Şimdi Ara

Olmasada Olur Dediğiniz Donanımlar ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yağmur sensörünün daha adam gibi çalışanına denk gelemediğim için en temel gereksiz donanımdır bence.

-Soft-close kapılar
    -Coupelerde arkaya geçmek için elektirikle ileri alınan aşırı yavaş koltuklar
    -Elektirkli yolcu koltuğu
    -Ön park sensörü
    -Direksiyon ısıtma, elektrikli direksiyon ayarı
    -Tek kavramalı ilkel otomatikimsiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 16 Kasım 2014; 17:52:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen ihtiyaca bağlı donanımlar.
    mesela çift yönlü klima o kadar işime yarıyor ki. çok sık uzun yol seyahat yapıyorum . peder fazla üşüyor 25-26 açıyor beni de bazen sıcak basıyor 21 civarı kullanıyorum kimse kimsenin sıcaklığına karışmıyor rahat bir şekilde seyahat edebiliyoruz.

far sensörü
    sunroof
    elektronik park freni
    olmasa da olur benim için. eksikliğini hissetmem . yeni araç alırken olsun diye uğraşmam. sunroof ve far sensörü zaten kullandığım araçta var lakin şart değil.
  • kucucuk b segmenti ic hacimde cift bolgeli klima, araba zaten ufacik herkesin ayari illaki birbirine karisacak,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deri koltuk ve otomatik vites
  • Hava yastığı, ABS, emniyet kemeri, direksiyon...

Şaka bir yana güvenlik donanımları olsun yeter.
  • Far sönsörünü ben de gereksiz buluyorum. Kontağı açtıktan sonra ilk yaptığım şey kısa farları açmaktı son 20 yıldır. O nedenle benim için gereksiz.
    Arabayı sık sık birden fazla kişi kullanıyorsa (karı koca örneğin) en faydalı donanım hafızalı sürücü koltuğu bence. Bir düğme dokunuşuyla herkesin istediği pozisyona geliyor koltuk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arka cam otomatiği...
  • Sürüş zevki dışında sadece güvenlik donanımlarını ararım.

• Klima sunroof abs esp esr bilmemne hiç bir donanım yok benim arabada. Hidrolik Direksiyon bile yok. Ön camlar elektronik

• 8 yıldır çift bölgeli dijital kliması olan bir araç kullanıyorum ama bir kez bile gerçek anlamda kullanmadım.
    Yolculuğa çıkacaklar oturduktan sonra Aracın içi zaten toplasan 1 metreküp yoktur.
    Neyin çift bölgesi neyin dijital kliması aranır ki, bazı genç arkadaşları okuyorum çift bölge klima yok diye veryansın ediyorlar... Gülüyorum.
    Far sensörü , yağmur sensörü gibi saçmalıklar da bunlardan bazıları.
    90'larda uzaktan kumandalı Pioneer araç teypleri çıkmış, arkadaşım da abisinin arabasındaki bu özelliği ballandırarak anlatıyordu bana. Ben de hevesini kırmamak için biraz sustum ama sonunda dayanamayıp
    -Oğlum ne diyorsun sen bu ne gerizekalılık, Arabanın içinde kumanda kullanana kadar direk teypten basarım tuşlara demiştim. Sonra Pioneer beni işe almadı ancak o kumandalı teyplere üretim onayını verenleri işten atmıştır diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• çift bölgeli klima olmasada olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağmur sensörü, far sensörü, ön park sensörü ve çift bölgeli dijital klima.

• yağmur sensörü gereksiz demişsiniz ama sürekli değişen yağmura göre silecek ayarlamak çok gıcık.Hele fiat linealarda falan direk 4 kademe var.ara yolu bulamıyorsunuz.2 de bir kol ile oynamak zorundasınız.mesela eski aracım fiestada ara ayarlarda vardı.(4 ana ayarın haricinde 1-6 arası ince ayar yapılabiliyordu).yağmur sensörlü araça geçince değerini anladım.
  • 1-Sunroof
    2-Rezistanslı camlar/aynalar
    3-Kararan aynalar
    4-Yan aynalar
    5-Airbag
    6-Kalın sütunlar
    7-Ayarlanabilen koltuklar(elektrikli/manuel)
    8-Isıtmalı/soğutmalı koltuklar
    9-Benzin göstergesi
    10-Devir göstergesi
    11-Ekonometre
    12-Yol bilgisayarı
    13-ABS
    14-ASR
    15-ESP
    16-Klima
    17-Sis farı
    18-Saat
    19-Makyaj aynası
    20-Elektrikli aynalar
    21-Elektrikli camlar
    22-Orta kolçak
    23-Bel desteği
    24-Masajlı koltuklar
    25-Kapı cepleri
    26-Immobolizer
    27-Alarm
    28-Gözlük bölmesi
    29-Marş motoru(elle çevirmeli olsun)
    30-Merkezi kilit
    31-Kumandalı kilit
    32-Ayarlanabilen direksiyon
    33-Hidrolik/elektrikli direksiyon
    34-Hidrovak devreli/kuvvetlendiricili fren
    35-Far sensörü
    36-Yağmur sensörü
    37-Park sensörü
    38-Cruise control
    39-Araç telefonu
    40-Enjeksiyonlu yakıt sistemi
    41-Otomatik yanan dörtlü flaşör
    42-Küllük
    43-Çakmak
    44-Yakıt bitiyor ikazı
    45-Yağ değişim ikazı
    46-Lastik basınç kontrolü
    47-Yokuş kalkış desteği
    48-Gündüz farı
    49-Gecikmeli sönen far ve tavan lambası
    50-Arka görüş kamerası
    51-Turbo besleme/Kompresör temelli besleme
    52-Değişken dereceli eksantik
    53-Start-stop(Mavi noktalı teknoloji)
    54-Alaşım/çelik jant
    55-Jant kapağı
    56-Elektronik el freni
    57-Renkli cam
    58-Katlanan aynalar
    59-Elektrikli bagaj kapağı
    60-Pnömatik kapılar
    61-Sabit kelebek camlar
    62-Elektrikli/havalı amortisör(hidropnömatik sisteme karşı değilim)

Aklıma bunlar geliyor. Arabamda yazdıklarımın hiçbiri yok. Muayenesi çok kısa sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben Kemal Geliyorum -- 19 Kasım 2014; 20:33:51 >

• Far sensörü gereksiz gibi kısa tünellerde işe yarıyor gerçi. Yağmur sensörü olmazsa olmazım yağmurun hızına göre kendi ayarlıyor hızı. Çift bölge klimada kişiye göre değişir. Özetle gereksiz donanım diye birşey yoktur üretici kafasına göre bu donanımları koymuyor. Yüzlerce mühendis milyonlarca tüketicinin istekleri doğrultusunda araçlara donanım geliştiriyor.

Bu konu her 3 ayda bir açılır, boş muhabbetler döner. Bunun yerine şu soruyu soran bir başlık açılsa da yeni fikirler ortaya çıksa. " Mutlaka olması gereken ama araçlarda olmayan bir donanım"
  • Donanım değilde çoğu insanın kullanmaya tenezzul etmediği sinyal koluda olmasada olurmuş..adam kola dokunup sinyal verse ölecek

• Şu olmasaymış da olurmuş dediğim bir donanım yok aracımda, elektronik bel desteğinden kol dayamaya, çift yönlü dijital klimadan sunroofa, park sensöründen hi-fi sisteme hepsini kullanıyorum.
    Tek kullanmadığım özelliklik city modu. Direksiyon dururken yeterince yumuşak, city moduna gerek duymuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Donanım değilde çoğu insanın kullanmaya tenezzul etmediği sinyal koluda olmasada olurmuş..adam kola dokunup sinyal verse ölecek

Bitik aküyle gezdikleri için akü biter diye korkuyor bence o barzolar.
  • Kullanana kadar yağmur sensörü, far sensörü, park sensörü gereksiz diyordum. Ama gerçekten çok kullanışlı. Yeni araba alacak olsam bunlar olmadan almazdım.

• abs dışında beni sürüşten koparan bütün sistemler ve direksiyonun üzerindeki düğmeler.O düğmeleri koymayıncada diteksiyonun kalitesi düşüyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.