; 11:16:41 >

• bende xperia sola var aldiktan 2 ay sonra pes pese 3 tane cikti biri cok belirgin sagda biri status barin oralarda biri cok zayif ama ben unuttum gitti rahatsizlik yaratmiyo sinir 7 diye biliyorum bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demekki bunlar zamanla olusuyor veya artiyor. Sinir cok fazlaymis. Ama can sıkıyor gercektende. Sizin aldiginizda hic varmiydi ve hepsi ayni yer civarindami

• quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

bende xperia sola var aldiktan 2 ay sonra pes pese 3 tane cikti biri cok belirgin sagda biri status barin oralarda biri cok zayif ama ben unuttum gitti rahatsizlik yaratmiyo sinir 7 diye biliyorum bu arada

Hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Degauss

quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

bende xperia sola var aldiktan 2 ay sonra pes pese 3 tane cikti biri cok belirgin sagda biri status barin oralarda biri cok zayif ama ben unuttum gitti rahatsizlik yaratmiyo sinir 7 diye biliyorum bu arada

Hocam?

hayir aldigimda yoktu alir almaz cok dikkatli inceledim lcd ekranlarin en buyuk sorunu bu 3 alakasiz nokta zaten onuda max. parlaklikta ve siyah renkte gorebiliyorum

• Değişim talep edin olur böyle şeyler. Mağdur olmayın boşu boşuna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Değişim talep edin olur böyle şeyler. Mağdur olmayın boşu boşuna.

Bir ölü pixel için değişim yaparlar mı hocam?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Değişim talep edin olur böyle şeyler. Mağdur olmayın boşu boşuna.

Bir ölü pixel için değişim yaparlar mı hocam?

Valla hocam bu konularda biraz sert çıkacaksın. Sen o ölü pikseli görmek için almadın o cihazı, o kadar parayı bunu yaşamak için vermedin.
    Sesini çıkar ve değişim talep et. Zaten gözle görülür bir şey gösterirsin. Daha 1 haftalık cihaz değiştirsinler. Ne kafaya takıp uğraşacaksın ki.

• htc chacha aldım ilk aldığımda cihazda ölü piksel felan yoktu 1 ay sonra farkettim ekranın sol alt kısmında var daha önce wave 2imdede vardı ölü piksel giderek çoğalmıştı garantide yoktu bnde elden çıkardım chacha daha 1 aylık cihaz garantiside var hemen verdim kvk ya 1 haftada ekranı değiştirip verdiler sende elini çabuk tut servisine götür
  • quote:

Arkadaşlar bir hafta kadar önce aldığım Sony Xperia model telefonumda dün bir ölü pixel farkettim. Telefonu açarken çıkan siyah fonda belli oldu. Ekranın tam ordasında ve en sağında. Siyah ekranda mavi olarak gözüküyor, Ama böyle beyaz ve renkli resimlerde göremiyorum. Yani allahtan çok belirgin değil ve beyazda gözükmüyor yoksa çok can sıkıcı olurdu. Zor görülüyor sanırım bir tane.

Bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlara sorum;

Bir sınır vardı yani bir ölü pixel için sanıyorum LCD değişmez veya cihazı değiştirmezler sınır nedir ne yapmalıyım ben şimdi, aslında bu çok önemli değil.

Benim için önemli olan soru şu;
    Şimdi bir ölü pixel var, bunlar giderek yayılıyor, çoğalıyor mu? yoksa böyle devam edermi bir ölü pixelle. Eğer öyleyse nazar boncuğu olsun deyip kafama takmamaya çalışacağım, Teşekkürler.

Edit: Yazım yanlışı.

http://forum.donanimhaber.com/m_73306156/tm.htm bende bu sorunla ilgili bir konu açtım

• firmadan girmaya değişiyor, sanırım bir standart yok ama hatırımda olan 3 ölü pixel den fazlasında değişim yapanlar var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.