Şimdi Ara

ogretmenler haddini asiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
2.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun her hafta ici oldugu gibi okula gitmeye kalkdim ve okula gittim....
    sonrasinda ilk derse girdik ve okulda bagirismalar felan...sonra grev war dediler....
    oteki dersler bos olacakmis ve bizi geri gonderdiler....
    bu ne yaabu sekilde haklarini alamazlar...ozaman doktorlarda grev yapsin hastalar olsun...polisler grev yapsin her yer dagilsin...bu mudur simdi

ogretmenlige karsi toplumda bir saygi var buda gitgide azaliyor...

• memur çocuğu olsan onlara hak verirdin
  • quote:

Orjinalden alıntı: diablo1907

bugun her hafta ici oldugu gibi okula gitmeye kalkdim ve okula gittim....
    sonrasinda ilk derse girdik ve okulda bagirismalar felan...sonra grev war dediler....
    bu ne yaabu sekilde haklarini alamazlar...ozaman doktorlarda grev yapsin hastalar olsun...polisler grev yapsin her yer dagilsin...bu mudur simdi

Öncelikle hangi okuldasın ki?Ben hiç duymadım grev falan olduğunu ayrıca, o insanların yasal haklarıdır grev yapmak,aldıkları azıcık maaşla bu kadar bile sessiz olmaları onlar için büyük bir sabırdır,bilmiyorsan söyleyeyim o hani her yerde bağıran hükümet yetkilileri varya ülkeyi avrupa standartlarına taşıyoruz diyenler,avrupa ülkelerinde en az maaş alan öğretmen Türk Öğretmenleridir,işe Öğretmenlerimizin maaşlarını avrupaya uydrarak başlasalar ya,Ayrıca öğretmenler bu şekilde haklarını alamazlar demişsin çok merak ettim nasıl bu ülkede haklarını alabilir?

• quote:

Orjinalden alıntı: @®ES

quote:

bugun her hafta ici oldugu gibi okula gitmeye kalkdim ve okula gittim....

Öncelikle hangi okuldasın ki?Ben hiç duymadım grev falan olduğunu ayrıca, o insanların yasal haklarıdır grev yapmak,aldıkları azıcık maaşla bu kadar bile sessiz olmaları onlar için büyük bir sabırdır,bilmiyorsan söyleyeyim o hani her yerde bağıran hükümet yetkilileri varya ülkeyi avrupa standartlarına taşıyoruz diyenler,avrupa ülkelerinde en az maaş alan öğretmen Türk Öğretmenleridir,işe Öğretmenlerimizin maaşlarını avrupaya uydrarak başlasalar ya,Ayrıca öğretmenler bu şekilde haklarını alamazlar demişsin çok merak ettim nasıl bu ülkede haklarını alabilir?

dostum bizde biliyoruz ogretmenlerin az maas aldigini!
    bu sekilde alamazlar tabii..ozaman her zam isteyen isini biraksin..bu mudur???
    veya hadi isi yavaslatiyorsun haber verin....
    en azindan haber verilir dimi ama???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diablo1907 -- 14 Aralık 2006; 20:10:39 >

• BEnce;
    egitimin nasil ve ne sekılde verılecegını ,
    bunu kımlerın verebılecegı ,
    egitim alan kisilerin hakklarını koruyacak sekılde,
    egıtımi ozellestireceksin , ne hali varsa gorsunler;

Kı sorun oldugu zamanda cok daha kısa surede sonuc alınır nedeni ise devlette zaten yeterince sorun ve bunlarla ugrasacak adamların eksıklıgı ortadayken senın bas vuracagın yer onceklıkle egıtımın ozellestırılmesıne kım talip oluyorsa onunla olacak , eger sorun devam ediyorsa devlete basvuracaksın ...

Yok ogretmenın derdıyle ugras, yok gısedekı memurun derdıyle ugras, yok bilmem kımın derdıyle ugras ... grev yapsınlar hizmeti alacak insanlar etkilensin , ne sucu vardı trafıkde zaten cıle ceken ınsanın fazladan beklemesıne yada ders almayı talep eden ogrencıyı gerı cevırmeye. ..

Tabi bu benim dusuncem ister katılırsınız ıster katılmazsınız , ama kuralları belirleyip yapılabıldıkten sonra bence hic manı yok , sonucta bu ısı Tr'de ozel okullar yıllardır yapıyorlar,
    peki bunu neden tum okullarda yapmıyorlar?
    daha ıyı bır egitimden mahrum kalmak ıcın mıdır? ..
    ..
    .

• hem sonra devlet nerden bulacak parayi???

hem memurlar cok maas aliyorlardida bir gunde mi azaldi???yani anlatmak istedigim memurlar hep boyle maas aliyorlardi...BEN Mİ DEDİM MEUR OLUN DİYE???
  • insan yetistiren insanlar her zaman iyi maas almalidir.
    bir ulkenin gelecegini belirleyen insanlar onlarin elinden gecmektedir.

peki bizde isler nasil yuruyor.
    ogrenciler birbirlerini olduruyor, yol kesiyor, harac aliyor... milli egitim bakani "bunlar birkac munferit olay" diyor cikiyor isin icinden.
    gidiyor avusturyaya ordaki bayan milli egitim bakaninin "bizim genc nesil azaldi" lafina "bizde cok var gonderelim size biraz" diye taciz sozleri cikiyor agzindan.

ogretmen = insan yetistiren insan. kimi zaman anne babamizdan cok onlari goruyoruz ama degerini bilmiyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: murtiss

insan yetistiren insanlar her zaman iyi maas almalidir.
    bir ulkenin gelecegini belirleyen insanlar onlarin elinden gecmektedir.

peki bizde isler nasil yuruyor.
    ogrenciler birbirlerini olduruyor, yol kesiyor, harac aliyor... milli egitim bakani "bunlar birkac munferit olay" diyor cikiyor isin icinden.
    gidiyor avusturyaya ordaki bayan milli egitim bakaninin "bizim genc nesil azaldi" lafina "bizde cok var gonderelim size biraz" diye taciz sozleri cikiyor agzindan.

ogretmen = insan yetistiren insan. kimi zaman anne babamizdan cok onlari goruyoruz ama degerini bilmiyoruz

iste anlatmak istedigimde o degil mi zaten???bu insanlara sayginlik azaliyor boyle olunca!!!onlar gorevlerini yapsinlar maaslari gelir

ogretmenlerinde cok hatasi var...onlarda derslerini iyi anlatamiyorlar..oylesine ogretmen oluyorlar!!!
    kaliteli ogretmen cok az...kalite insan olsalar karsiligini alirlar!

• Sen öğretmenlerin okulda neler çektiğini biliyomusun?Öğretmenlik dışardan göründüğü gibi bişey değil.Ömür törpüsü resmen.Annem ve babam öğretmen benim ben görüyorum neler çektiklerini.Izdırap resmen.Örneğin annem ilkokul öğretmeni.Haftada 30 saat derse giriyo.Devletten maaş alabilmesi için haftada 15 saat derse girmen gerek.Ama o 15+15 saat derse giriyo.Mantıklı düşüncek olursak devletin ona 2 maaş vermesi lazım ama o bir maaş+bir maaşın çeyreği kadar para veriyor.Sence bu adalet midir?Ayrıca okulundaki öğrencileri görsen.Gerçekten raporlu öğrencileri var.Onlarla uğraşıyo.Onları eğitip bişeyler öğretmesi lazım ama o kadar zor ki.Bir ders onun sınıfına gittim cinnet geçiriyodum.E bu durumda ağızlarını mı açsınlar?Bak Yunanistan a orda öğretmenler 1 ay grev yaptı dersler boş geçti devlet de paşa paşa dediklerini yaptı.

Ben sonuna kadar arkalarındayım hatta bence az bile yapıyolar 1 ay grew yapsınlar!!!

He ayrıca bu grevi sadece öğretmenler değil doktorlar ve memurlar da yapıyo.Sadece aciller açık diye biliyorum.Şunu da söyliyim ders anlatamayan öğretmen vardır.Yok demiyorum ama kurunun yanında yaş da yanar.Bu yetersiz öğretmenllrein sayısı azdır.

Bu arada öğretmenlerin durumunu bilmeden yorum yapma.Git bi öğretmeninle konuş 1 saat bak nasıl hak vericeksin!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğukann -- 14 Aralık 2006; 10:55:12 >

• quote:

hem sonra devlet nerden bulacak parayi???

hem memurlar cok maas aliyorlardida bir gunde mi azaldi???yani anlatmak istedigim memurlar hep boyle maas aliyorlardi...BEN Mİ DEDİM MEUR OLUN DİYE???

zihniyete bak. lisede oldugun icinmi anlamiyorsun bilmiyorum artik.
    memurlar ozellikle ogretmenler hakettiginden az maas aliyorlar. maaslar tabiki bir gunde azalmadi, yillardir uc kurusa calisiyorsun, tuketime yuzde 50 zam geliyor senin maasina yuzde 15 zam geliyor.
    bugun isyan etmese yarin isyan edecek.
    sana sormayi unutmuslar sanirim ogretmen olsakmi olmasakmi diye ama meclisteki kahvehane agzi ile "benmi dedim memur olun diye" diyerek isin icinden cikamazsin.
    bu senin sorunun bu benim sorunum bu herkesin sorunu.
  • quote:

hem sonra devlet nerden bulacak parayi???

saçma sapan konuşma sen yarın işsiz kaldığında görürüm seni ben...
    benmi dedimmiş sanamı sorucakalrdı...
    evet eskiden beri hep az maaş aldılar ve bu yüzden grev yapmaları en doğal hakları sen okuldan kaçarken falan derseleri kaçırmıosunda öğretmenler bi gün grev yaptı diye mi geri kalıcaksın..
    bnm annemde babamda öğretmen ve ayrılar ben annemle yaşıyorum tek öğretmen maaşıyla geçinmek kolay değil lafını bilde konuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luaxelit -- 14 Aralık 2006; 10:52:47 >
  • Hadlerini aşıp aşmadıklarıı yorumlayacak kişi sen degilsin edepli ol
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kenshi

Hadlerini aşıp aşmadıklarıı yorumlayacak kişi sen degilsin edepli ol

senin veya baskasininda benim edebli olmami saglamasi haddi degildir bunu boyle bilesin!

ben diyorumki ilk once gorevlerini layiki ile yapsinlar sonra gelsinler!!!(yapan ogretmenlerde var ama cok az)

bende biliyorum az maas aldiklarini fakat bu bir anda artamaz..maalesef...bizde esnafiz ve isterizki memurlar fazla maas alsin bizdende fazla alisveris etsin...bizimde isimize gelir ama kimse bu ulkede boyle paranoyak ve cozumu olmayan sorunlar cikaramaz ve cikarmaya da hakki yok!
  • sendikacılık ve çalışan hakların da eğitim aldım. bu konuda biraz sosyal düşünmek lazım. bi de karalamak bu şekilde olmaz. eğer bir öğretmen şiddet, ahlak dışı davranış vb sergiliyorsa onu yargılarsın. ama kanun önünde hak arayışı(kanuni bir şeydir bu ki eğer savunma müdahale etseydi kanun dışı olduğu açık olurdu) hakkını bir şekilde savunmak insani gerekliliktir. sana birşeyler öğretebiliyorsa saygı duymak gerekir. hayat zor ve hayatta kalmak için emek karşılığı alınan değerin yeterli olması gerekir. kar tatili olduğunda ki buna da şahit olduk. tabanlarımızı geçmeyen kar birikintisinde tatil yapıldı. bunun için neden çıkıp feryat edilmiyo. ben de öğrenciydim. işine gelene çamur! bunu genel olarak haklı görürürüz. ama düzelmek lazım!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: **EDİTÖR**

sendikacılık ve çalışan hakların da eğitim aldım. bu konuda biraz sosyal düşünmek lazım. bi de karalamak bu şekilde olmaz. eğer bir öğretmen şiddet, ahlak dışı davranış vb sergiliyorsa onu yargılarsın. ama kanun önünde hak arayışı(kanuni bir şeydir bu ki eğer savunma müdahale etseydi kanun dışı olduğu açık olurdu) hakkını bir şekilde savunmak insani gerekliliktir. sana birşeyler öğretebiliyorsa saygı duymak gerekir. hayat zor ve hayatta kalmak için emek karşılığı alınan değerin yeterli olması gerekir. kar tatili olduğunda ki buna da şahit olduk. tabanlarımızı geçmeyen kar birikintisinde tatil yapıldı. bunun için neden çıkıp feryat edilmiyo. ben de öğrenciydim. işine gelene çamur! bunu genel olarak haklı görürürüz. ama düzelmek lazım!!!

yorumunu acikcasi cok beyendimboyle dusuncelerle ilerleriz...

ama diyorum ki madem yaptiniz bir grev haber edin...bizde gelmeyelim okula...ama bilerek haber etmiyorlar tam manasiyla...cunku;daha cok karisiklik olacak okula gelcek ogrenciler geri donecek yolda sikismalar vs.ler sonra sesleri daha cok cikmis olacak eglemcilerin..sirf oyuzden yani baska bir aciklamasi yok!

• Ne güzel tatil olmuş daha ne istiyorsun Şaka bi yana ne yapsın garibanlar. Gariban diyorum çünkü diğer ülkelerdeki öğretmenlerle kıyaslayınca bizimkiler gariban resmen.
  • quote:

quote:

senin veya baskasininda benim edebli olmami saglamasi haddi degildir bunu boyle bilesin!

ben diyorumki ilk once gorevlerini layiki ile yapsinlar sonra gelsinler!!!(yapan ogretmenlerde var ama cok az)

bende biliyorum az maas aldiklarini fakat bu bir anda artamaz..maalesef...bizde esnafiz ve isterizki memurlar fazla maas alsin bizdende fazla alisveris etsin...bizimde isimize gelir ama kimse bu ulkede boyle paranoyak ve cozumu olmayan sorunlar cikaramaz ve cikarmaya da hakki yok!

Maaş bi anda artamaz demişsin doğru demişsin.Ama dikkat et Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda bir öğretmen maaşıyla 24 tane tam altın alınabiliyormuş.Ama şimdi tam altın 100 ytl desen 6-7 tane alırsın anca.Maaş artışı bi anda olmaz ama maaş da hep azalmaz ki.Burda anlatamadım maaş artıyo ama piyasa daha fazla artıyo.Yakında piyasaya gelen zam karşısında memurlara gelen zam yok gibi bişey olur.Hatta bu gidişle üstüne para alır devlet

• quote:

quote:

bunu neye göre söylüyorsun? Türkiye çapında araştırmamı yaptın?çok genellemeci konuşma sana birşeyler öğreten yada öğretmeye çalışan kişilere saygın olmalı ve böyle konuşmamalısın çünkü bunu en yakından yaşayan ve gözleyen öğretmen aileleridir şu şartlarda birden artırmak söz konusu olmasa bile %2.5 gibi bi rakamda oldukça komik...milletvekli maaşları katlarla artarken öğretmen yada memur maaşlarının bu düzeyde kalması ....yazık...cidden yazık.

• grevlerin amacı zaten budur. yani yapılan iş haberli yapılırsa kim neden zarar görsün ki. ne güzel okul kapatılır, yakıt tasarrufu edilir. siz evlerinizde rahat rahat oturursunuz. grevlerin amacı bir şekilde düzeni yavaşlatmak, durdurmaktır. köprü gişelerinde olan yavaşlatma eylemi de bu yüzdendir. en yoğun zamanlarda grev başlar. bu da ilgili mercilerin daha çabuk harekete geçip bu konuda her iki tarafın da (grev yapan ve bu grevden zarar görenlerin) olabildiğince isteğine yönelmelerini sağlar. aslında bu tür girişimler olmasaydı şimdiki çalışan haklarının büyük bir bölümüne sahip olamayacaktır. bence dua edelim de hakkını arayanlar hak vermeyenlere karşı her zaman bu kadar cesaretli olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Luaxelit

quote:

quote:

bunu neye göre söylüyorsun? Türkiye çapında araştırmamı yaptın?çok genellemeci konuşma sana birşeyler öğreten yada öğretmeye çalışan kişilere saygın olmalı ve böyle konuşmamalısın çünkü bunu en yakından yaşayan ve gözleyen öğretmen aileleridir şu şartlarda birden artırmak söz konusu olmasa bile %2.5 gibi bi rakamda oldukça komik...milletvekli maaşları katlarla artarken öğretmen yada memur maaşlarının bu düzeyde kalması ....yazık...cidden yazık.

bizde okuyoruz heralde cok az adam gibi adam ogretmenle karsilasdim!

ve kac tane millet vekili var kac tane ogretmen var???(dusun oyle orantila diyorum)

ogretmenler cok maas alsin...cumhuriyet yeni kuruldugunda 24 altin aliyorlarmis dogrudur...fakat iste bundan onceki yonetimlerin yuzunden ogretmenlere onem azaldi ve her turlu yakinlarini zengin ettiler ulkeyi batirdilar...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.