Şimdi Ara

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.582
Cevap
199
Favori
907.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel]

(En Son Oy Tarihi: 12.1.2024)
Giriş
  • o zaman alırsın,olmadı bankanın kapısında yat :D
  • Play de karar kıldım fakat kredi kartı ile ilgili sorular var kafamda
    Şimdi 300 lük KK aldım hesap kesiminden önce limiti doldu hesap kesiminden önce ödeyip tekrar kullanabiliyormuyum
    Birde bu taksit olayı çok saçma geldi.
    quote:

500 liralık kartınız var, siz 500 liralık alışveriş yaptınız ve 10 taksite böldünüz.Her ay 50 liralık taksit borcunuzu ödediğiniz de kartınızdan sadece 50 liralık yeni bir alışveriş yapabilirsiniz.

Ek olarak KK için illa vadeli yani hesap şartmı
    Vadeli bir hesap oldugundan birisi hesabıma para yatırsa ben bankamatikten çekebiliyormuyum (Banka kartı için açılan hesap gibi)
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.B.V

Play de karar kıldım fakat kredi kartı ile ilgili sorular var kafamda
    Şimdi 300 lük KK aldım hesap kesiminden önce limiti doldu hesap kesiminden önce ödeyip tekrar kullanabiliyormuyum
    Birde bu taksit olayı çok saçma geldi.
    quote:

500 liralık kartınız var, siz 500 liralık alışveriş yaptınız ve 10 taksite böldünüz.Her ay 50 liralık taksit borcunuzu ödediğiniz de kartınızdan sadece 50 liralık yeni bir alışveriş yapabilirsiniz.

Ek olarak KK için illa vadeli yani hesap şartmı
    Vadeli bir hesap oldugundan birisi hesabıma para yatırsa ben bankamatikten çekebiliyormuyum (Banka kartı için açılan hesap gibi)
    Teşekkürler

Öncelikle tüm kredi kartlarında taksit mantığı aynıdır,her banka belirli bir limit koyar kk kullanıcıları bu limitleri kadar taksitli ve peşin alışverişlerini gerçekleştirirler.Taksitli alışverişlerde limit taksit kadar değil alışveriş tutarının toplamı kadar bloke olur.

Sorularınıza gelirsek evet hesap kesim tarihinden önce - bakiye olan borcunuzu ödediğiniz kadar kartınızda limit açılır ve siz bu limiti kullanabilirsiniz.

Ayrıca Kredi Kartları için vadeli hesap açılmaz,vadeli hesap dediğimiz şey bankaya para yatırırız vade sonu beli bir faiz geliri elde ederiz.KK için bu durum söz konusu değildir.Ancak Kredi Kartına bağlı vadesiz hesap açılabilir (İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartının Yanında Vadesiz TL Hesabı Gelmektedir) Karar vermiş olduğunuz Play kartta da vadesiz hesap yani banka hesabı uygulaması vardır diye tahmin ediyorum.Çünkü Kredi kartını o vadesiz hesaba bağlıyorlar.O Vadesiz hesabınıza da kartınızla ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Sormak istediğiniz her türlü soruda tekrar yardımcı olmaya çalışırım,İyi günler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik10.5 -- 26 Ağustos 2011; 22:57:33 >

• Isbankasi fark atmis ankette yalniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

Isbankasi fark atmis ankette yalniz :)

aynen
  • arkadaşlar ben işte unıversitelı dusunuyorum ama kredi kartı ıstemiyorum. Bu mumkun mu? Eğer değilse bu öğrenci hesabı ne zamana kadar geçerli oluyor? Bazılari uni bitince normal hesap oluyor dedı ve kredi kartı aidat alınacakmış
  • sen o zaman sadece bankadan vadesiz hesap açacaksın,bu arada hesap öğrenci olduğun sürece devam eder,sonrasında ücret alınabilir..
  • Finans Go, nakit para verebiliyor İşte Üniversiteli vermiyor. İkisinde de ekstra ücret kesimi yok.
    Aslında finansta var ama aradınız mı bunu iptal ediyorlar hemen.

İş daha iyi yinede. Doğu illerinde finans bakamatiği yok genelde.
  • World karta taksit olan yerlde Play kart ile de alınabiliyor mu aynı şekilde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferroburak

World karta taksit olan yerlde Play kart ile de alınabiliyor mu aynı şekilde?

playcard, world card'ın tüm özelliklerine sahip bildiğim kadarıyla. ben playcard kullanmıyorum; ama arkadaşım kullandığı için biliyorum.. arkadaşım vatan bilgisayar'ın indirimlerinde playcard'ı kullanarak taksitli olarak alışveriş yapıyordu..
  • Üniversitedeyken İş Bankası ve HSBC'nin öğrenci kartlarını kullanıyordum, okul bitti şimdi iş güç hala aynı bankaların kredı kartlarını kullanıyorum. Ama ıkısı arasından tercıhım HSBC olur...
  • İşte üniversitelinin sıradan bir vatandaşın kullandığı kredi kartdan ne farkı var?

Bizimkilerin cardlarından ek kart çıkarayım diyorum ne fark edicek yani? Biri aydınlatırsa sevinirim
  • Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julies

İşte üniversitelinin sıradan bir vatandaşın kullandığı kredi kartdan ne farkı var?

Bizimkilerin cardlarından ek kart çıkarayım diyorum ne fark edicek yani? Biri aydınlatırsa sevinirim

hiç bir farkı yok ek kart oldu mu hesap özetini kartın asıl sahibi kontrol edebilir,limitini düşürebilir,kısıtlama getirebilir ama nakitte çekebilirsin.İşte üniversiteli kredi kartını alırsan tüm kontroller sende olur,ama nakit çekim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julies

İşte üniversitelinin sıradan bir vatandaşın kullandığı kredi kartdan ne farkı var?

Gecikme faizleri vb. oranlar normal kredi kartlarına göre daha düşük. Ayrıca aidat ücreti yok
  • arkadaşlar garanti bankası kartım var 6 ayda 1 30 lira kesiyorlar namussuzlar bende içine iyiki para koymamışım havayı aldılar işbanktada senelik alıyorlarmış bütün parayı çeksem çekim gününün ertesi günü tekrar para koysam işletim alırlarmı?
  • arkadaşlar sadece para yatırmalık bir hesap açmak istiyorum, 18 yaş üstündeyim ve açık öğretim okuyorum. Hangi bankayı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

arkadaşlar garanti bankası kartım var 6 ayda 1 30 lira kesiyorlar namussuzlar bende içine iyiki para koymamışım havayı aldılar işbanktada senelik alıyorlarmış bütün parayı çeksem çekim gününün ertesi günü tekrar para koysam işletim alırlarmı?

Koyduğun gibi alıyorlar. İşbanka kimlikle gidersen almazlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 3 Eylül 2011; 22:54:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferroburak

quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

arkadaşlar garanti bankası kartım var 6 ayda 1 30 lira kesiyorlar namussuzlar bende içine iyiki para koymamışım havayı aldılar işbanktada senelik alıyorlarmış bütün parayı çeksem çekim gününün ertesi günü tekrar para koysam işletim alırlarmı?

Koyduğun gibi alıyorlar. İşbanka kimlikle gidersen almazlar..

hesap açarken kimlik vermiştim ama ? garantidede aynısı oldu garantide almaması için napablrm acayip lazımda yada iptal edp cep t card alcam
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.