Şimdi Ara

Ölmek nasıl bir duygudur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
2.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kiminin düşüncesine göre kurtuluş , kiminin ebedi hayat , kiminin hiçlik ama sadece dini kitaplar ve insanlara göredir bunlar. Gerçekte olan nedir ölmeden hissedemeyeceğim. En iyisi bekleyim uzun yıllar. Ama ölmeninde çeşidi var. Hissetmek için kan kaybından ölmek isterdim yavaşca kafayı bulmuş gibi olup. Neyse peynirli ekmeğimi yeyim ben.

• Bi ara denerim QmQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerevizmen

Bi ara denerim QmQ

Bizle paylaş mezarına fiber çekerim ben.
  • Ölünce pm atarım
  • Gosteriyimmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: relegend

quote:

Orijinalden alıntı: Kerevizmen

Bi ara denerim QmQ

Bizle paylaş mezarına fiber çekerim ben.

100 mbit aşağısı olursa ölmem bak
  • duygu değildir, yokluktur. ameliyatta nasılsa öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pounce

duygu değildir, yokluktur. ameliyatta nasılsa öyle

Bana kanıt sunmadığın sürece hiçbirşeyi kabul etmem oda senin düşüncen. Hiç öldünmü bro ? Hayırmı ozaman yokluktur diyemezsin.
  • Doğmadan önceki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carrier has arrived

Doğmadan önceki gibi.

Doğmayı 0 noktası kastedersek. Şuan 0 a uzaklığım 19 fakat 0 a uzaklığı 19 olan birde ''-19'' sayısı var. Matematiğe göre ya sürekli aynı döngü içerisindeyim yada reenkarnasyona gider bu iş.
  • 20 sanite bilinc devam ediyor. Üzülürsün herhalde kızabilirsin sinirlenebilirsin şaşkınlığı atamayabilirsin zor tabi mutlaka deneyecegim ama soz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daafis

Doğmadan önceki gibi.
    Yüzlerce yıl önce nasıl bir şey hissetmiyorsan öyle.
  • Şaka bir yana cennet veya cehennem işte bütün mesele bu
  • Diğer taraftaki herkesin 33 yaşında olduğuna inanıyorsak fena olmasa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: relegend

quote:

Orijinalden alıntı: Pounce

duygu değildir, yokluktur. ameliyatta nasılsa öyle

Bana kanıt sunmadığın sürece hiçbirşeyi kabul etmem oda senin düşüncen. Hiç öldünmü bro ? Hayırmı ozaman yokluktur diyemezsin.

git bi öl gel anlat o zaman
  • Uyku gibi. Hiçlik. Dine gore kabir hayati vs de va
  • Ölümden korkmam, ben varken ölüm yoktur, ölüm varken ben yokum.Ölüm benim için kurtuluştur.Hepimiz ölmek için yaşıyoruz şu dünyada, amacımız ölene kadar zamanı bize göre en kısa şekilde geçirmek.Bizler sadece kum taneleriyiz, birimiz birşey ifade etmez bir araya gelsek bile birşey ifade etmez, bizler milyar yıllık evrende bize biçilen ortalama 70 yıllık ömrüyü yaşayan varlıklarız sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ateist At -- 30 Aralık 2013; 23:39:39 >
  • Sorduğun soru çok anlamsız kim öldü ki sonra tekrar dirildi de mesaj atsın. Gerçek doğru bilgiye kendin ölünce ulaşacaksın.
    Bunu da mı ben söyleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dumb Truck

Uyku gibi. Hiçlik. Dine gore kabir hayati vs de va
    La olm şöyle konular açmayın içim ürperiyor ölüm adı geçince herhangi bi yerde nerden girdim la bu konuya çıkış nerdeeeee
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celerymen

Şaka bir yana cennet veya cehennem işte bütün mesele bu
    Bana en mantıklı ve kendimce tek olabilitesi yüksek cevap "doğmadan önceki sonsuzluk" geliyor. Ne karanlık, ne aydınlık, ne soyutluk, ne somutluk nede hissiyat ve duygu. Bu mantığı baya ilerletip devam ettirebilirim ama önünü kesen tek şey akıl oluyor. Yani doğmadan önce oluşmayan beden ve oluşmayan akıldan dolayıda tüm bunları hissetmemiş olabiliriz. Tek fark ise öldükten sonra gelişmiş bir aklımızın olacağı için tahminimce olan karanlıkta, doğmadan önce dalamadığımız sonsuz rüyalara dalacağımız.

İnsan aklı malum kısıtlı bu yüzden kanıtı olmayan hiç bir konuda teoriden öte gidemez anca boş boş bunları (Bkz: Üstte yazmış olduğum tahmin/görüş) yazar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.