Şimdi Ara

OKCULUK HAKKINDA SORU SORMAK ISTEYENLER GELSIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 saat 15 dakika sonra ilk okçuluk dersim var. Sorunuz varsa yazın, sorayım.

Edit:

Arkadaşlar evdeyim şuan, çok ama çok eğlenceli geçti ders. Şimdi bilgi vereyim okçuluk hakkında.

•Gittiğim kursun ücreti 100TL. Diğer kurslarında farklı olacağını sanmam, aşağı yukarı aynıdır.
    •Yay almanız gerekmiyor, yarışmalara vb. kursun yayları ile katılıyorsunuz.
    •İlk olarak 'lastik' ile başlıyorsunuz, hemen elinize yay verilmiyor. (Pilates bandı gibi birşey bu lastik.)
    •Duruş, nişan alma vb. öğrendikten sonra o elinize bir yay veriliyor. (Ok verilmiyor, sadece yay, alıştırma için. Lastik hep sizde kalıyor, ısınma hareketleri, egzersizler, evde yapmanız gereken hareketler vb. hep onunla yapılıyor.)
    •Yay verilme süresi, atış yapma süresi kurslar arasında değişebiliyor, kimi 30 günde anca verirken, kimi başarılıysanız 1 günde verebiliyor. (Ben bugün ilk derste aldım.)
    •Atış yaparken bir nişangâhınız olacak, bir arkadaş sormuş aşağıda.
    •Pahalı bir spor değil, ben bu lastik dışında hiçbirşeye para vermedim, 1-2 yıl boyunca da kurs ücreti harici para vermeyeceğim. Yay, ok vb. hepsini kurs karşılıyor.
    •Tatar yayı(Arbalet) kullanmak gibi bir şansınız yok, hep yay kullanıyorsunuz.
    •Ben herhangi bir üniversitenin kursuna gitmiyorum, Devlet Su İşleri'nin kursuna gidiyorum.
    •Atış yapmanız vb. 2-3 seansı bulabilir, ama tamamen usta olmak, yarışmalara katılmak vb. istiyorsanız 1 yıl lazım en az.
    •Basit gibi gözüküyor olabilir, ama değil. Yaylar güçlü, nişan almak çok kolay değil, en az 3 saat boyunca ayakta duruyorsunuz, ısınma vb. de var işin içinde.

Sormak istediğiniz varsa başka sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ian Moone -- 20 Haziran 2013; 18:28:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dersten sonra sorsak daha mantikli sanki :S

edit: sorunuz varsa sorayim nedir beynine okmu yedin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piçigetto -- 20 Haziran 2013; 13:23:32 >
  • nerden geldi aklına okculuk ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür`

Dersten sonra sorsak daha mantikli sanki :S

edit: sorunuz varsa sorayim nedir beynine okmu yedin

Dersten sonra hocayı nerde bulayım, siz simdi yazın ki derste sorayım.

• Ortalama kalite klasik bir yayın ve bu yaya uygun okların ort. fiyatı ne kadar tutar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: juckle

nerden geldi aklına okculuk ? :D

LOTR. Elflere hayranım da.

• kurs nerde ve fiyatı
  • Pahalı bir spor mu ?
    Bende başlamayı düşünüyorum.
    Yay tercihini kendimiz mi yapıyoruz ?
    İstersek tatar yayı falan kullanabilirmiyiz ?
  • Hocan Legolas mı?
  • Silahlardaki gibi nişangah var mı yoksa tecrübe mi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Philip J. Fry

Hocan Legolas mı?

+1

Ek olarak:

Kurs ücretleri ne kadar? Sadece üniversitelerde mi var(bizim üni'de yok bu arada), ne kadar zamanda ya da seansta bir şeyler bilebiliyor oluyorsun yani az çok atıyor oluyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narthyard -- 20 Haziran 2013; 13:36:08 >
  • Kolay değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: narrator12

Silahlardaki gibi nişangah var mı yoksa tecrübe mi gerekiyor

red dot olanlar var sanırsam
  • Benim bir arkadaş da gidiyordu.Bişeyler anlatmıştı ama unuttum.Hatırladığım kolay ve çok pahalı olmayan bir spor olduğuydu.
  • Birkaç bilgi verdim ilk mesajımda, umarım aradığınız cevapları bulmuşsunuzdur.
  • +9 iron bow mu kullaniyosun?

• Yay kullanmak kursta öğrenilecek bir şey değil sanırdım takipteyip gelişmeleri yazarsan ara sıra güzel olur.

quote:

Orijinalden alıntı: Reznov.

+9 iron bow mu kullaniyosun?

Yapma la KO aklıma geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: (!) Şikayet Makinesi

Yay kullanmak kursta öğrenilecek bir şey değil sanırdım takipteyip gelişmeleri yazarsan ara sıra güzel olur.

quote:

Orijinalden alıntı: Reznov.

+9 iron bow mu kullaniyosun?

Yapma la KO aklıma geliyor

Tabi ki yazarım hocam, bende kursta öğrenmek istemedim, bulunduğum yerde ağaçlık alanlar var, yay alıp orda kendim öğrenecektim ama. Kendin öğrenebileceğin birşey değil pek. Duruş vb. önemli. 1-2 hafta olsun git, öğren, sonra kendin takıl.

• prinin dibine gir 3lü 5li çalış o zaman heal atamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ian Moone

1 saat 15 dakika sonra ilk okçuluk dersim var. Sorunuz varsa yazın, sorayım.

Edit:

Arkadaşlar evdeyim şuan, çok ama çok eğlenceli geçti ders. Şimdi bilgi vereyim okçuluk hakkında.

•Gittiğim kursun ücreti 100TL. Diğer kurslarında farklı olacağını sanmam, aşağı yukarı aynıdır.
    •Yay almanız gerekmiyor, yarışmalara vb. kursun yayları ile katılıyorsunuz.
    •İlk olarak 'lastik' ile başlıyorsunuz, hemen elinize yay verilmiyor. (Pilates bandı gibi birşey bu lastik.)
    •Duruş, nişan alma vb. öğrendikten sonra o elinize bir yay veriliyor. (Ok verilmiyor, sadece yay, alıştırma için. Lastik hep sizde kalıyor, ısınma hareketleri, egzersizler, evde yapmanız gereken hareketler vb. hep onunla yapılıyor.)
    •Yay verilme süresi, atış yapma süresi kurslar arasında değişebiliyor, kimi 30 günde anca verirken, kimi başarılıysanız 1 günde verebiliyor. (Ben bugün ilk derste aldım.)
    •Atış yaparken bir nişangâhınız olacak, bir arkadaş sormuş aşağıda.
    •Pahalı bir spor değil, ben bu lastik dışında hiçbirşeye para vermedim, 1-2 yıl boyunca da kurs ücreti harici para vermeyeceğim. Yay, ok vb. hepsini kurs karşılıyor.
    •Tatar yayı(Arbalet) kullanmak gibi bir şansınız yok, hep yay kullanıyorsunuz.
    •Ben herhangi bir üniversitenin kursuna gitmiyorum, Devlet Su İşleri'nin kursuna gidiyorum.
    •Atış yapmanız vb. 2-3 seansı bulabilir, ama tamamen usta olmak, yarışmalara katılmak vb. istiyorsanız 1 yıl lazım en az.
    •Basit gibi gözüküyor olabilir, ama değil. Yaylar güçlü, nişan almak çok kolay değil, en az 3 saat boyunca ayakta duruyorsunuz, ısınma vb. de var işin içinde.

Sormak istediğiniz varsa başka sorun.

Kardeş bende okçuluk için hoca pilates bandı istedi bu dediği şeymi doğrumu
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/3-lu-pilates-bant-plates-lastik-lastigi-cd-hediy-90799256

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.