Şimdi Ara

OLED Tv yi monitör olarak kullanma.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler diliyorum. Aklıma takilan bir konuyu size danışmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla oled ekranlarin tepkime süresi diğer panellere göre çok daha hızlı. Benim odam için hem monitör hem TV ihtiyacim var. Monitorü genelde pubg, lol tarzı hareketli oyunlarda kullanicam. TV yi ise fim izlemek için. Sorum şu, fo28u veya C2 C3 G2 vb tarzı 48-55" bir TV alıp bu TV yi hem TV hem de monitör olarak kullanabilirmiyim. Şimdi herkes tabiki dicek fakat asıl sorum bu TV nin ekranını 4 e bölüp sadece bir köşesini 1080p olacak şekilde ayarlayıp yakın mesafeden sanki 24-27" monitör kullanıyormuş gibi kullanabilirmiyim? Tabiki düşük gecikme süresiyle.

• Bu tür özelliklere sahip monitörler var ama bu TV'lerde oluyor mu bilmiyorum. Monitör olarak kullanacaksanız sabit HUD öğesi olan oyunlar ve sabit başlat menüsü, masaüstü simgeleri vs kullanmamanız tavsiye edilir (başlat menüsünü mouse ile üzerine gelince açılan şekilde ayarlamalısınız) yoksa o kısımlar nedeniyle yanma olma ihtimali yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.P.E.C.I.A.L. -- 1 Kasım 2023; 16:33:32 >
  • S.P.E.C.I.A.L. kullanıcısına yanıt
    C2 TV olarak geçiyor ama fo48u monitör olarak geçiyor zaten. Tek amacım ekranı 4 e bölüp 1080p olarak kullanmak oyun vb oynarken. Masaüstünde yanık olacak kadar açık bırakmam zaten. PC de sadece oyun onun dışında full ekran olarak film izlemek için kullanicam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanUzuncan

C2 TV olarak geçiyor ama fo48u monitör olarak geçiyor zaten. Tek amacım ekranı 4 e bölüp 1080p olarak kullanmak oyun vb oynarken. Masaüstünde yanık olacak kadar açık bırakmam zaten. PC de sadece oyun onun dışında full ekran olarak film izlemek için kullanicam.

Odyssey Neo g7 43 bakabilirsiniz. Ekranı ister 27 ister 32 inç olarak kullanılabiliyor.

• LG Oled'leri doğrudan monitör olarak kullanabilirsin.

TV'de doğrudan monitör modu var.

Nvidia gsync ve AMD freesync premium var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.